Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Reklama]Zwrotnice głośnikowe, presety, strojenie nagłośnienia.

Granat :) 21 Nov 2015 15:11 12096 0
Computer Controls
 • #1
  Granat :)
  Level 34  
  Witam,

  Oferujemy projektowanie i wykonywanie zwrotnic głośnikowych, a także strojenie całych systemów głośnikowych i sporządzanie ustawień (tzw. presetów) w aktywnych zwrotnicach dsp.
  [Reklama]Zwrotnice głośnikowe, presety, strojenie nagłośnienia.
  Procedura związana z wykonaniem zwrotnicy jest następująca:
  Klient dostarcza nam gotową, jedną kolumnę (może być w stanie surowym) do pomiarów akustycznych (Jaworzno, śląskie). Należy zadbać o to, by przewody od każdego z głośnika były wyprowadzone na zewnątrz kolumny i miały zaznaczoną polaryzację głośników. Możliwe też jest wykorzystanie w tym celu terminala głośnikowego o ile ma odpowiednią liczbę wyprowadzeń. Po dokonaniu przez nas pomiarów, przystępujemy do opracowania schematu elektrycznego zwrotnicy. Koszt usługi to 150zł. W przypadku klient dostarcza nam kolumnę za pośrednictwem przesyłki kurierskiej, a waga paczki przekracza 20kg, naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 50zł.
  [Reklama]Zwrotnice głośnikowe, presety, strojenie nagłośnienia. [Reklama]Zwrotnice głośnikowe, presety, strojenie nagłośnienia.
  W tym momencie możemy zakończyć pracę, zwolnić dostarczoną kolumnę ze stanowiska pomiarowego i przekazać schemat klientowi, albo:
  Przystąpić do fizycznego wykonania zwrotnicy na podstawie powyższego schematu. Koszt zwrotnicy dwudrożnej najczęściej zawiera się w przedziale 150-250zł, trójdrożnej 200-500zł.
  Pasywne zwrotnice głośnikowe wykonujemy tylko w dwóch przypadkach:
  1. Na podstawie własnych pomiarów w procedurze opisanej powyżej
  2. Na podstawie schematu elektrycznego nadesłanego przez klienta (wówczas widełki cenowe mogą być znacznie szersze)
  Nie ma możliwości obliczenia zwrotnicy na podstawie samych parametrów głośników, czy też wielkości obudowy. Takie podejście jest niewłaściwe dla dobrego dźwięku dlatego go nie praktykujemy.

  Dobrze byłoby, żeby wraz z zapytaniem o zwrotnicę, przysyłać od razu projekt lub fotografię kolumny. Czasami może to uchronić przed popełnieniem błędów konstrukcyjnych takich jak np. brak podfrezowania pod głośnik wysoko-tonowy.

  Kontakt przez PW, email, lub na stronach podanych poniżej w podpisie.
  W linku poniżej można przeczytać opinie:
  https://www.facebook.com/granataudio/photos/a...1829.816834128387523/1062707167133550/?type=3

  Pozdrawiam,
  Kuba.
  Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
 • Computer Controls