Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kit kamery termowizyjnej dla amatorów-Arduino

sieger 20 Nov 2015 14:09 5736 8
  • Witam,

chciałem się podzielić ciekawym materiałem, który znalazłem w sieci szukając literatury o zastosowaniu termowizji w projektowaniu/testowaniu elektroniki.

Jedna z dwóch najbardziej znanych firm na rynku urzadzeń do termowizji wydał kit dla amatorów do integracji z Arduino i innymi platformami rozwojowymi.
    Jest to moduł kamery termowizyjnej na małej płytce i sygnałami wyprowadzonymi na goldpiny. Cena jak dla polskiego amatora jeszcze wysoka ~260$ jednak jest to bardzo dobra prognoza - firma robiąca urządzenia po 30 tyś i więcej, sprzęt dla aplikacji wojskowych pomyślała o elektronikach tworzących w domowym zaciszu.

Tutaj link do artykułu

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    sieger
    Level 24  
    Has specialization in: hardware, Electric Drives, elektrotechnika, python
    sieger wrote 893 posts with rating 28, helped 27 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2003 year.
    sieger
    Level 24  
    Bez złośliwości można zapytać: po co wchodzić na elektrodę skoro mozna na portal aukcyjny.
    Tak samo ludzie podłączający matryce TFT/LED pod swoje platformy mogliby kupić tableta.

Pozdrawiam
    sundayman
    Level 25  
    Quote:
    Bez złośliwości można zapytać: po co wchodzić na elektrodę skoro mozna na portal aukcyjny.

Co ma piernik do wiatraka ?

Quote:
    Tak samo ludzie podłączający matryce TFT/LED pod swoje platformy mogliby kupić tableta.

To zależy. O ile jest ot powielanie istniejących rozwiązań, bez racjonalnej korzyści - czy to ekonomicznej czy technicznej - to faktycznie jest to raczej bez sensu.

Oczywiście - wskazany przez ciebie moduł zawierający samą kamerę MA SENS, o ile będzie miało z tego powstać cokolwiek innego niż kopia Seek Thermal...
    sieger
    Level 24  
    Zdecydowanie, czasami warto zrobić coś tylko dla doświadczenia jakie się zdobędzie.
    Czasami taki dobry projekt zrobiony starannie i z pomysłem może zagwarantować dobrą pracę na rozmowie kwalifikacyjnej.
    sundayman
    Level 25  
    Quote:
    Pozostaje jeszcze taki drobny szczegół, jak aspekt samokształcenia

Oczywiście, ale także w tym celu warto robić coś wnoszącego cokolwiek nowego.
    Konstruowanie n-tego klona czegoś tam ma sens umiarkowany (o ile to nie jest uzasadnione finansowo).

Przynajmniej takie jest moje zdanie - oczywiście, zawsze można uzasadniać robienie czegoś chociażby z nudów. W ten sposób można uzasadnić wszystko.

Ale w tym konkretnym przypadku raczej wspomniany moduł nie będzie użytkowany przez nudzącego się nastolatka (przynajmniej w Polsce, z uwagi na cenę).
    Natomiast w jakichś specjalnych zastosowaniach - jak najbardziej.
    piotrva
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Masz rację, że przeciętny polski fan elektroniki sobie na to nie pozwoli.

Ale ogólnie nawet powielanie czegoś i zrobienie "po swojemu" daje pewne doświadczenia.

Mimo wszystko 90% konstrukcji można skwitować stwierdzeniem - to można już kupić za tyle a tyle $.

Ale doświadczenia obsługi choćby SPI nie kupisz :D
    sieger
    Level 24  
    Także udostępnienie dobrze udokumentowanego projektu ma swoją wartość.
    Kilka razy zdarzyło mi się rozwiązać problem z konfiguracją I/O mikrokontrolerów korzystając właśnie z czyjegoś dobrze komentowanego kodu - oficjalna dokumentacja była mało przydatna.