Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung T24D390EW - po podłączeniu komputera przestaje działać tuner TV

sppp 21 Lis 2015 22:04 672 2
  • #1 21 Lis 2015 22:04
    sppp
    Poziom 12  

Witam
    Monitor z tunerem TV Samsung T24D390EW. Odbiór cyfrowej telewizji naziemnej przez wejście antenowe. Do monitora podłączony komputer stacjonarny - płyta Gigabyte GA-B75M-D3V, Intel I3-2120, Windows 2008R2 świeżo po formacie, najświeższe sterowniki do grafiki ściągnięte ze strony Intela. Brak dodatkowej karty graficznej, korzystam z tej wbudowanej w procesor. Płyta ma dwa wyjścia video - D-SUB oraz DVI. Ten monitor jest jedynym ekranem podłączonym do tego komputera.
    Wcześniej komputer był podłączony do monitora przez złącze D-SUB jednak obraz nie był idealnie ostry. Dodatkowo czasem po uruchomieniu komputera obraz był przesunięty. Trzeba było uruchamiać z menu autodetekcję ustawień, tak jakby monitor zapominał ustawienia.
    Chcąc poprawić te problemy zakupiłem kabel DVI-HDMI, podłączyłem do wejścia HDMI1 w monitorze. Obraz z komputera wyświetla się bez zarzutu.
    Problem dotyczy telewizora. Gdy włączę komputer w czasie oglądania telewizji po kilku sekundach na obrazie telewizyjnym pojawiają się artefakty, po chwili znika dźwięk, po kolejnej chwili czarny ekran i napis "Brak sygnału". Po wybraniu jako źródło HDMI obraz z komputera wyświetla się prawidłowo jednak po powtórnym wybraniu telewizji nadal jest brak sygnału. Po wyłączeniu komputera lub odłączeniu kabla HDMI monitor po chwili znów zaczyna wyświetlać normalnie obraz telewizyjny.
    Pytanie - czy jest to normalne zachowanie tego monitora czy coś jest z nim nie tak. Dla mnie problem jest dziwny (bo co ma HDMI do tunera TV) i irytujący. W tym momencie przy połączeniu HDMI nie mogę zostawić włączonego komputera (bo np. coś ściągam) i w tym czasie oglądać telewizji. A na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem jest połączenie przez D-SUB (wówczas ten problem nie występuje) ale jakość obrazu jest gorsza.
    Monitor jest na gwarancji (zakupiony w kwietniu b.r.), nigdy wcześniej nie był używany z jakimkolwiek źródłem sygnału HDMI. Nie posiadam również innego źródła sygnału HDMI (DVI) niż ten komputer.

Pozdrawiam
    Sebastian

0 2
  • Pomocny post
    #2 22 Lis 2015 02:53
    Polon_us
    Poziom 40  

W monitorze niech kolega sprawdzi ustawienie funkcji AnyNet+. Powinna być wyłączona.

1
  • #3 22 Lis 2015 12:40
    sppp
    Poziom 12  

Witam
    Faktycznie po wyłączeniu AnyNet+ wszystko działa jak należy. Dziękuję za pomoc.
    Temat zamykam.

Pozdrawiam
    Sebastian

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo