Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Feather 32u4 Bluefruit LE - nowy moduł z Bluetooth LE od Adafruit

farmerro 21 Lis 2015 13:11 1563 0
 • Feather 32u4 Bluefruit LE - nowy moduł z Bluetooth LE od Adafruit
  Feather 32u4 Bluefruit LE - nowy moduł z Bluetooth LE od Adafruit
  Feather 32u4 Bluefruit LE - nowy moduł z Bluetooth LE od Adafruit
  Adafruit zaprezentował kolejny moduł z rodziny płytek Feather, która to ma być nowym standardem przenośnej platformy deweloperskiej opartej o mikrokontrolery Atmega 32u4.

  Feather 32u4 Bluefruit to kompatybilna z Arduino płytka deweloperska z wbudowaną obsługą Bluetooth Low Energy i funkcją ładowania baterii przez port USB. Sercem urządzenia jest mikrokontroler ATMega32u4 znany z modułów Adafruit FLORA. MCU taktowane zegarem o częstotliwości 8MHz działa w logice 3.3V. Jednostka z 32KB pamięci Flash i 2KB RAM posiada wbudowaną natywną obsługę USB ze zdolnością programowania i debugowania w trybie USB-to-Serial i możliwością funkcjonowania, jako mysz/klawiatura/kontroler MIDI lub urządzenie HID. Cecha ta dodatkowo eliminuje konieczność stosowania dodatkowego układu konwertera FTDI.

  Bluefruit wyposażono w obwód ładowania baterii przez USB oferujący natężenie prądu 100mA. Moduł posiada konektor dla akumulatorów Litowo-polimerowych i automatycznie przełącza źródło zasilania pomiędzy baterią i USB. Podłączenie akumulatora poprzez dzielnik do wejścia analogowego pozwala monitorować jej napięcie i sygnalizować konieczność ponownego naładowania. W zasilaniu płytki z USB pośredniczy regulator 3.3V z 500mA prądu w szczycie.
  Moduł o rozmiarach 51mm x 23mm x 8mm i wadze jedynie 5.7 grama idealnie nadaje się dla aplikacji wearable. Bluefruit udostępnia 20 pinów GPIO ze sprzętowymi interfejsami UART, I2C i SPI, 8 wyjściami PWM oraz 10 wejściami analogowymi. Komunikacja Bluetooth LE zrealizowana została za pomocą multifunkcjonalnego SoC nRF51822 firmy Nordic. Układ ten połączony z mikrokontrolerem standardowo poprzez UART RX/TX wykorzystuje zbiór komend AT.
  W skład rodziny Feather wchodzą również dwie kolejne płytki: Adalogger oraz Basic Proto. Pierwsza zamiast modułu Bluetooth daje użytkownikowi do dyspozycji gniazdo kart MicroSD. Druga posiada pole prototypowe dla elementów elektronicznych z montażem przewlekanym.

  Cena Adafruit Feather 32u4 Bluefruit LE to $29.95 USD.

  Źródło:
  https://blog.adafruit.com/2015/11/18/new-product-adafruit-feather-32u4-bluefruit-le/
  http://www.adafruit.com/products/2829

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  farmerro
  Poziom 16  
  Offline 
  Specjalizuje się w: wszystkiego po trochu...
  farmerro napisał 342 postów o ocenie 182, pomógł 7 razy. Jest z nami od 2006 roku.