Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko Volumax5 nie wylewa wody.

21 Lis 2015 10:36 825 6
  • Poziom 5  
    Witam, chciałem prosić o pomoc. Pralka przechodzi etap prania , następnie gdy ma dojsć do wypompowania wody, pralka staje. Pompka jest nowa , sprawna. Napięcie do niej nie dochodzi, nie dostaje sygnału. Prosze o pomoc

Dziękuję

Dodano po 16 [minuty]:

czas się doejmuje , a nagle staje na 2 minutach i obraca sie bez konca
  • Osprzęt kablowy
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 5  
    wtedy pomka również bez odzewu.
  • Poziom 23  
    Sprawdź przewody, które dochodzą do pompki.
    Skoro pralka staje gdy ma nadejść wypompowywanie to pewnie próbuje. Programator raczej może być dobry. Być może jakaś kostka się rozłączyła skoro nie dochodzi napięcie do pompki.
    Obraca się bez końca bo nie zakończy jeśli woda jest nadal w bębnie
  • Poziom 5  
    Przewody są 100 % dobre po sprawdzeniu miernikiem. Układ programatora, to znaczy linia sterująca pompką jest 100% dobra innych uszkodzen w układzie nie widać ( nie wiem tylko czy sama Atmega nie jest uszkodzona).
    Nie wiem co jest grane, weżę wszystkie drożne. Hydrostat wydaje się być dobry skoro nabiera wody do odpowiedniego poziomu przy piersszej fazie prania.

Woda też wydaje się być ciepła czyli grzaka grzeje. Mam tylko pytanie czy jest taka możliwosć że np. grzałka nie nagrzeje do odpowiedniej temperatury i czujnik temperatury nie da sygnałowi procesorowi ze dana tem została uzyskana i pranie ciagnie sie w nieskonczoność ( może też sam czujnik temperatury wgl nie daje info o temp. moze jest uszkodzony ) czy może to się wiązać z tym ze programator nie załączy wtedy pompki?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Sprawdź jeszcze raz grzałkę czy nie ma upłynności. Najlepiej jak jest mokra sprawdź na najwyższym zakresie rezystancji miernika czy nie ma przewodzenia miedzy stykiem a masą (obudową grzałki). Jakiekolwiek przebicie może powodować durnienie programatora (jako zespołu). Hydrostat sprawdzony? Sprawdź czy naczynia hydrostatu (połaczenie pompy, bębna i hydrostatu) nie są zatkane i hydrostat może mieć przekłamania

Dodano po 1 [godziny] 17 [minuty]:

Czy jak właczasz pralkę do napięcia do gniazdka oraz zapuszczasz np Bawełna! to słychać na poczatku przed podjęciem prania ale po styknięciu blokady jak pompka pracuje????? Jeśli nie to sprawdź styki na poczatku i na końcu przewodów oraz sprawdź na jakie napięcie jest pompka (nie zawsze na 230V) i podłącz odpowiednie napięcie bezposrednie do niej. Powodzenia elektroniku:-)
  • Poziom 5  
    Dzięki. Jeśli chodzi o kontakt pompki z programatorem to zero odezweu i po włączeniu pralki i przed końcem prania NIC. Jeśli chodzi o styki to 4 razy sie upewniałem jest dobrze. Pomkpa podłączona na ostro pracuje jak powinna (230~).