Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsil GDN 16/15/1 - Oddzielenie membrany od zawieszenia górnego.

Kostian95 19 Lis 2015 20:15 546 8
  • #1 19 Lis 2015 20:15
    Kostian95
    Poziom 6  

Witam.
    Mam dość nietypowy problem,otóż oryginalne zawieszenie górne w głośniku Tonsil GDN 16/15/1 uległo wykruszeniu już jakiś czas temu a dzisiaj postanowiłem w końcu coś z tym zrobić.
    Udałem się więc do sklepu elektronicznego w poszukiwaniu nowego zawieszenia górnego do mojego głośnika lecz znalazłem jedynie całą membranę wraz z zawieszeniem górnym i tutaj pojawia się dość dziwne pytanie.. Czy da się jakoś "odkleić" zawieszenie górne od zakupionej membrany?
    Chodzi o to że szkoda mi rozbebeszać cały głośnik ze względów sentymentalnych,w końcu chodzi tylko o zawieszenie górne.. Nowa membrana może ucierpieć,zależy mi jedynie na zawieszeniu górnym.
    Idzie coś z tym zrobić?
    Pozdrawiam.

• #3 19 Lis 2015 22:52
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jeśli to membrana oryginalna, to wymień całość. Jeśli to chińczyk o zbliżonej średnicy, to oddaj do sklepu, albo zrób z tym cokolwiek, ale nie wkładaj tego do swojego głośnika.
    Tak jak napisał poprzednik, pytaj w Umifonie albo w Tonsilu.

• #4 20 Lis 2015 10:51
    Kostian95
    Poziom 6  

Nie,nie jest to oryginalna membrana a zwykły chinol za 5zł..
    A gdyby tak rozmiękczyć membranę w wodzie? wtedy można by ją łatwo oderwać od zawieszenia (przynajmniej tak mi się wydaje :roll: )

• #5 20 Lis 2015 11:17
    pitrala1
    Poziom 33  

Nie kombinuj, bo to zawieszenie z tego chinola również się do niczego nie nadaje, pewnie sztywna guma.

Oddaj to, powiedz że nie pasuje, a kup z w/w źródeł porządne zawieszenie :)

• #6 20 Lis 2015 11:23
    DjMapet
    Poziom 42  

Nie kombinuj, bo to nie ma sensu, tylko zastosuj się do powyższych zaleceń.

Pozdrawiam.

• #7 20 Lis 2015 11:23
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Guma, czy pianka - jak chińszczyzna to daleko do oryginału. Zniszczysz sobie głośniki tymi zawieszeniami.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME