Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Taśma LED - na jakim podłożu można stosować ?

piszmaile 20 Lis 2015 16:50 1200 4
 • #1 20 Lis 2015 16:50
  piszmaile
  Poziom 8  

  Witam. Nigdzie nie spotkałem się z podobnym pytaniem więc piszę tutaj do Was.

  Chciałbym zapytać na jakim podłożu można stosować taśmy LED - dokładnie chodzi o taśmę wodoodporną z diodami 5630. Czyli na co można kleić tak by było bezpiecznie?

  Pytam, ponieważ chciałbym zastosować taśmę led na drewnianych belkach (Drewno nieheblowane) i czy w takim przypadku istnieje chociażby cień wątpliwości co do bezpieczeństwa takiej instalacji?

  Mimo, że diody nie grzeją się (albo nie powinny, a jak grzeją, to w bardzo małym stopniu), to spotkałem się z kilkoma opiniami, że podłoże dla taśm led powinno mieć możliwość odprowadzania ciepła z taśm. I tutaj się pojawia pytanie, co w przypadku drewna nieheblowanego? Dawać jakiś podkład pod taśmę LED, czy nie?
  Łatwiejszym rozwiązaniem dla mnie jest montaż taśmy led w szczelinę belek nieheblowanych, ale czy to jest bezpieczne? (Co w przypadku przepalenia itp.?).

  Czekam na Wasze opinie. Dziekuje :)

  0 4
 • #3 20 Lis 2015 16:58
  piszmaile
  Poziom 8  

  tak , wiem ale chciałbym wiedzieć jak to wygląda na samym drewnie. Profile trochę podwyższają koszty takiej instalacji.

  0
 • #4 20 Lis 2015 17:06
  Freddy
  Poziom 43  

  piszmaile napisał:
  Profile trochę podwyższają koszty takiej instalacji.
  Tak, ale zapewniają chłodzenie przy okazji.
  Poczytaj TUTAJ.
  To jest dobry sklep i ceny maja dość niskie. Jakość dużo lepsza niż niektóre oferowane na Allegro.

  0
 • #5 20 Lis 2015 20:25
  MeloSeb
  Poziom 12  

  Ja ze swojego doświadczenia po zamontowaniu takiej listwy mogę powiedzieć tyle że, taki pasek nieźle się grzeje, nalepiłem go na zwykłą płytę drewnianą i widzę że pasek zaczyna się odlepiać, dlatego że klej słabiej trzyma po nagrzewaniu się tego paska.
  Natomiast mam też zrobione podświetlenie mebli w właśnie takiej listwie AL, która na dodatek jest włożona w wyfrezowany rowek na tą listwę.
  Widzę że, klej lepiej trzyma ledki, nie są tak gorące jak na zwykłej płycie, wygląda to bardziej estetycznie i daje jednorodne podświetlenie bo jest to osłonięte jeszcze taką mleczną szybką.

  Wydaje mi się że, nalepić ten pasek można na wszystko, pożaru raczej nie wywoła, może się zacząć odklejać. Im gładsza powierzchnia na którą chcesz to przykleić tym lepiej. A jak jeszcze będzie odprowadzała ciepło, tym lepiej.

  0
  Szukaj w 5mln produktów