Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UBIQUITI NanoBeam - połączenie mostem dwóch sieci

20 Lis 2015 16:00 1554 16
  • Poziom 8  
    Witam. Mam jedną antenę UBIQUITI NanoBeam NBE-M5-19 5GHz PoE.
    Potrzebuje połączyć dwie sieci oddalone o 2 km. Widoczność bardzo dobra. Oba punkty znajdują się na wzniesieniach.
    Co potrzebuję jeszcze do tego, żeby zestawić takie połączenie?
    Czy mam dokupić drugą taką samą antenę? Czy może być jakiś inny model? Jeśli może to jaki?
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • Poziom 37  
    marcin-pe17 napisał:
    Witam. Mam jedną antenę UBIQUITI NanoBeam NBE-M5-19 5GHz PoE.
    Potrzebuje połączyć dwie sieci oddalone o 2 km. Widoczność bardzo dobra. Oba punkty znajdują się na wzniesieniach.
    Co potrzebuję jeszcze do tego, żeby zestawić takie połączenie?
    Czy mam dokupić drugą taką samą antenę? Czy może być jakiś inny model? Jeśli może to jaki?
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Druga taka sama bedzie najlepsza, zwlaszcza dla stabilnosci polaczenia,
  • Poziom 8  
    Czy taki most będzie widoczny dla innych? Czy to kwestia konfiguracji?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    marcin-pe17 napisał:
    Czy taki most będzie widoczny dla innych? Czy to kwestia konfiguracji?

Moze byc widoczny pod nazwa, tak jak siec wifi. Moze nazwy nie nadawac.
    Ale stosujac szyfrowane polaczenie i tak sie nikt nie podlaczy, jesli Ci o to chodzi.
  • Poziom 8  
    Witam. Mam dwie takie same anteny. Skonfigurowałem je. Pierwsza podłączona pod router w domu 192.168.0.20 jest punktem dostępowym. WDS włączyłem.
    Druga antena podłączona pod oddalony komputer poza domem. Ustawiona na 192.168.0.21 jako stacja z włączonym WDS.
    W połączeniach sieciowych widzą się oba komputery. Tylko na tym oddalonym poza domem nie wczytują się strony internetowe. Dlaczego?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Wykonaj polecenie:
    ping 212.77.100.101 -t

Jeżeli pakiety wracają to coś z serwerami DNS.

Jeżeli nie wracają to prawdopodobnie źle skonfigurowany DNS. Jak nie będzie działać polecenie podeślij konfigurację oraz sposób podłączenia.
  • Poziom 8  
    Wykonałem polecenie. Pingi wracały więc sprawdziłem DNS. Poprawiłem i teraz działa.
    Teraz zostało ustawić anteny w docelowych miejscach oddalonych 2km.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
  • Poziom 8  
    Witam. Mam nowe pytanie.
    Muszę w jakiś sposób zamaskować antenę, aby była mniej widoczna. Moje pytanie co mogę, a czego nie robić.
    Jeden z pomysłów to zabudowanie anteny czymś co może przypominać budkę dla ptaków (z racji tego, że zawiśnie na drzewie) z czego ewentualnie wykonać obudowę? Co zatrzyma fale radiowe a co nie zakłóci ich przesyłu? cieka sklejka drewniana? barwione plexi?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zamaskuj jako strach na wróble.

Woda dobrze ekranuje/pochłania fale WIFI.
  • Poziom 8  
    antena NanoBeam NBE-M5-19 zbudowana jest z tworzywa sztucznego, jej przednia pokrywa widocznie nie wpływa negatywnie. A gdy by ją pomalować farbą albo okleić folią?
    Byle by nie była biała bo rzuca się w oczy z daleka.
  • Poziom 31  
    Malnij sprejem. Nawet na gwarancje takie przyjmuja. Nanobridge malowalismy i nie bylo problemow wiekszych

• Poziom 30  
    Możesz wykorzystać takie tworzywo co komórkowcy wykorzystują na wieżach kościołów.
    Z daleka wygląda jakbrązoawa deska a z bliska to plastikowy panel i przepuszcza fale radiowe.
  • Poziom 8  
    Fotodetektor napisał:
    Możesz wykorzystać takie tworzywo co komórkowcy wykorzystują na wieżach kościołów.
    Z daleka wygląda jakbrązoawa deska a z bliska to plastikowy panel i przepuszcza fale radiowe.

Szukam ale nie mogę natrafić w internecie na to tworzywo. Może jakiś link dostenę, albo nazwę pod jaką szukać. Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Witam. Odświeżam temat. Połączenie działa dobrze.
    W miejscu gdzie odbieram połączenie internetowe jest jeden kabelek i jak go wepnę w laptop to działa na nim internet. Moje kolejne pytanie jakie urządzenie podłączyć aby móc mieć więcej gniazd do dyspozycji, ewentualnie wi-fi?
    Czy może to być router wyposażony w antenki do rozsyłania sygnału?
    Mam takowy cerberus pc-rwifi-11g czy byłby odpowiedni. No i pytanie jak go konfigurować...
  • Poziom 10  
    jak chcesz rozdzielić dla siebie to podłączasz router wi fi. Nie podałeś modelu wiec nie nie otrzymasz odpowiedzi jak skonfigurować.
  • Poziom 8  
    Router WiFi PENTAGRAM Cerberus [P 6381-0]
  • Poziom 10  
    pentagram to ogólnie tandeta. W Twoim wypadku konfiguracja jest prosta. Możesz zacząć od zresetowania go do fabrycznych ustawień z tyłu masz zagłębiony przycisk. przytrzymaj go podczas pracy routera 10s. Potem najlepiej dowiedz sie u swojego dostawcy internetu w jaki sposób autoryzuje nowe urządzenia.
    1. Jeżeli nie autoryzuje wcale prawdopodobnie wystarczy tylko podpiąć kabel do portu wan a komputer do PC.
    2.Jeżeli autoryzuje po MAC adresie to podaj mu MAC adres swojego routera z portu WAN lub sklonuj z aktualnie podłączonego komputera.
    3. Jeżeli autoryzuje po PPPoE musisz dostać od dostawcy neta login i hasło które należny wklepać do routera.
    Następnie zaloguj się na router i ustaw nazwę i hasło do swojej sieci wi-fi. To tyle podstaw.