Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Sony przestał reagować na pilot po podłączeniu dekodera HD7000 CP

21 Lis 2015 08:17 1230 4
  • Poziom 8  
    Witam,
    wczoraj dotarł do mnie nowy dekoder CP HD7000. Podłączyłem poprzez HDMI, wszystko fajnie ustawiłem sobie jak trzeba. Wieczorem już leżąc wziąłem pilot od TV ponieważ chciałem sobie ustawić aby TV wyłączył mi się po godzince jak już usnę. I tu właśnie jest problem, że TV przestał reagować. Po naciśnięciu na pilocie jakiegokolwiek przycisku dioda w TV miga ale nic nie reaguje.
    Podłączyłem więc stary dekoder HD5500s zobaczyć o co chodzi, lecz tu wszystko okazało się być ok.
    Po podłączeniu na nowo HD7000 zacząłem bawić się pilotem od TV. Z moich obserwacji wyszło, że TV reaguje tylko na przycisk SOURCE - mogę wybrać różne źródła oraz VOL+ VOL-.
    Trochę zgłupiałem. Czyżby był jakiś konflikt pilotów? Działają na tych samych pasmach?
    Telewizor to Sony KDL-26BX320.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Proszę sprawdzić ustawienia telewizora i nowego dekodera - opcja HDMI-Control lub HDMI-CEC.
    Jeżeli takowa funkcja występuje to ustawić na wyłączone lub "OFF".
  • Poziom 8  
    Niestety nie posiadam takiej funkcji w TV.
    Próbowałem na innym 42" Sony i też jest taka sama sytuacja. Sprawdzę po południu jeszcze na TV Thomson. Obawiam się, że dekoder może być uszkodzony.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    michalsiek napisał:
    Niestety nie posiadam takiej funkcji w TV.

Naprawdę?
    Proszę sprawdzić instrukcję tego telewizora -str. 24 -> "Używanie opcji BRAVIA Sync z funkcją Sterowanie przez HDMI"

Na wszelki wypadek, gdyby nie udało się znaleźć tej instrukcji, kolega znajdzie ją pod tym adresem -> Link
    W telewizorze proszę wyłączyć "Bravia Sync" i "Sterowanie przez HDMI" o ile są włączone te funkcje.

Może to rozwiąże kłopot.
  • Poziom 8  
    Rzeczywiście jest taka funkcja. Tak to jest jak się kobicie przez telefon tłumaczy. Przyszedłem z pracy, sprawdziłem i zaprawde działa ta opcja.
    Dziękuję bardzo kolego i podziwiam wiedzę.