Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips Expression FC8611 - dziwny gwizd podczas pracy odkurzacza

jaruone 21 Nov 2015 13:15 1323 1
 • #1
  jaruone
  Level 10  
  Witam,
  Posiadam odkurzacz Philips Expression - ostatnio zachowywał się dziwnie : mocno się przegrzewał na górze obudowy (początkowo sądziłem , że to przez upały - regularnie wymieniałem worki etc.) i wydobywał się z niego dziwny dźwięk - nieprzyjemnie wiercący w uszach "gwizd".
  Po wymianie filtrów na nowe (okazało się , że filtr HEPA był wyeksploatowany i za którymś razem czyszczenie już nie pomagało- odkurzacz odstałem jakiś czas temu używany "w prezencie" - przez jakiś rok działał bez zarzutów) przegrzewanie ustąpiło, jednak wkurzający gwizd pozostał.  Pytanie do Kolegów znających się na rzeczy - objaw do naprawy, czy na tyle kosztowny (np. konieczność wymiany silnika), że nie warto? Oczywiście wiem, że "na odległość" nie da się niekiedy w 100% udzielić poprawnej odpowiedzi, ale w tym przypadku liczę raczej na diagnozę czy warto zanosić do serwisu, czy nie, bo zakładam, że doświadczonej osobie wystarczy czasem tylko opisać objaw i już może orzec w czym tkwi przyczyna i jak to "ugryźć".

  Chcę po prostu uniknąć sytuacji, że zapłacę za serwis parę zł, a dowiem się tylko, że silnik do wymiany bo już długo nie pociągnie (co cenowo jest chyba nieopłacalne, z tego co czytałem).
 • #2
  jaruone
  Level 10  
  Odkurzacz odszedł do Krainy Wiecznego Sprzątania, i trzeba było nabyć nowy ;)