Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świecąca się dioda PEAK TEMP / końcowka mocy gran

elektrodominh 27 Lis 2015 20:13 3894 71
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Tak przy okazji - gdyby okazało się, ze ten tranzystor (T21) jest spalony (zwarty) zanim wymienisz go - sprawdź diodę blokującą uzwojenie przekaźnika! Bez niej (przy "upalonej" - bez przejścia w obie strony) tranzystor padnie znów.
  • Relpol przekaźniki
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    D11 - przecież masz schemat?
  • Relpol przekaźniki
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Tak. Ta dioda eliminuje zjawisko "przepięcia" w momencie nagłego włączenia/wyłączenia zasilania cewki (indukcyjności). Jak by nie było tej diody (lub była by "upalona" - brak żadnego przejścia) to transzystor sterujący przekaźnikiem zadziałał by tylko dwa razy... Raz - załączenie przekaźnika, a dwa - wyłączenie...
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Nie. Nie ma. Masz schemat przecież...
    SlawekKedra
    Poziom 41  
    Jakie jest napięcie na katodzie D10?
    Jakie jest napięcie na bazie T21?
    Jakie jest napięcie na kolektorze T21?
    Czy D10 jest wlutowana?
    elektrodominh
    Poziom 9  
    Witam .
    Na (D10) jest 21,65 v
    A (T21) miedzy bazą a kolektorem pokazumie miernik 0,805 v
    Przekaznik nadal nie pstryka daje zdjecie odspodu płytki (jak widac ścieżki są troche zepsute widac ze ktos duzo kombinował . pozdrawiam elekteodominh

Dodano po 2 [minuty]:

To to zd Świecąca się dioda PEAK TEMP / końcowka mocy gran
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Ja tam widzę jakieś kombinacje z połączeniami - jakieś dodatkowe druty, mostki... Umyj płytkę IPA (ewentualnie denaturatem) żeby usunąć popaloną kalafonię i umożliwić dostrzeżenie co jest kombinowane, potem usuń wszystkie zbędne przeróbki i wróć do stanu oryginalnego - zgodnego ze schematem.
    W obecnym stanie można przypuszczać, ze ktoś próbował obejść układ zabezpieczeń, zamiast go naprawić.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Pozwoliłem sobie na oznaczenie (czerwony kolor) kilku "podejrzanych" punktów - popraw.
    Na niebiesko - myślę że tam powinno być połączenie? Ścieżki brak, a to co zostało trudno rozszyfrować, więc mogę się mylić Świecąca się dioda PEAK TEMP / końcowka mocy gran
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    elektrodominh napisał:
    ten drucik z przekaznika
    Sam się urwał? :lol: :roll:

Dodano po 40 [sekundy]:

398216 Usunięty napisał:
    wróć do stanu oryginalnego - zgodnego ze schematem.
    Wszystko na ten temat.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    elektrodominh napisał:
    nie ja go nie urwałem
    To niby jak przedtem załączał się przekaźnik zaraz po włączeniu zasilania? To jest urwany koniec uzwojenia cewki przekaźnika przecież... Sprawdź skąd się urwał i przylutuj go tam (piny na cewce).
    Albo - wymień przekaźnik na nowy.
    Swoją drogą - zabierasz się za naprawę, ale nie masz zielonego pojęcia o tym co robisz...
    Operację na otwartym sercu też robisz bez nauki podstaw? Bez podstawowej wiedzy ?
    Ja się tam nie dotykam do czegoś o czym nie mam pojęcia - żeby przez swoją niewiedzę nie narobić (jak wyżej) więcej szkód niż było na początku.
    398216 Usunięty
    Poziom 43  
    Świecąca się dioda PEAK TEMP / końcowka mocy gran

Dodano po 4 [minuty]:

elektrodominh napisał:
    po za tym człowiek uczy sie na błedach .
    To ma być usprawiedliwienie na dewastację sprzętu? Mylić się jest rzeczą ludzką - zgoda. Ale pomyłka wynika z przypadku, niedopatrzenia, a nie z bezmyślnej działalności.
    Wybacz - może ostre słowa, ale czytam ten temat od początku i nie potrafię znaleźć innych.
    Gdybyś chociaż starał się zrozumieć jakieś pod
    stawowe rzeczy - nie miałbym żadnych zastrzeżeń, ale to co Ty wyprawiasz, woła o pomstę... :(

Mimo wszystko trzymam kciuki za sukces.
    elektrodominh
    Poziom 9  
    Witam . Posiadam 2 końcówki mocy gran pa 100, jedna w 100 procentach sprawna , druga też była do puki przypadkowo oberwałem ten drucik w przekazniku , juz tam do niczego nie dojdę z tym przekaznikiem , odlutowałem go , ( wysyłam schemat końcówki mocy ) chodzi o (PK1) i chciał bym poprosic by ktos na schemacie zaznaczył mi ktorą ścieżke musze połączyć by ominąć ten przekaznik . Końcowka mocy normalnie działa ale nie slychać nic z kolumnach bo to wina ze nie ma przekażnika ,dlatego chciał bym to ominąc , wiem ze to nie bezpieczne dla końcówki bo przekaznik nie odłaczy kolumn jak by coś się działo ( mysle ze to na takiej zasadzie działa ) A bardzo bym chciał bym uruchomic tą końcówke .Pozdrawiam i Prosze o pomoc .
    kokapetyl
    Poziom 43  
    Zygaqra napisał:
    Wystarczy jak zewrzesz w tym miejscu, które zaznaczyłem czerwonym kolorem.

Ale wcześniej, pomierz napięcie w tym punkcie, jeśli będzie "zero " to możesz tak zrobić, jednak jak będzie tam występowało napięcie to możesz uszkodzić głośnik.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    sosarek

Poziom 43  
    niewolno2 napisał:
    Napięcie stałe na wyjściu wzmacniacza świadczy o jego uszkodzeniu.

Jesteś pewny że w tym wypadku to pewne? Wszak to wzmacniacz z wyjściem radiowęzłowym.
    elektrodominh napisał:
    Końcowka mocy normalnie działa ale nie slychać nic z kolumnach

Przeczytaj moje poprzednie zdanie.
    niewolno2
    Poziom 39  
    Jako to różnica czy to wzmacniacz klasyczny czy radiowęzłowy, składowa stała to składowa stała, pomijam wzmacniacze posiadające kondensator blokujący na wyjściu, taki tu akurat nie występuje.