Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia 2 2006rok - Brak wskazania na liczniku otwartych drzwi brak podświetleni

20 Lis 2015 09:09 1002 4
  • Poziom 14  
    Witam,

auto jak w temacie, problem dotyczy drzwi prawych oczywiście. Zamek działa zmyka otwiera, jednak na wyświetlaczu nie widać wskazania że drzwi otwarte(inne widać) oraz nie zapala światła wewnątrz.

Przejrzałem okablowanie miedzy drzwiami a autem i było kilka popękanych (nie przerwanych) przewodów, wysuszyłem po izolowałem jednak nic to nie zmieniło.

Teraz wiadomo w starszych vagacht o microstyki do wymiany, ale tu pytanie czy do zamka w octavi 2 pasują microstyki jak np. do fabii gofla octavi 1 ? Pytam bo nigdy tego jeszcze nie robiłem w tym modelu.
    A może kaseta zamka nie rozbieralna ?

Dzięki za podpowiedzi ;)

Edit.
    VCDS w grupie moduł komfotru i parametrach widzi cały czas drzwi zamknięte(inne drzwi widzi ok i wszystk działa).

Kable dobre po odpięci odrazu błąd komunikacji. W takim razie zostaje kaseta zamka, potwierdzi ktoś czy microstyki pasują ?
  • Poziom 9  
    masz mikrostyk uszkodzony, kaseta zamka rozbieralna , mikrostyk taki sam jak w golfie
  • Poziom 14  
    Tak mi tez napisał sprzedawca ich, ok zamówie dwa i wymienię jak to robiłem w golfie czy tam fabi.
  • Moderator Samochody
    Często zdarza się tak, że nie sam mikrostyk jest winny.

Może wyrobić się ramie zamka i go nie wciska, lub też nazbierać się może syfu miedzy ramieniem a mikrostykiem, zwłaszcza gdy ktoś smaruje zamki np wd40.
  • Poziom 14  
    Właściciel stwierdził że niechce "pól środków" w postaci micro styków, także chyba wymienię cała kasetę. W VCDS cały czas pozycja zamknięte/otwarte miga na zamkniętym także myślę że to jego winna. W przyszłym tygodniu wymienię i napisze.