Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G50-70 - Po upadku laptop przestał ładować.

Adanos13 20 Lis 2015 12:10 831 5
  • #1 20 Lis 2015 12:10
    Adanos13
    Poziom 6  

Witam mam w posiadaniu laptop Lenovo G50-70, po upadku z krzesła na gniazdo zasilania laptop przestał ładować baterię. Bardzo proszę o pomoc w diagnostyce i ewentualnej naprawie. Sprawdziłem już:
    - zasilacz (podłączając inny objawy te same, na innym lapku zasilacz działa poprawnie);
    - bateria, stara bateria w czasie użytkowania rozładowała się do zera, nowa z innego lapka rozładowuje się;
    - gniazdo zasilania jest całe (sprawdzone miernikiem)

inne objawy:
    - po podłączeniu zasilacza do lapka na nowej baterii pokazuje się w rogu napis Podłączono ładuje, lecz w programie battery care wskakuje prędkość ładowania n/a (przy odłączonym pokazuje rozładowywanie z wachające się od 5 do 8W)

1 5
  • #2 20 Lis 2015 16:58
    boro1234567
    Spec od komputerów

Na płycie potrafisz pomierzyć?

0
  • #3 25 Lis 2015 07:44
    Adanos13
    Poziom 6  

To zależy jaki układ miał bym zmierzyć. Wiele razy czytałem na ten temat, tak więc mógł bym spróbować, tylko nie dokońca wiem od czego zacząć na tej płycie.

0
  • #4 25 Lis 2015 07:54
    boro1234567
    Spec od komputerów

Adanos13 napisał:
    To zależy jaki układ miał bym zmierzyć. Wiele razy czytałem na ten temat, tak więc mógł bym spróbować, tylko nie dokońca wiem od czego zacząć na tej płycie.

Z całym szacunkiem ale proponuje skorzystać z usług serwisu.

0
  • #5 25 Lis 2015 08:46
    Czarek45
    Poziom 9  

Nie jestem pewny czy w tym modelu gniazdo wlutowane jest w płytę główną czy jest na odrębnym kabelku (różnie to bywa w laptopach Lenovo). Jeśli laptop spadł na gniazdo propnuje na początek zmierzyć czy wszystkie trzy piny mają przeście na płytę główną. Ważne aby wszystkie miały przejście - oba bieguny znajdujące się na płaszczu wtyczki (zewnątrz i wewnątrz) oraz pin sterujący (igła w środku).

0
  • #6 25 Lis 2015 19:49
    Adanos13
    Poziom 6  

W tym modelu gniazdo zasilania podpinane jest do płyty na osobnym kabelku, jak pisałem wcześniej wszystkie trzy piny mają przejście, nie stwierdziłem przerwania ciągłości w którymś z nich.

Dodano po 5 [minuty]:

W tym Lenovo zamontowana jest płyta ACLU1/ACLU2 NM A271 Rev:1.0

0
  Szukaj w 5mln produktów