Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kit kamery termowizyjnej dla amatorów-Arduino

sieger 20 Lis 2015 14:09 4839 8
  • Witam,

chciałem się podzielić ciekawym materiałem, który znalazłem w sieci szukając literatury o zastosowaniu termowizji w projektowaniu/testowaniu elektroniki.

Jedna z dwóch najbardziej znanych firm na rynku urzadzeń do termowizji wydał kit dla amatorów do integracji z Arduino i innymi platformami rozwojowymi.
    Jest to moduł kamery termowizyjnej na małej płytce i sygnałami wyprowadzonymi na goldpiny. Cena jak dla polskiego amatora jeszcze wysoka ~260$ jednak jest to bardzo dobra prognoza - firma robiąca urządzenia po 30 tyś i więcej, sprzęt dla aplikacji wojskowych pomyślała o elektronikach tworzących w domowym zaciszu.

Tutaj link do artykułu

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Specjalizuje się w: hardware, Electric Drives, elektrotechnika, python
    sieger napisał 886 postów o ocenie 18, pomógł 27 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2003 roku.
    sieger
    Poziom 24  
    Bez złośliwości można zapytać: po co wchodzić na elektrodę skoro mozna na portal aukcyjny.
    Tak samo ludzie podłączający matryce TFT/LED pod swoje platformy mogliby kupić tableta.

Pozdrawiam
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    Bez złośliwości można zapytać: po co wchodzić na elektrodę skoro mozna na portal aukcyjny.

Co ma piernik do wiatraka ?

Cytat:
    Tak samo ludzie podłączający matryce TFT/LED pod swoje platformy mogliby kupić tableta.

To zależy. O ile jest ot powielanie istniejących rozwiązań, bez racjonalnej korzyści - czy to ekonomicznej czy technicznej - to faktycznie jest to raczej bez sensu.

Oczywiście - wskazany przez ciebie moduł zawierający samą kamerę MA SENS, o ile będzie miało z tego powstać cokolwiek innego niż kopia Seek Thermal...
    sieger
    Poziom 24  
    Zdecydowanie, czasami warto zrobić coś tylko dla doświadczenia jakie się zdobędzie.
    Czasami taki dobry projekt zrobiony starannie i z pomysłem może zagwarantować dobrą pracę na rozmowie kwalifikacyjnej.
    sundayman
    Poziom 24  
    Cytat:
    Pozostaje jeszcze taki drobny szczegół, jak aspekt samokształcenia

Oczywiście, ale także w tym celu warto robić coś wnoszącego cokolwiek nowego.
    Konstruowanie n-tego klona czegoś tam ma sens umiarkowany (o ile to nie jest uzasadnione finansowo).

Przynajmniej takie jest moje zdanie - oczywiście, zawsze można uzasadniać robienie czegoś chociażby z nudów. W ten sposób można uzasadnić wszystko.

Ale w tym konkretnym przypadku raczej wspomniany moduł nie będzie użytkowany przez nudzącego się nastolatka (przynajmniej w Polsce, z uwagi na cenę).
    Natomiast w jakichś specjalnych zastosowaniach - jak najbardziej.
    piotrva
    Moderator na urlopie...
    Masz rację, że przeciętny polski fan elektroniki sobie na to nie pozwoli.

Ale ogólnie nawet powielanie czegoś i zrobienie "po swojemu" daje pewne doświadczenia.

Mimo wszystko 90% konstrukcji można skwitować stwierdzeniem - to można już kupić za tyle a tyle $.

Ale doświadczenia obsługi choćby SPI nie kupisz :D
    sieger
    Poziom 24  
    Także udostępnienie dobrze udokumentowanego projektu ma swoją wartość.
    Kilka razy zdarzyło mi się rozwiązać problem z konfiguracją I/O mikrokontrolerów korzystając właśnie z czyjegoś dobrze komentowanego kodu - oficjalna dokumentacja była mało przydatna.