Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec gazowy amika - gaśnie palnik

piro23 20 Lis 2015 19:46 1089 6
  • #1 20 Lis 2015 19:46
    piro23
    Poziom 9  

Witam
    posiadam piec gazowy amica z czujnikami gazu.
    Mam problem z najmniejszym palnikiem mianowicie gdy go odpale to po 5 sekundach płomień gaśnie i dalej ulatnia sie gaz. Dodam iż pozostałem 3 palniki fukcjonują prawidłowo oraz działają na nich czujnik gazu.

0 6
  • #3 20 Lis 2015 21:35
    kajron
    Poziom 29  

Przez jaki czas ulatnia się gaz, czy odcina się samoczynnie ? Termopara owszem podtrzymuje otwarcie zaworu ale skoro była by uszkodzona to po czasie powinien wystąpić brak wypływu ,jeśli tak nie jest to zawór do wymiany lub czyszczenia

0
  • #4 20 Lis 2015 21:57
    piro23
    Poziom 9  

Normalnie zapalam palnik płomień jest przez 5 sekund potem gaśnie i ulatnia sie gaz przez 5 sekund potem go odcina. Ważne zauważyłem podczas ulatniania sie gazu żeprzez 2 sekundy przerywa i znowu się ulatnia i tak w kółko.
    Proszę napisać co mam sprawdzić lub wymienić.

1
  • #5 21 Lis 2015 17:11
    kajron
    Poziom 29  

Cytat:
    zauważyłem podczas ulatniania sie gazu żeprzez 2 sekundy przerywa i znowu się ulatnia i tak w kółko.
    czyli nie tylko sprawa potwierdzenia z termopary ale napewno cały palnik do czyszczenia lub wymiany

0
  • #6 21 Lis 2015 17:59
    piro23
    Poziom 9  

czyli termopara do wymiany oraz zawor i i reszte elementów do czyszczenia

0
  • #7 21 Lis 2015 19:22
    kajron
    Poziom 29  

Dla upewnienia się że termopara to zmierz czy nie ma przerwy lub zamień z sprawną bo może zabrudzeni powoduje że niema podtrzymania . Jest kilka rozwiązań podtrzymania przez termoparę ,np : termopara podaje napięcie na cewkę która wytwarza wystarczające pole by przyległy do siebie dwie wypolerowane płytki metalowe .

0