Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zasilania routera prosto z zasilacza komputerowego. Będą straty?

20 Lis 2015 14:53 990 12
  • Warunkowo odblokowany
    Witam serdecznie.
    Otóż posiadam router TP-LINK WR543G którego zamierzam wykorzystać w trybie AP Client.Niestety nie posiadam do tego urządzenia zasilacza 9V 600mA dlatego pomyślałem aby wykorzystać napięcie 12V z zasilacza komputerowego (z tego samego co jest podłączony router kabelkiem Rj45).
    Oczywiście router będzie pracował na napięciu 12V bo sprawdzałem lecz nie ukrywam,że może długo nie podziałać na takim dlatego też na drodze zasilacz-router zamontuję stabilizator 9V 1.5A.
    Czy moje rozwiązanie ma szanse zadziałać??
    Czy nie będzie jakiś zakłóceń czy może strat prędkości w przesyłaniu danych?
    Czekam na odpowiedzi :)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    O napięcie się nie martw, przetwornica routera ma zapas. Możesz go podpiąć tylko zachowaj polaryzację.
  • Warunkowo odblokowany
    CHACA napisał:
    O napięcie się nie martw, przetwornica routera ma zapas.

Owszem ma zapas lecz za wysokie napięcie niż dedykowane przez producenta nie prowadzi do długiego żywotu używanego sprzętu.
    A czy router WR543g ma możliwość zasilania PoE?? W konfiguracji nie znalazłem takowej opcji więc domyślam się,że nie ;-)
  • Poziom 12  
    Na pewno nie ma POE, raczej obniżyłbym napięcie, ustaliłbym stały adres IP komputera bo może wystartować przed DHCP na routerze i karta sieciowa dostanie APIPA zamiast normalnego adresu.
  • Warunkowo odblokowany
    maksymilian_2005 napisał:
    ustaliłbym stały adres IP komputera bo może wystartować przed DHCP na routerze i karta sieciowa dostanie APIPA zamiast normalnego adresu

Rozumiem,że mam w routerze wyłączyć opcję DHCP a na karcie w kompie ustawić stały adres ip przykładowo 192.168.2.222??
    Na chwilkę obecną jest to skonfigurowane tak,że router sam pobiera Dynamiczny adres IP czyli 192.168.1.103 przykładowo a DHCP jest włączone więc oddaje komputerowi adres 192.168.2.100 i internet działa lecz nie ukrywam,że jest to zrobione jeszcze na normalnym zasilaczu 9V 800mA który gdzieś znalazłem a więc router jest cały czas pod prądem.
  • Poziom 12  
    rozumiem że router na porcie wan (zewnętrznym) dostaje adres z serwera DHCP dostawcy i jest to 192.168.1.103 a wewnątrz twojej sieci sam stanowi serwer DHCP i w sieci wewnętrznej daje komputerom adresy z zakresu 192.168.2.x, nie wyłączałbym dhcp ani dla zewnętrznego portu (bo stracisz dostęp do internetu) ani wewnątrz sieci, ograniczyłbym tylko wewnętrzny DHCP np. od 192.168.2.2 do 192.168.2.100 aby nie dawał adresów powyżej tego zakresu, a w komputerze na stałe ustawił adres powyżej 192.168.2.100 np. 192.168.2.101 wtedy nie będzie konfliktu, nie będzie problemu z APIPA, a 100 adresów z twojego DHCP zapewne wystarczy w twojej sieci domowej
  • Warunkowo odblokowany
    Powiecmy,że zamieniłem kartę sieciową TL-WN7222N na router jak w temacie który pracuje w AP Client.
    Instalacja wygląda tak ,że komputer 1 odbiera sygnał po wifi od dostawcy a następnie za pomocą portu Rj45 w kompie wysyła do routera 1 który rozpowszechnia go po wifi, router 2 czyli ten o którym mowa odbiera internet z adresem 192.168.1.103 gdyż na routerze 1 jest włączone DHCP od 192.168.1.100 do 192.168.1.199 ;-) Router 2 ma ustawiony dynamiczny adres IP oraz włączone DHCP dzięki czemu teraz otrzymałem od tego routera adres 192.168.2.100 ;-) Przy wyłączonej opcji DHCP w routerze 2 (czyli tym o którym mowa) czasami po zresetowaniu komputera bądź routera występuje ograniczenie bądź brak łączności więc tak to działać nie będzie ;-)
    Prościej nie umiem tego opisać także jeśli coś źle określiłem to wybaczcie ;-)
    Czytałem ostatnio gdzieś w internecie,że jeśli na przykład wzmacniacz audio samochodowy jest podłączony pod zasilacz komputerowy i jednocześnie pod ten sam komputer jest podłączony dźwięk to są odczuwalne jakieś drobne zagłuszenia bądź przesterowania dźwięku. Z tego co piszecie państwo to routerów odbierających sygnał (AP Client) to nie dotyczy i nie będzie żadnych strat sygnału mam rozumieć?
    I jeszcze mam takie dosyć dziwne pytanie. Lepiej jest zastosować układ stabilizujący(stabilizator) na układzie LM7809 czy może lepszy będzie stabilizator impulsowy??
    Czy jeśli kable Rj45 oraz zasilanie będą obok siebie to będą zagłuszenia? Bo domyślam się,że tak ale czy to wpłynie jakoś na szybkość internetu? ping? prędkość pobierania?
    Może robił ktoś coś takiego?
    Czekam na odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    strasznie zamotane to połączenie rozumiem to tak:
    dostawca -> poprzez wifi -> komputer stacjonarny -> router 1 -> wifi dla innych + kabel do router 2
    jeżeli dobrze rozumiem to proszę o wyjaśnienie po co to tak pokomplikowane ?
    jeżeli chodzi o samo zasilanie to LM 7809 może się grzać - wybrałbym impulsowy
    na prędkość / pingi raczej nie powinno to wpłynąć - sprawdzenie tylko w praktyce na danym pacjencie :)
  • Warunkowo odblokowany
    strasznie zamotane to połączenie rozumiem to tak:
    dostawca -> poprzez wifi -> komputer stacjonarny -> router 1 -> wifi dla innych + kabel do router 2
    jeżeli dobrze rozumiem to proszę o wyjaśnienie po co to tak pokomplikowane ?

