Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra C Swiatła automatyczne

marpig 20 Nov 2015 17:06 12231 15
    marpig
    Level 7  
    Witam posiadam od 2 miesięcy opla Vectre c chciałbym się dowiedzieć bo gdy wkładam kluczyk do stacyjki zapalają się światła drogowe automatycznie mimo że przełącznik od świateł jest wyłączony nie zależnie czy jest to dzień czy noc światła się zapalają czy po prostu w komputerze pokładowym jest coś ustawione nie tak jak powinno komputer jest w obcym języku
  • Helpful post
    autoas
    Level 42  
    marpig wrote:
    zapalają się światła drogowe

Nie drogowe tylko mijania....
    Nie da się z góry przewidzieć czy ktoś przeprogramował czy pokombinował....trzeba podłączyć pod Opcoma lub Techa i będzie wiadomo....nie na forum tylko do warsztatu jechać...
    marpig
    Level 7  
    dziękuję 😊 pozdrawiam

Dodano po 8 [minuty]:

przy zakupię auta światła działały normalnie czyli zapalały się ręcznie tak auto było prędzej u mechanika i był podpięty komputer do piero po paru dniach zauważyłem to
    autoas
    Level 42  
    W vectrach c czasami było tak że jak wyciągniesz np. włącznik świateł, to potem będą się zapalać póki nie skasujesz błąd...podłącz po komputer i pokasuj błędy...
    bodzio012
    Level 33  
    Przekręć szybko na światła i z powrotem na zapłonie, aktywacja i dezaktywacja automatycznych świateł
    Polaris343
    Level 6  
    Witam mam taki problem przed wczoraj wyjmowałem całe pokrętło od świateł vectra c i jak popiołem spowrotem to zapalają mi się światła po przekręceniu kluczyka i nie mogę ich wyłączyć jeśli ktoś tak miał i na prawił to proszę o pomoc
    Polaris343
    Level 6  
    skasowałem będy i nadal to samo pomóżcie
    Polaris343
    Level 6  
    zwykłym programem mi skasował tylko błędy i nic się nie zmieniło
    bodzio012
    Level 33  
    Bo zapewne skasował ci tylko w silniku, a reszta?
    Polaris343
    Level 6  
    pokasował tylko mi błędy z komputera
    autoas
    Level 42  
    Polaris343 wrote:
    pokasował tylko mi błędy z komputera

Z którego?

Weź się w garść w końcu...podjedź do kogoś kto ma chociaż opcoma i skasuj wszystkie błędy we wszystkich modułach....
    PiotrPitucha
    Level 34  
    Witam
    A w czym masz problem, skoro jest obowiązek jazdy w dzień na światłach to takie ustawienie komputera cię wyręcza i nie zapomnisz.
    Wymaga jednak sprawdzenia czy ustawienia powyższego dokonano kompletnie, mam niemiłe doświadczenia z samochodami które mają światła dzienne montowane osobno co skutkuje tym że z tyłu są ciemne jak czarne koty w nocy. W deszczu czy też lekkiej mgiełce takie UFO jest zupełnie niewidoczne na ulicy.
    Jak ktoś wspomniał ustawienia zmienia się przy pomocy Techa i pierwsze co zrobiłem po kupnie auta to włączyłem automatyczne światła dzięki czemu widzę i jestem widziany.
    tomekorl
    Level 11  
    Trochę stary temat, ale ktoś może wpadnie na to w przyszłości.
    Z tego co piszecie to aktywowaliście tzw. tryb skandynawski. Przy zapalonym silniku szybko przekręć pokrętło świateł do pozycji świateł mijania i wróć do 0. Taka kombinacja w Astrze H aktywuje i dezaktywuje na stale włączone światła mijania. Myślę, że w Vectrze C też tak będzie.
    bodzio012
    Level 33  
    Było to już napisane wcześniej.
    Wypadałoby przeczytać wcześniejsze posty a nie tylko ostatni.