Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG 50PB690V - Wlacza sie lecz brak obrazu i chyba dzwieku

fazi0004 20 Nov 2015 15:49 1773 10
    fazi0004
    Level 10  
    Witam.
    Moj TV ma ponad rok a problemy zaczely sie okolo 2 miesiace temu.
    Pierwsze objawy to brak obrazu. Podczas wlaczania TV widac jak matryca sie podswietla i wyswietla logo LG na okolo 1-2 sekundy i tak jak by chcial przelaczyc sie na HDMI lecz w tym momencie widac bylo jak matryca robi sie czarna tak jak by podswietlenie sie wylaczalo i zostawal tylko dzwiek.
    Rozwizanie bylo proste wystarczylo wylaczy i wlaczyc TV i obraz wracal. Po paru dniach dzialo sie to czesciej i wylaczenie i wlaczenie TV czasami zadzialalo dopiero po 10-15 probach. Rownierz obraz czesto znikal podczas gdy konczyl sie film ktory byl odtwarzany z USB i gdy strzalka na pilocie robilem wstecz wiec gdy foldery sie cofaly to wszystko jeszcze dzialalo ale gdy juz byl wyswietlany DYSK "Y" i nacisnolem jescze raz strzalke powrot i TV chcial opuscic HDD wtedy znow robil sie czarny ekran.
    Na dzien dzisiejszy TV wlacza sie i widac logo LG ale gdy logo znika i podswietlenie gasnie to wylaczanie i wlaczanie nic nie daje.
    Do tego wszystkiego na 99% nie ma tez dzwieku ale jako ze dzwiek mialem przez kabel optyczny do kina to nie wiem czy przypadkowo ktos nie zmienil tego bawiac sie pilotem bez obrazu na TV.
    Jesli ktos sie spotkal z podobnym problemem to prosze o pomoc.
    tomeks1992
    Level 20  
    Mam identyczny problem. Mysle ze to kwestia zimnych lutow, niestety nie mam ochoty zdejmowac go ze sciany i rozkrecac, Gdy problem sie poglebi, sprobuje naprawic.
    fazi0004
    Level 10  
    Moj juz jest rozebrany i wpatruje sie w niego ale jak czlowiek sie nie zna to co wypatrzy. Jak dla mnie to wszystko wyglada ladnie a TV nie dziala i chetnej osoby do pomocy tez nie ma.
    Prosze o jakies info czy jest szansa naprawic ten TV czy mam gonic do sklepu po nowy bo zona wyjechala na 3 tyg a mnie szlak trafia bez TV i lepiej jak kupie nowy gdy jej nie ma haha.
    Jesli zdjecia plyt w czyms pomoga to chetnie je wysle do osoby co moze tam cos zauwazyc.
    kazikszach
    Level 36  
    fazi0004 wrote:
    odczas wlaczania TV widac jak matryca sie podswietla i wyswietla logo LG na okolo 1-2 sekundy i tak jak by chcial przelaczyc sie na HDMI lecz w tym momencie widac bylo jak matryca robi sie czarna tak jak by podswietlenie sie wylaczalo i zostawal tylko dzwiek.

Daj sobie spokój z naprawą przy twojej wiedzy o tv, bo nie odróżniasz plazmy od LCD.
    Jeśli oddasz do naprawy, to może jeszcze z niego coś będzie, a po twoich eksperymentach to może być tylko do utylizacji.
    fazi0004
    Level 10  
    @kazikszach a czy ja gdzies pisalem ze to jest LCD? Pewnie zaraz napiszesz ze napisalem matryca...ok nie wiem jak sie nazywa "matryca" plazmy wiec nazwalem ja matryca. Nie obrazaj mnie bo nie wiesz jaka mam wiedze. A wymienic plyte czy lutować to umiem bez konczenia szkoly jako elektronik. Ale jesli Ty posiadasz tak wielka wiedze to czemu nie pomozesz tylko zasmiecasz to forum takimi postami?

