Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S Plus - Zepsuty wyświetlacz i dotyk a odzyskanie danych

krystianwrt 19 Lis 2015 23:59 1443 10
  • #1 19 Lis 2015 23:59
    krystianwrt
    Poziom 5  

Witam, co zrobić gdy mam rozwalony wyświetlacz i dotyk w telefonie Samsung Galaxy S Plus a potrzebuje odczytać coś z notatki z kalendarza z tego telefonu, da się jakoś przez USB? Mam kabel USB jedynie i już brak pomysłów.

0 10
  • #2 20 Lis 2015 09:07
    sosarek

Poziom 43  

Jeśli korzystałeś z wbudowanego kalendarza Google i miałeś włączoną synchronizację to zaloguj się z poziomu komputera.

0
  • #3 20 Lis 2015 09:41
    krystianwrt
    Poziom 5  

Byłem zalogowany na Gmailu jedynie, ale nie wiem czy była włączona synchronizacja, chyba nie.

0
  • #4 20 Lis 2015 09:44
    sosarek

Poziom 43  

Zaloguj się przez przeglądarkę do Kalendarza Google to się dowiesz czy miałeś synchronizację.

0
  • #5 20 Lis 2015 09:55
    krystianwrt
    Poziom 5  

Zalogowałem się na konto google z przęglądarki internetowej, przeglądnąłem kalendarz i nie ma tam moich notatek.

DOBRA JEDNAK ZNALAZŁEM, UDAŁO SIĘ DZIĘKI.
    Z Tym że to jest jak najbardziej aktualne? Wydaje mi się że było tam coś więcej :)

0
  • #6 21 Lis 2015 14:42
    krystianwrt
    Poziom 5  

Odświeżam, ponieważ dane były jakiś już czas temu synchronizowane i brakuje paru rzeczy dlatego proszę o jakieś dalsze wskazówki. Nie da się jakoś przez kabel USB znaleźć tego pliku z kalendarza?

0
  • #7 21 Lis 2015 22:26
    blahfff
    Poziom 29  

Baza danych kalendarza powinna sie znajdowac w /data/data/com.android.providers.calendar/databases/calendar.db, tyle, ze zeby sie do niej dostac potrzebujesz roota i wlaczonego debugowania w systemie, ew przerobionego recovery z dzialajacym adb i uprawnieniami roota. Analogicznie, zeby wrzucic ja w innym telefon, potrzebujesz roota i nie ma gwarancji, ze to ruszy ze wzgledu na potencjalne zmiany, ktore zaszly w systemie i wprowadzanymi tez przez kolejnych producentow.

Mozna ewentualnie przerobic taki plik na .ics (skrypt stad powinien sie nadac. Ew, jesli potrzebujesz wydobyc tylko jakies dane to mozna uzyc np. SQLite Browser zeby je przejrzec.

0
  • #8 22 Lis 2015 19:14
    krystianwrt
    Poziom 5  

Problem jest w tym że mój wyświetlacz nie działa, żeby połączyć się przez USB z telefonem muszę go odblokować i potwierdzić że chce otworzyć pliki na komputerze. Mój wyświetlacz jest wyłączony, na początku jeszcze chodził dałem rade odblokować telefon ale potem wyświetlacz przestał działać... Jeżeli dotyk jakoś działał może nadal działa i dam rade wpisać hasło... tyle że nie wiem czy jest sens zabawy z tym skoro wyświetlacz już nie działa, mogę próbować zrobić to z pamięci ale czy dotyk jeszcze działa? :)

0
  • #9 22 Lis 2015 20:04
    blahfff
    Poziom 29  

Najprosciej to zrobic wrzucajac alternatywne recovery do telefnow i wowczas wyciagajac dane z pomoca ADB. Jesli nie masz z tym doswiadczenia a to wazne dane to najlepiej bylo by to zlecic komus kto ma, ew podejsc do jakiegos serwisu, ktory albo zrobi to w ciemno albo podepnie inny wyswietlacz i zgra co ci potrzeba.

Ew, jesli dotyk jest sprawny to mozna poszukac przewodu, ktory pozwoli wyprowadzic obraz na tv/monitor i w ten sposob zsynchronizowac sobie kalendarz z kontem google. Proby wpisywania hasla w ciemno moga tylko przyspozyc wiecej klopotow.

0
  • #10 23 Lis 2015 16:31
    krystianwrt
    Poziom 5  

" Ew, jesli dotyk jest sprawny to mozna poszukac przedowu, ktory pozwoli wyprowadzic obraz na tv/monitor i w ten sposob zsynchronizowac sobie kalendarz z kontem google. Proby wpisywania hasla w ciemno moga tylko przyspozyc wiecej klopotow. "

Czyli musiałbym trafić z tym kodem na ślepo żeby potwierdzić jakoś obraz na monitorze czy coś :D

0
  • #11 23 Lis 2015 16:33
    blahfff
    Poziom 29  

Niezupelnie. Po podpieciu do zewnetrznego ekranu bedziesz mial obraz od razu a na kod z klawiatury musisz juz wprowadzic na podstawie tego co widzisz, zeby dalej cokolwiek z tym zrobic.

1