Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson sx235w - Przekładka głowicy drukującej

TOMEKELE 22 Nov 2015 08:50 1134 2
    TOMEKELE
    Level 12  
    Witam wszystkich
    Chcę podmienić głowice w moim epsonie sx235w.
    Mam 100% sprawną głowicę z identycznej drukarki. Mało używaną (bo po 2 Kartridże wydrukowała , drukarka z której pochodzi sprawna głowica nie wciąga papieru, jak się jej wepchnie to czasami pociągnie kartkę ale mniejsza z tym ).

Chcę przełożyć głowicę , "mechanicznie"to ja sobie z tym poradzę.Czytałem ze trzeba ustawiać napięcie na głowicy czy coś takiego. Może ma ktoś tutaj na forum wiedzę na ten temat , albo jakąś "serwisówkę" żebym mógł(poczytać) ogarnąć temat jak to zrobić. (ewentualnie jakim programem to można zrobić)

Czy może przełożyć głowicę i będzie ok.
    Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Darek0024
    Level 16  
    Prościej i z większym szansami na powodzenie w wykonaniu amatora będzie przeczyścić rolkę lub naprawić pobór papieru w urządzeniu ze sprawną głowica.
    TOMEKELE
    Level 12  
    Masz rację. Lepiej nie kombinować .Dzisiaj się wziąłem za rozkręcanie.
    Wyczyściłem podajnik i drukarka działa .

Mam pytanie jeszcze o starą drukarkę:
    Skoro już mowa o głowicach to ile może wytrzymać głowica?Domyślam się , że powinna bardzo długo). Poprzednia drukarka wg. wicreset ma (Total print page counter) 4469 str. jak to w ogólnie chodzi o ilość wydrukowanych stron.(Domyślam się ze tak po ryzach papieru jakie wykorzystałem)
    Na kolor drukuje ładnie, ale na czarno (tekst) już nie , większość stron była drukowana na czarno .
    Wygląda na zużytą głowicę, tak stwierdziłem po lekturze tematów na elektrodzie.Wszystkie dysze drukują na teście dysz, ale jakość czarnego koloru jest kiepska.Tekst drukuje tak jak by bez ostrości.

Teraz się zastanawiam czy wydruk, około 4460 stron to dużo czy mało jak na taką drukarkę?. Używałem tuszu barwnikowego.