Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark 50.3 - Nie widzi karty w oprogramowaniu urządzenia - widać ją w komputerze

20 Lis 2015 18:31 2433 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam nadzieję, że znajdę u Was pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Mianowicie. Mam nawigację Lark 50.3. Korzystałem na niej z Automapy. W ostatnim czasie postanowiłem, zaktualizować Automapę. Zakupiłem w tym celu kartę MicroSD HC 8 GB (dotychczas używałem 4 GB). Po wrzuceniu programu na kartę i włożeniu jej do urządzenia ku mojemu zdziwieniu okazało się, że w urządzeniu nie jest ona widoczna i nie mogę wskazać ścieżki do mapy. Po kliku próbach jej uruchomienia stwierdziłem, że może urządzenie nie obsługuje takich kart więc wróciłem do 4 GB-towej. Okazało się, że jej także nie widzi. Na tym forum odnalazłem wątek w którym ktoś stwierdza, że jest to wina awarii slotu kart pamięci i w to było źródłem problemu. Doszedłem do wniosku, że pewnie miałem pecha i u mnie też padł slot jednak zupełnie przypadkowo podłączyłem nawigację kablem do kompa (dotychczas używałem czytnika kart wbudowanego w laptop) i okazało się, że komputer widzi kartę włożoną do nawigacji. Pomyślałem, że to jakiś błąd urządzenia i już jest OK jednak kart oprogramowanie urządzenia nie wyświetla. Po podłączeniu do kompa za pomocą kabla można z kart normalnie korzystać w formie pamięci masowej.

Karta widoczna jest zarówno w trybie "dysk wymienny" jak i "tryb activesync" i można z niej normalnie korzystać.

W związku z tym, że karty są normalnie widziane przez komputer (chyba) nie może być mowy o uszkodzonym slocie ?

Czy ktoś z forumowiczów ma może pomysł o co tu chodzi i jak rozwiązać problem.

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 2  
    Karty są w formacie FAT 32. Nadal nie widzi ich urządzenie, komputer po kablu bezproblemowo.
  • Poziom 10  
    Mam dokładnie taki sam problem nawigacja Lark 50.9 - czy udało się może znaleźć przyczynę?
  • Poziom 23  
    Aby zmienic ścieżkę dostępu, na karcie MUSI byc plik z rozszerzeniem EXE, inaczej nic z tego.
    Masz taki?
  • Poziom 10  
    wszystko jasne, wstyd przyznać ale takiego pliku jeszcze nie było. Elektroda jak zwykle nie zawodna, dziękuję Ci za pomoc :)
  • Poziom 16  
    Dziś miałem identyczny problem. Okazało się, że używana karta pamięci miała partycje GPT a nie MBR. Po zmianie GPT na MBR programem Easeus Partition Master karta już jest wykrywana w larku.