Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klucz udarowy Erbauer - Uszkodzony włącznik

21 Lis 2015 17:42 10080 7
  • Poziom 8  
    Witam w niedużo używanym kluczu udarowym Erbauer ERI6041PD siadł wyłącznik. Zaczęło się od tego , że obroty zaczęły świrować , próbowałem rozłożyć z myślą , że się podpaliło. Po próbie rozbiórki włącznika brak reakcji poza zaświeceniem się diody LED. Próbowałem znaleźć oryginalny włącznik ale nawet na stronie producenta nie ma. Z włącznika można odczytać dane : Jiaben DLK-2036R , 20A , 36Vd.c , logo i jeszcze jakieś cyfry. Można zobaczyć na zdjęciach. Szkoda trochę tego urządzenia więc chciałbym go uruchomić , może da rade zastąpić jakimś innym włącznikiem ? Po naciśnięciu przycisku brak napięcia na silniku.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 8  
    Tak próbowałem otworzyć go z myślą ,że uda się naprawić ale po zdjęciu górnej części zwątpiłem bo gdybym go dalej rozbierał to na pewno bym go nie złożył.
  • Poziom 11  
    Witam
    Czy znalazł Pan już zamiennik?
    Mam to samo narzędzie.
  • Poziom 8  
    No właśnie nie..
  • Poziom 14  
    Przykro Mi - Oryginał Nie do dostania. Jakiś zamiennik trzeba zastosować.
  • Poziom 11  
    A jaki zamiennik do tego modelu będzie odpowiedni?
  • Poziom 8  
    Witam ponownie udało mi się dopasować włącznik w zasadzie uniwersalny 1/0/2 , 2 biegunowy z 6 pinami ,odbijający. Trzeba było go dopasować i połączyć tak aby była możliwość zmiany kierunków obrotów. Nie jest może tak wygodny jak oryginał ale można się przyzwyczaić. No i najważniejsze ,że kosztuje parę groszy a gdy zawiedzie można dostać w każdym sklepie elektronicznym. Drugorzędną sprawą jest to ,że nie ma teraz regulacji obrotów tylko w takim przypadku jest jedna stała prędkość ,ale to urządzenie jest raczej do odkręcania więc nie ma konieczności ,żeby tutaj była. Klucz udarowy Erbauer - Uszkodzony włącznik Klucz udarowy Erbauer - Uszkodzony włącznik Klucz udarowy Erbauer - Uszkodzony włącznik Klucz udarowy Erbauer - Uszkodzony włącznik

3.2. Autor tematu, po uzyskaniu odpowiedzi będącej rozwiązaniem problemu, jest zobowiązany zamieścić podsumowanie ze wskazaniem rozwiązania oraz zablokować wątek poprzez kliknięcie w przycisk rozwiązano.
    Moderator ; Krzysztof Reszka