Dodano po 4 [godziny] 11 [minuty]:

To moze jest jakis znawca ktory moze podpowiedziec ktora plyta w TV jest odpowiedzialna za obraz i dzwiek? Moj TV ma 5 plyt. Po jednej po obu stronach waskie a dlugie, duza na srodku do ktorej podlacza sie kabel zasilajacy TV, pod duza srodkowa jest mala do ktorej ida wszystkie tasmy a dokladnie 5 tasm i pomiedzy boczna a srodkowa jest plyta na ktorej sa wszystkie wejscia HDMI,USB itd.
    Podam jeszcze numery czesci dla ulatwienia:
    Dluga plyta boczna EAX65235501
    Krotka plyta z drugiego boku EAX65335001
    Duza srodkowa EAX65359511
    Mala srodkowa do ktorej ida wszystkie tasmy EBR77436002
    I plyta z wejsciami HDMI EAX65399305

Jesli wiesz gdzie jest problem ale nie chcesz sie dzieli tym na forum to bede wdzieczny za wiadomosc.
    kazikszach
    Level 36  
    fazi0004 wrote:
    matryca robi sie czarna tak jak by podswietlenie sie wylaczalo i zostawal tylko dzwiek.

Podświetlenie jest tylko w LCD.
    Nie chciałem cię obrażać, jeśli tak się poczułeś, to przepraszam, ale niech każdy robi to na czym się zna.
    Możesz wymieniać moduły, może się uda, zdalnie nikt ze 100% pewnością nie wskaże ci, które masz wymienić.
    Nie znam tego modelu, więc nie chcę gdybać.
    fazi0004
    Level 10  
    Mi udalo sie tylko znalesc faceta co naprawia "Dluga plyta boczna EAX65235501" i robi to gdy znika obraz w TV wiec moze to ta plyta jest za to odpowiedzialna.
    A najlepsze ze on za naprawe chce 300zl a ja znalazlem taka plyte za 200zl.
    Nie chodzi o obrazanie tylko ze nie ma ludzi idealnych a ja znam sie na czyms innym a dokladnie na samochodach i siedze na dwoch forach i pomagam ludziom tak jak moge bo wychodze z zalozenia ze dzis sa takie czasy ze jak czlowiek czlowiekowi nie pomoze to te wszystkie servisy itd to Cie tylko okradna.
    A trafic na prawdziwego fachowca to graniczy z cudem.
    TV rozkrecilem i widze tylko pare plyt ale nic tam nie grzebie na chybil trafil tylko chcialem zobaczyc czy kondensatory nie popuchly ale wygladaja na ok.
    kazikszach
    Level 36  
    Znając budowę plazmy, mogę powiedzieć, że ta płyt może to powodować, ale czy tylko ona i aż ona, tego definitywnie nie mogę stwierdzić.
    Piszesz, że znasz się na samochodach, to dobrze, napisałem żeby każdy robił to na czym się zna.
    Ja naprawiam sprzęt RTV, coś w samochodzie też potrafię zrobić, ale z samochodem idę do warsztatu kolegi, który zrobi to lepiej, bo zajmuje się tym zawodowo.
    fazi0004
    Level 10  
    Napisze tak jesli mieszkal bym w Polsce to moze jeszcze by mi to ktos naprawil ale mieszkam w panstwie w ktorym jak sie cos popsuje to idzie sie do sklepu i kupuje nowe ale ze wychowalem sie w Polsce to nauczono mnie ze jak cos sie popsuje to trzeba to naprawic wiec robie co moge haha.
    A co do tych plyt jesli nawet bym wszystkie wymienil to kosztowalo by mnie to okolo 700zl wiec i tak duzo taniej niz nowy TV.
    tomeks1992
    Level 20  
    Jesli jestes zainteresowany, istnieje sposob na poprawe czerni w tym telewizorze, wystarczy wyregulowac napiecia za pomoca potencjometrow, sam u siebie tak zrobilem, jest o niebo lepiej.
    fazi0004
    Level 10  
    @tomeks1992 dzieki za info ale najpierw to ja musze go do zycia przywrocic bo na dzien dzisiejszy to lezy na sofie jak lord a ja ogladam jego bebechy haha