Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
LegrandLegrand
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Tiida 1,6 benzyna - Nie działa kluczyk

20 Nov 2015 17:28 1527 6
  • Level 2  
    Witam i proszę serdecznie o poradę.
    Auto po przejechaniu kilkudziesięciu metrów nagle zgasło i od tego momentu nie reaguje na przekręcenie kluczykiem.
    To znaczy że nie kręci rozrusznik i nie zapala się żadna lampka na tablicy rozdzielczej.
    Światła można włączyć gdyż uruchamiane są oddzielnym przełącznikiem - więc raczej odpada sprawa odłączenia się akumulatora i potwierdza usterkę stacyjki.
    Radio nie działa - skoro przekręcenie kluczyka nie inicjuje zasilania.

Ale centralne otwieranie drzwi także nie działa, a uruchamiane jest z pilota.
    Wymieniłem baterie w kluczyku, jednak nic to nie zmieniło. Zauważyłem jednak że po wciśnięciu przycisku otwierania na pilocie - na desce rozdzielczej miga dwa razy lampka kierunkowskazów. Jeżeli kliknę przycisk zamknięcie wówczas mruga raz dłużej. Żadne światła zewnętrzne przy tym nie aktywują się.

Zastanawiam się czy problem leży w stacyjce a może systemie alarmu NATS? Proszę o pomoc gdzie szukać rozwiązania.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • LegrandLegrand
  • Level 19  
    Jakiś kabelek przy klemach aku. nie odpadł, kwas nie przeżarł? Może trzyma się któryś tylko na izolacji?
  • LegrandLegrand
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Dobrze Kolega prawi, szukaj usterki w obrębie bezpieczników wysoko prądowych.
  • Level 43  
    zanew wrote:
    Światła można włączyć gdyż uruchamiane są oddzielnym przełącznikiem - więc raczej odpada sprawa odłączenia się akumulatora i
    gawlo235 wrote:
    Jakiś kabelek przy klemach aku. nie odpadł, kwas nie przeżarł? Może trzyma się któryś tylko na izolacji?
    Tak, a światła świecą zasilane energią Światłości Wiekuistej. :D . Wygląda to na uszkodzenie stacyjki. Warto by pomierzyć czy sprawdzić napięcia z niej wychodzące. Radio włącza sekcja pierwsza, ,,acc", a już na tym wyjściu tez nie ma napięcia, skoro radio nie działa.Bezpieczniki na początek także do zbadania.

Moderated By Pawel wawa:

Zanim Kolega zacznie głupią polemikę, nos w schematy! Potem kilka takich aut naprawić samodzielnie. Dojdzie Kolega do wniosku, że jednak mamy rację. Tylko z litości nie wklejam ostrzeżenia kończącego Kolegi "karierę" na forum.

• Level 2  
    A więc sprawdziłem właśnie miernikiem akumulator -11.90V, sprawdzone także z nadwoziem 11.95V więc masa trzyma.
    Bezpieczniki w dwóch skrzynkach pod maską samochodu sprawdzone - nie znalazłem przepalonych. Są tam jeszcze takie duże bezpieczniki (chyba topikowe), zerkając z góry nie zauważyłem w nich przepalonych blaszek. Inne moduły całe w plastiku, nie wiem jak sprawdzać.

Następnie zdemontowałem obudowę kierownicy, odpiąłem wtyczkę od stacyjki (taka duża biała na 6 wtyków - 5 kabli), napięcie od niebieskiego kabla na wszystkie inne 2.65V. Druga mała wtyczka, z dwoma cienkimi kabelkami pokazały niecałe 8V.

Czy to dobre napięcia na stacyjkę, a może "gubi" prąd gdzieś po drodze?

PS. Głupio rozkręca się auto w centrum miasta na ulicy, wygląda jakbym robił włam do czyjegoś auta.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Miernik odłożyć na półkę, sprawdzać kontrolką 12V21W. I nie kostkę stacyjki tylko zasilania. Patrzeć co jest a co ma być na poszczególnych bezpiecznikach.
  • Level 2  
    Problem rozwiązany - styki przy bezpieczniku głównym na wyjściu z akumulatora.