Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba L750-104 - nie działa ImageX.exe

20 Lis 2015 07:59 1551 15
  • Poziom 15  
    Witam. Dostałem od rodziny laptopa w którym mam odtworzyć system z obrazu HDDRecovery który jest na dysku D
    Na dysku sa dwie parycje w NTFS C: i D:
    Na C: jest uszkodzony Windows 7 Home 64-bit niewiadomego pochodzenia którego mam się pozbyć przywracając oryginalnego Windowsa 7
    Program imagex.exe podczas "naprawy komputera" przez F8, tryb polecenia wywala błąd: "Podsystem potrzebny do obsługi tego typu obrazu jest nieobecny" - nie wiem czemu bo pod tym samym Windowsem odpalonym normalnie plik imagex.exe działa normalnie
    Jak mam odtworzyć system?
    Dodam że nie posiadam instalacji Windowsa 7 - była to wersja OEM Home Premium wgrana na laptopa, nie mam również żadnego oprogramowania Toshiby.
    Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 15  
    Szukałem na różnych forach, niestety nic mi się nie udało i nie wiem w czym problem.
    1.Ponieważ oryginalny Windows zainstalowany przez Toshibę został nadpisany innym Windowsem to nie mam oprogramownaia Toshiba HDD Recovery
    2. Z tego samego powodu co w punkcie pierwszym nie mam również opcji przywracania systemu po wciśnięciu F8
    3. Ręczne przywrócenie systemu z obrazu komendami z wiersza poleceń nie udaje się z powodu imageX.exe
    4. Ściągnięcie ze strony Microsoftu oryginalnego Windowsa 7 nie powiodło się - nie chciało zweryfikować numeru seryjnego z naklejki na laptopie
    Na chwilę obecną brak mi pomysłów... gdyby chociaż ktoś chciał mi jakiś poprawny plik ImageX.exe przesłać (o ile to tylko jeden plik jest wymagany)
    najlepiej było by mieć bootowalny cd/dvd z tym imagex.exe i dostępem do do dysku d na którym mam obraz systemu
  • Poziom 15  
    leonov napisał:
    Tutaj masz opis jak przygotować botowalny pendrive z programem oraz jak odtworzyć system.
    wow, nie ma nic prostrzego?

Najbardziej mnie martwi że muszę wykorzystać do scalenia ImageX i obazu ISO (płyty czy pendriva) obecny system Windows 7 który moim zdaniem jest wadliwy i cała ta czasochłonna i skomplikowana operacja na końcu skończy się takim samym komunikatem jak mam teraz:
    "Podsystem potrzebny do obsługi tego typu obrazu jest nieobecny"
  • Poziom 30  
    Komunikat o takim błędzie to norma, gdy uruchamiasz "napraw system" to ładuje się tak minimalne środowisko, że nie zadziała w nim prawie żaden program. ImageX potrzebuje do pracy działającego systemu operacyjnego (XP, Vista, 7), więc możesz podpiąć ten dysk do PC i tam w środowisku innego systemu uruchomić ImageX. Tylko sprawdź 3 razy litery dysków zanim klepniesz enter :)

P.S. ImageX działa też w środowisku Hiren's Boot CD, wtedy nie musisz wyjmować dysku.
  • Spec od komputerów
    Użyj imagex.exe 32bit. Nie rozumiem w czym problem ?
    Pozdrawiam
    Utwórz na innym komputerze lub poszukaj w necie dysk naprawy systemu win 7.
    Przywracanie oryginalnego systemu z obrazu w toshibach jest akurat proste.
    Opisów jest dużo na elektrodzie. Przykładowy poniżej.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13155852#13155852
    Pozdrawiam

Dodano po 11 [minuty]:

masterten napisał:
    Komunikat o takim błędzie to norma, gdy uruchamiasz "napraw system" to ładuje się tak minimalne środowisko, że nie zadziała w nim prawie żaden program. ImageX potrzebuje do pracy działającego systemu operacyjnego (XP, Vista, 7), więc możesz podpiąć ten dysk do PC i tam w środowisku innego systemu uruchomić ImageX. Tylko sprawdź 3 razy litery dysków zanim klepniesz enter :)

P.S. ImageX działa też w środowisku Hiren's Boot CD, wtedy nie musisz wyjmować dysku.

Imagex nie potrzebuje do działania kompletnego windowsa. Win PE lub dysk naprawy systemu wystarczy. Imagex oczywiście zadziała gdy na dysku nie ma żadnego systemu operacyjnego a komputer wystartował z CD naprawy systemu lub z CD instalacyjnego.
    Nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd bo ludzie czytają to forum i ktoś może uznać że tak jest jak piszesz.
    Nie wiesz jak pomóc to przynajmniej bzdur nie wypisuj. Z tego co piszesz to nigdy nie przywracałeś systemu programem imagex. Najlepiej to wypowiadać się i "radzić" innym w sprawach które się samemu robiło a nie powielać nie zawsze prawdziwe teksty z netu.
    Pozdrawiam
    Hirens to nie środowisko tylko live z różnymi programami nie zawsze legalnymi.
    Nie polecam tego bo bywa bardzo zasyfione w zależności od źródła pobrania.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dobra zrozumiałem, najpierw ściągnę i wypalę na dvd ten AIK. Jest ładny transfer ze strony Microsoftu 1MB/s za 20min pierwszy test imagex.exe

