Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez rover 1.4 16v - Na gazie ciężko ma zapalić

złowrogi_boncur 21 Lis 2015 20:41 906 2
  • #1 21 Lis 2015 20:41
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Witam, otóż mam Poloneza 1.4 16v rover.
    Sytuacja wygląda następująco na benzynie samochód bez dodawania gazu odpala, i jeździ bezproblemowo, zawsze odpalam na benzynie i po chwili przełączam na gaz, gaz jest zamontowany zwykły na śrubie i do tego jeszcze aktuator, gazu po mieście mi spala 10l/100km czyli spalanie jest dobre pozatym moc ma, jednak przy odpalaniu jest problem, rozdzielacz zapłonu nie ma regulacji i jedyna możliwość jest komputerem, tyle że w robocie nie mogę się połączyć z polonezem, tak to bym zapłon przestawił i by pewnie palił, zalewa go przy odpalaniu jest to bardzo denerwujące bo gdy jade zatankować to gdy zgasze go (a chodził na gazie) i silnik nie zdążył się nagrzać to muszę go łechtać na gazie i pedał gazu wciskając, a przełączenie na benzyne też mało pomoże bo i tak łechta chwilę aż odpali. Teraz nasuwa się pytanie czy jest to kwestia regulacji, parownik tomasetto zamontowałem posiada dwie śruby regulacyjne. Czy też szukać kogoś kto podłączy komputer i ustawi zapłon?

0 2
  • #2 21 Lis 2015 21:34
    sandamiano
    Poziom 28  

Gdy nierozgrzany silnik zgasisz na LPG i odpalasz za chwilę na benzynie to na początek dostaje dwa paliwa. Benzynę i częściowo zalegający w przewodach do miksera niecałkowicie odparowany gaz i wzbogaca mieszankę przez co nie odpala od razu tylko "zalewa" świece. Na pewno po rozgrzaniu ten efekt mija jak również kiedy odpalasz np po godzinie od wyłączenia silnika

0
  • #3 22 Lis 2015 09:22
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Nie do końca tak, jak się nie zdąży nagrzać to na gazie czy benzynie łechta chwile, ale jak jest nagrzany i zgasze na gazie i odpalam na gazie to tak samo ciężko zapala ale łechta krócej niż gdy jest zimny.

0