Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwersalna sonda lambda 4 przewody Toyota Camry 3.0 v6 check engin

2013gregory 20 Lis 2015 22:19 810 4
  • #1 20 Lis 2015 22:19
    2013gregory
    Poziom 5  

Witam, mam pytanie czy jest na rynku sonda która byłaby zamiennikiem sondy wstępnej przed katalizatorem. Poszukuję jej do Toyoty Camry 3,0 v6. Po założeniu dedykowanej lecz za katalizatorem wyskakiwał błąd grzałki. Czy można kupić jakąś uniwersalną ?

0 4
  • #2 20 Lis 2015 22:52
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

Pierwszy raz słyszę o uniwersalnej sondzie lambda :-D
    Kolego nie wiem czy dobrze ci powiem ale z tego co kojarze to do każdego samochodu jest po prostu inna sonda ze względu na fakt,że z każdej wysyłany jest do komputera inny sygnał i po zamontowaniu nawet od innego samochodu sprawnej sondy samochód może ci palić za dużo paliwa bądź coś w tym stylu.

0
  • #3 20 Lis 2015 23:16
    2013gregory
    Poziom 5  

PATAFIAN_PATAFIAN napisał:
    Pierwszy raz słyszę o uniwersalnej sondzie lambda :-D
    Kolego nie wiem czy dobrze ci powiem ale z tego co kojarze to do każdego samochodu jest po prostu inna sonda ze względu na fakt,że z każdej wysyłany jest do komputera inny sygnał i po zamontowaniu nawet od innego samochodu sprawnej sondy samochód może ci palić za dużo paliwa bądź coś w tym stylu.

Podzielam Twoją opinię, lecz wielokrotnie do samochodów niemieckich VW Audi zakładałem sondę uniwersalną i problemów nie było. Sonda dedykowana kosztuje ponad 350 zł i po prostu ze względów budżetowych kombinuje i poszukuje zaoszczędzić

0
  • #4 20 Lis 2015 23:53
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

Sondy uniwersalne swietnie działaja z niektórymi autami. Sa to na ogól auta niemieckie lub po prostu europejskie.

Nale4zy odpowiednio dobrac typ sondy i rezystancje grzałki.

Nie dotyczy to azji. Podejzewam ze masz zła rezystancje grzałki. Do Toyoty radze oryginał.

0
  • #5 24 Mar 2016 11:30
    2013gregory
    Poziom 5  

Błąd na skutek złej kalibracji instalacji LPG. Sonda nie wymagała wymiany

0