Dodano po 14 [minuty]:

1. Jeśli uda mi się uruchomić program imagex.exe to czy prawidłową komenda do odzyskania fabrycznej postaci Windowsa z obrazu będzie:

imagex d:\hddrecovery\swimg\1436xsp.swm 1 c: /ref d:\hddrecovery\swimg\1436xsp*.swm

2. Czy po imagex musi być parametr: /apply
    3. Co znaczy 1 c: /fef ?

Jeszcze z odpalonego normalnie na laptopie pod Windows 7 imagex wykonałem polecenie /info
    Toshiba L750-104 - nie działa ImageX.exe
    Bardzo proszę o podpowiedź pod kątem tego screena jak ustawić parametry komendy o które pytałem w punkcie 3

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

OKAZAŁO SIĘ ŻE:
    Windows 7 Automated Installation Kit (WAIK).
    NIE JEST ŻADNYM BOOTOWALNYM dyskiem z systemem operacyjnym spod którego można uruchomić ImageX !!!
  • Poziom 30  
    Nie wiem jak to jest z WAIK - nigdy nie miałem okazji.
    Ja robię to zawsze spod Hiren's Boot CD.

Co do polecenia:
    imagex /apply d:\hddrecovery\swimg\1436xsp.swm 2 c: /ref d:\hddrecovery\swimg\1436xsp*.swm

- /apply musi być, to informacja żeby przywrócić obraz z pliku
    - 2, bo Twój obraz zawiera w sobie 2 partycje, pierwsza to recovery
    - c: to litera dysku na którą zostanie przywrócony obraz
    - /ref to odniesienie do pozostałych części obrazu, czyli nazw reszty plików *.swm, gdzie znak '*' zastępuje dowolny ciąg znaków. Nie znam nazw reszty Twoich plików więc nie wiem czy "1436xsp*.swm" jest poprawne.
  • Spec od komputerów
    Znowu wprowadzasz w błąd. Toshiba nie ma partycji recovery. Jest to wyjątek od reguły.
    A kto napisał że WAIK jest bootowalny ???
    Wystartuj tak jak masz wcześniej napisane albo z Płyty CD dysk naprawy systemu albo z nośnika instalacyjnego.
    Tu masz jak zrobić dysk naprawy systemu.
    http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/create-a-system-repair-disc
    Pozdrawiam.
    Na fotce jest nazwa pliku
    14636xsp.swm
    Jedną 6 pominąłeś.
  • Poziom 30  
    linuks napisał:
    Znowu wprowadzasz w błąd. Toshiba nie ma partycji recovery. Jest to wyjątek od reguły.

Wiem, ale nowe Toshiby mają małą ukrytą partycję i po prostu tak ją tutaj nazwałem. Zresztą ImageX /info jak widać na obrazku wyżej wyświetla, że w obrazie są 2 partycje i pierwsza z nich ma nazwę "14636_WinRE".
  • Spec od komputerów
    To jest zasadnicza różnica recovery a winRE. NIGDY nie było w toshibach partycji recovery i twierdzenie że winRE to recovery może spowodować że niezorientowany użytkownik usunie katalog HHDrecovery z D bo będzie przekonany że ma partycję recovery i w razie potrzeby przywróci. Usunięcie obrazu oryginalnego systemu zdarza się bardzo często właśnie z tego powodu że ktoś gdzieś wyczytał że na toshibie jest partycja recovery i mozna spokojnie zwolnić miejsce na D a w razie potrzeby się z recovery przywróci.
    Pozdrawiam.
    Wiesz że windows na hirensie to pirat ?
    Jaki sens używać pirata jak można legalnie mieć windowsa naprawczego bootowalnego ?
  • Poziom 15  
    Po wielu mękach udało mi się zrobić bootowalny obraz ISO z WinPE z tym że na USB nie działa a na CD-RW na szczęście TAK.
    wgrałem sobie dwa pliki imageX.exe - x86-dla strukury 32-bit i drugi amd64 dla architektury 64-bitowej.
    Trochę tego tego nie rozumiem bo oryginalnie był tu:
    Windows® 7 Home Premium 64-bit (pre-installed, Toshiba-HDD recovery)
    natomiast w opis amd64 kojarzy mi się z procesorami amd a w tym laptopie jest Intel Core I3
    Mniejsza o to wypróbuje obydwa pliki

Dodano po 11 [minuty]:

Ruszyło z pliku imageX.exe x86 ale wywala mnóstwo błędów, na przykład:
    WARN An objectID is in use on this volume for c:\Windows\winsxs\amd64_microsoft-windows-tabletpc-....... Commiting or capturing this image will lose objectID information. Please mount or apply to another volume
    mimo tego idzie dalej - jest już 80%
    Co to może znaczyć? Może powinieniem sformatowac dysk C przed odtworzeniem systemu operacyjnego?
  • Poziom 15  
    Sformatowałem partycję C, musiałem wymusić ale się udało i po tym już bez żadnych błędów udało się odtworzyć fabryczny Windows 7 Home Premium !!!
    Laptop działa jak nowy !!!
    Bardzo dziękuję Wszystkim za pomoc.