Dołączam schemacik na którym wszystko jaśniej i wyraźniej widać.
    Podłączenie zasilania routera prosto z zasilacza komputerowego. Będą straty?
    Nie ukrywam, że cały schemat tego internetu jest dosyć głupio zrobiony lecz na samym początku był tylko Komputer 1 a dopiero po jakimś czasie doszedł ten z którego piszę oraz inne(nie ma na schemacie) no i rozbudowałem sieć wifi z tego co miałem.
    na prędkość / pingi raczej nie powinno to wpłynąć - sprawdzenie tylko w praktyce na danym pacjencie :)

Oki w najbliższym czasie wszystko ładnie podłącze i sprawdzę jak to wygląda jeśli chodzi o prędkości pobierania, pingi, prędkości wysyłania itp. ale myślę,że nie powinno być sporych zmian ;-)
    jeżeli chodzi o samo zasilanie to LM 7809 może się grzać - wybrałbym impulsowy

LM7809 może się grzać ale zamontować do niego malutki radiatorek to dla mnie nie problem zwłaszcza,że mam ich około 4kg ale tak czy inaczej jednak chyba wezmę Impulsowy gdyż jakoś bardziej do nich jestem przekonany.
    A właśnie słyszeliście może o jakiś śledziach z gniazdami bądź wtyczkami MOLEX? Bo do USB tego nie podłącze gdyż za niskie napięcie a jeśli w przyszłości chciałbym komputer przeczyścić czy coś to musiałbym po prostu odkręcać obudowę a potem ręcznie odłączać kabel co nie ukrywam,że komfortowe raczej nie jest :)
  • Poziom 12  
    jeżeli chodzi o molex'a na śledziu to się nie spotkałem, ale można to zrobić na db-15 na śledziu których dostępność jest duża -> kilka pinów na + kilka na - i będzie działać,
    jeśli chodzi o strukturę sieci to duża zamotka ale jeśli tylko wszystko śmiga to szacun :)
    pozdrawiam
  • Poziom 43  
    PATAFIAN_PATAFIAN napisał:
    Niestety nie posiadam do tego urządzenia zasilacza 9V 600mA

No bez żartów - przecież na all tego na wagony.

A ten zasilacz to?... - bo jeśli to najtańsze badziewie z najtańszych, to będziesz miał tętnienie na linii zasilającej takie, że router zgłupieje.
  • Warunkowo odblokowany
    KOCUREK1970 napisał:
    No bez żartów - przecież na all tego na wagony.

Zgadza się ;-)
    KOCUREK1970 napisał:
    A ten zasilacz to?...

...markowy zasilacz CHIFETEC o mocy 450W model GPS-450AA-101A
  • Poziom 43  
    Wybór drogi pozostawiam Koledze do wyboru.