Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS EXPRESSION fc8611 - Dziwny "gwizd" podczas pracy odkurzacza

jaruone 21 Lis 2015 13:15 1104 0
    jaruone
    Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam odkurzacz PHILIPS EXPRESSION - ostatnio zachowywał się dziwnie : mocno się przegrzewał na górze obudowy (początkowo sądziłem , że to przez upały - regularnie wymieniałem worki etc.) i wydobywał się z niego dziwny dźwięk - nieprzyjemnie wiercący w uszach "gwizd".
    Po wymianie filtrów na nowe (okazało się , że filtr HEPA był wyeksploatowany i za którymś razem czyszczenie już nie pomagało- odkurzacz odstałem jakiś czas temu używany "w prezencie" - przez jakiś rok działał bez zarzutów) przegrzewanie ustąpiło, jednak wkurzający gwizd pozostał.

Pytanie do Kolegów znających się na rzeczy - objaw do naprawy, czy na tyle kosztowny (np. konieczność wymiany silnika) , że nie warto ?
    Oczywiście wiem, że "na odległość" nie da się niekiedy w 100% udzielić poprawnej odpowiedzi, ale w tym przypadku liczę raczej na diagnozę czy warto zanosić do serwisu, czy nie, bo zakładam, że doświadczonej osobie wystarczy czasem tylko opisać objaw i już może orzec w czym tkwi przyczyna i jak to "ugryźć".

Chcę po prostu uniknąć sytuacji, że zapłacę za serwis parę zł, a dowiem się tylko, że silnik do wymiany bo już długo nie pociągnie (co cenowo jest chyba nieopłacalne, z tego co czytałem).