Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opis panelu przedniego obudowy metalowej

20 Lis 2015 16:06 672 2
  • Poziom 17  
    Dzień dobry
    Stoję przed wyzwaniem zrobienia opisu na obudowę na blachę nierdzewną z której wykonane jest urządzenie. Czy taka folia jest w miarę trwała?
    Link
    Wiadomo, nie chcę, żeby się to samo odklejało, a nawet wskazane by było, żeby także schodzenie takiego materiału pod wpływem np. drapania paznokciem było utrudnione, zależy mi też na estetyce bo urządzenie będzie wystawione publicznie.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam, jeśli chcesz mieć trwały nadruk na panelu, to polecam grawery laserem, jest teraz coraz więcej miejsc gdzie mają takie małe grawerki laserowe formatu A3.
    Grawer jest prawie nie wyczuwalny pod palcem i bardzo trwały. A jak jeszcze masz tą obudowę np. z szlifowanej blachy nierdzewnej to wygląda to profesjonalnie.

Tylko kwestia tego czy chcesz to mieć np. w kolorze to grawer odpada, ale jest też możliwość graweru frezem i w miejscach frezowanych zalania kolorem jaki sobie tam chcesz.

Co do nalepek to też jest jakaś opcja, ale nadruk jest robiony od zewnętrznej strony foli, czyli tej która jest po przylepieniu na obudowie skierowana w naszą stronę, no więc nadruk może po czasie zejść porysować, klej może słabo trzymać, jeśli ktoś zarysuje folię to w rysę po czasie zacznie wnikać brud i nie estetycznie będzie to wyglądać.

Jak będę w poniedziałek w pracy i nie zapomnę to podeślę ci zdjęcie jednej z moich tablic pulpitowych do panelu sterowania.

Takie tablice robi się też z tzw. D-bondu to taka kanapka blacha-tworzywo sztuczne-blacha najczęściel aluminiowa. I na tym graweruje się napisy loga itd. całe obudowy.

Link

Link

Największy efekt daje obudowa estetycznie wykonana.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Poziom 17  
    Ze względu na maila o prośbie zamknięcia tematu odpisuję, problem rozwiązałem zgodnie ze wskazówkami