Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu podłączenia żarówek

19 Lis 2015 22:55 1566 4
  • Poziom 2  
    Witam mam do podłączenia trzy lampy halogenowe GU10 na 230v. Ghcę żeby były podłączone do jednego wyłącznika potrojnego ( znalazłam taki w sklepie) ale w taki sposób żeby każda z nich mogła palić się osobno lub w innych konfiguracjach-dwie lub trzy.Stąd moje pytanie -ile musze mieć przewodów w puszce ( chyba6) a u mnie są tylko cztery i czy mogę prosić o rozrysowanie schematu podłączrenia .a już ideałem byłoby podłączenie do tych lamp ściemniacza bądź ściemniaczy.pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 12  
    Witam
    Daj zdjęcia instalacji i przełącznika, będzie łatwiej Cię naprowadzić jak to podłączyć.Będziesz musiał poprowadzić jeszcze jeden przewód od włącznika do puszki i z puszki do miejsca podłączenia żyrandola. Ilością przewodów w puszce bym się nie sugerował, być może inne przewody lecą dalej np. do gniazdka (ja tak właśnie miałem).

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    W której puszce ?
    W puszce włącznika wystarczą 4 przewody fazowe?. Do tego potrzebny jest przewód N i PE.
    Jeśli instalacja już istnieje to napisz czy masz jakieś puszki instalacyjne łączeniowe do oświetlenia.
    Czy lampy są w jednej oprawie czy w osobnych .
    Sam schemat podłączenia wygląda tak.
    Szukam schematu podłączenia żarówek
  • Poziom 38  
    dorothea napisał:
    Witam mam do podłączenia

Witam
    Robisz to dla kogoś ? i nie wiesz jak podłączyć łącznik ?? :)
  • Moderator
    dorothea napisał:
    Witam mam do podłączenia trzy lampy halogenowe GU10 na 230v. Ghcę żeby były podłączone do jednego wyłącznika potrojnego ( znalazłam taki w sklepie) ale w taki sposób żeby każda z nich mogła palić się osobno lub w innych konfiguracjach-dwie lub trzy.Stąd moje pytanie -ile musze mieć przewodów w puszce ( chyba6) a u mnie są tylko cztery i czy mogę prosić o rozrysowanie schematu podłączrenia .a już ideałem byłoby podłączenie do tych lamp ściemniacza bądź ściemniaczy.pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Jak się nie ma pojęcia o takich podstawowych sprawach, to się nie wkłada rączek do instalacji sieciowej, bo to nie zabawka. Zamykam.