Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo - Problem z wrzucaniem biegów

21 Nov 2015 03:19 3009 3
  • Level 10  
    Witam

Mam problemik z moim Renault Kangoo 1,4 2002r
    Od kiedy kupiłem ciężko było trafić w bieg 3-4 były 1,2,5 i wtedy musiałem szybko w tył lewarek ruszyć na 4 i wtedy na 3... byłem u mechanika pierwszego lepszego, wymienił mi cały plastik z gałką do biegów i tym na dole cięgnem działało przez miesiąc wtedy 1, 2, musiałem uderzyć lekko dłonią w lewarek biegów z prawej strony wtedy tak jakby znajdował luz na środku i do przodu mogłem wrzucić 3 potem 4 ... inaczej coś blokuje miejsce na środku 3-4

Ale teraz gubi mi wszystkie biegi, uderzanie lekkie nic nie daje, czasem jak często biegi zmieniam w mieście to gubi je tak że mam tylko możliwość wsadzenia biegu w pozycji 5 inne są jakby zablokowane, wtedy nawet luzu nie ma jak cofam drążek muszę ponapierniczać lewo prawo góra dół i liczyć może się odblokuje. Co robić ? czy to skrzynia kaput ? ile może kosztować naprawa ? naprawdę masakra na zimnym silniku jeszcze jako tako wejdą biegi ale na ciepłym chybił trafił
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Moderator of Cars
    Według opisu są dwie możliwości: źle ustawiony mechanizm zewnętrzny wybieraka, lub problem z wybierakiem wewnątrz skrzyni (blokowanie zatrzasku pozycji środkowej). Musisz wstępnie wykluczyć pierwsze. Jeżeli wina leży w skrzynce, to najtańszym i najszybszym rozwiązaniem dla tego auta będzie poszukanie sprawnej używki, bo nie są drogie.
  • Level 10  
    wybierak mi już wymieniali i pomogło na 1-2 miechy, teraz co musze zrobić ? kupić skrzynie ?
  • Moderator of Cars
    Kolego drogi, niezwykle trudno jest zdiagnozować taką, typowo mechaniczną usterkę w sposób wirtualny. Nie wiem, co i w jaki sposób mechanicy tam oglądali i robili, a wiesz dobrze, jak to bywa z mechanikami. Żeby zaoszczędzić zbędnych kosztów, pozwól jeszcze to obejrzeć niezależnemu fachowcowi. Tyle Ci mogę poradzić.