Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Hormann - pilot do odbiornika ESE BiSecur]

RAPELC 21 Lis 2015 15:14 819 7
  • #1 21 Lis 2015 15:14
    RAPELC
    Poziom 17  

Z dwoma napędami (brama dwuskrzydłowa) dostarczono tylko 2 piloty, odbiornik jak w temacie na 868MHz. Są one z transmisją zwrotną (pilot na żądanie sygnalizuje stan bramy), ale to nieistotne. Mają wadę: są duże i ponoć drogie. Klient potrzebuje ich jednak kilkadziesiąt sztuk. Nie są mu potrzebne żadne bajery, ma otwierać bramę i zamykać i nic więcej.
    Czy ktoś się orientuje czy popularne tanie piloty z "keeloq" na 868MHz będą chciały się wgrać do tego odbiornika. Nie mam nic podobnego aby sprawdzić. W miarę możliwości coś konkretnego aby niechcący nie nakupować czegoś z czym później nie wiadomo co zrobić.

• Pomocny post
    #2 21 Lis 2015 19:10
    Mareczny
    specjalista -automatyka bramowa

Są radioodbiorniki , które mają 700 komórek pamięci do pilotów , każdego z nich można zdezaktywować w przypadku zgubienia , wykasować i w przypadku zniszczenia zakodować , są na częstotliwości 433 Mhz , i są z reguły dwukrotnie tańsze , raczej poszedłbym tą drogą , są sterowania gsm , gdzie nie potrzeba pilotów , a jak klient zgubi swój telefon , to nie problem zarządcy , po odbiorze nowej karty sim , dalej będzie działało . Zerknij tutaj :
    http://www.dtm.pl/pl/systemy-automatyki/odbio.../max-odbiornik-4-kan-700-pilotow-dtm433mhz,42
    lub tutaj:
    http://www.proxima.pl/oferta,45

• #3 21 Lis 2015 20:40
    RAPELC
    Poziom 17  

Dzięki, ale to chyba nie ma sensu.
    Brama została kupiona w Castoramie latem, a napędy dopiero teraz. Dlaczego nie kupili od razu napędów nie wiadomo. Trudno wyczuć kto wpadł na pomysł aby były firmowe Hormanna. Ja nie mam tu nic do gadania, robię na tej budowie za zwykłego robola elektryka do wszystkiego.
    Wiem że najprościej i najtaniej było by wyjąć dostarczone radiówki i założyć popularne i tanie. Z tego co wiem użytkownika by to w ogóle nie interesowało, chcą mieć małe piloty aby nie zawadzały w kieszeni.
    Ale, ale, jest ale. Szef firmy (budowlaniec) kazał szukać jakichś tanich co będą pasować i już. Musiałbym go przekonać że nie ma nic zastępczego, ale jak gdy na rynku jest wszystkiego mnogo. A jakichś konkretnych danych technicznych, oprócz częstotliwości radia, tych radiówek brak, zauważyłem już dawno że Hormann tego nie ujawnia.

• Pomocny post
    #4 22 Lis 2015 18:14
    kotbury

Do BiSecura nie ma zamienników - możesz najwyżej powiedzeć szefowi że są oryginalne Hormanny małe (HSD2-A BS w kształcie kłódeczki albo HSP4-C BS - płaski krążek) ale cena zabija - ok 160 zł - może to szefa przekona do rozwiązania poniżej.
    Jedyne tanie wyjście to dokupić rodzime radio (np. Elmes - 120 zł odbiornik i po 35 - 40 zł piloty solidne i mautkie)

• Pomocny post
    #5 22 Lis 2015 18:51
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

No to masz temat z opinią dwóch siedzących w temacie specjalistów ( kotbury, Mareczny- zachowana oryginalna pisownia) który możesz pokazać majstrowi.
    Jak to mało, to zwróć się z zapytaniem do firmy Proxima- chyba największy dostawca uniwersalnych sterowań radiowych, zamienników do automatyki bramowej.
    Pozdrowienia dla szefa budowlańca :)

• #6 23 Lis 2015 09:35
    RAPELC
    Poziom 17  

Mareczny

Dopiero teraz wczytałem się dokładnie w Twoją odpowiedz. Z tymi telefonami to świetny pomysł. Nie wiedziałem że są "gotowce" odbiorniki widzące telefony komórkowe. Z takim rozwiązaniem wszyscy by byli szczęśliwi, najbardziej chyba użytkownik. Zamontowane napędy umożliwiają podłączenie zewnętrznego dowolnego odbiornika, wystarczy nawet 1 na oba skrzydła bramy, a nie jak dla BiSecur 2 szt (po jednym na każde skrzydło, bo mają wtyk RJ bez opisu).

Ten odbiornik

http://www.proxima.pl/files/manual_305.pdf

chyba będzie pasował. Założyć kartę np. startera Play (ważna 1 rok za 1,- zł).
    Czy dobrze się wczytałem? Brama reaguje gdy się do niej zadzwoni i nie odbiera połączenia (więc nie zużywa karty), czyli jak naciśnięcie przycisku w pilocie. Czy dobrze myślę? Symulowanie więc telefonem kilku przycisków pilota chyba niemożliwe w takim razie? Ale w tym przypadku to wystarcza.

• Pomocny post
    #7 23 Lis 2015 09:49
    Mareczny

Wystarcza , po za tym klienci mogą mieć numery zastrzeżone , wystarczy wpisać *31# przed numerem bramy w książce telefonicznej telefonu , by operator , a w zasadzie centrala połączyła z odbiornikiem GSM z identyfikacją numeru , łatwe , proste i funkcjonalne. Sprawdź napięcie na odbiorniku GSM , dość często zdarza się zasilanie wymagane 12 V ,a w napędach stosowane jest na ogół 24 V, trzeba robić do różnych typów redukcję napięcia , po za tym odbiornik GSM pobiera dość znaczny prąd , około 1-1,5 A podczas logowania do sieci , trzeba brać na to poprawkę .

• #8 23 Lis 2015 10:12
    RAPELC
    Poziom 17  

OK
    Napięcie w porządku jest tam =24V. Prądem się nie martwię, siedzi tam duże trafo, chyba ze 150W. Zasila też silnik =24V wygląda jak od wycieraczki samochodowej, chyba Hormann poszedł też na łatwiznę. Jak nadajnik gsm odbiornika będzie pracował to silnik będzie stał, więc nie ma co się rozczulać. Jeździłem bramą w tę i nazad i nic się nie grzało. Kabel sterujący ziemny między skrzydłami dałem z zapasem więc żył mi jeszcze zostanie.

Dlatego wybrałem
    bo ma zasilanie 24V. Obok jest odmiana na 230V ale tamta nie interesuje.

Teraz tylko trzeba przekonać szefa. Ale po tych wszystkich informacjach nie będzie miał wyboru, albo będzie go lub klienta kosztowało sporo.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME