Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki 5.1 Logitech x540 pod TV Sharp

crosscs3 22 Lis 2015 11:31 1365 18
  • #1 22 Lis 2015 11:31
    crosscs3
    Poziom 7  

Witam, potrzebuję podłączyć moje głośniki 5.1 Logitech x-540 (3 wyjścia jack z subwoofera) pod TV z takimi wyjściami jak na zdjęciu poniżej.
    TV
    Jakich kabli potrzebuje, aby podłączyć te głośniki pod tv? Adaptery/przejściówki/konwertery? Znalazłem jedynie takie coś na allegro: ADAPTER lecz nie uśmiecha mi się płacić 100 zł za głupi adapter, więc wtedy sobie odpuszczę. Ale może są jakieś tańsze rozwiązania, które możecie mi polecić. Za odpowiedzi i wszelką pomoc z góry dziękuję.

0 18
  • Sklep HeluKabel
  • #2 22 Lis 2015 12:11
    mihal2002
    Poziom 43  

Kolego konwerter sygnału audio z cyfrowego do analoga jeżeli TWÓJ TV posiada wyjście audio digital. To co pokazałeś na zdjęciu to są wejścia nie mówiąc o słuchawkowym wyjściu. Poczytaj co to IN a co OUT.

0
  • #3 22 Lis 2015 12:20
    crosscs3
    Poziom 7  

Głośniki 5.1 Logitech x540 pod TV Sharp Głośniki 5.1 Logitech x540 pod TV Sharp Głośniki 5.1 Logitech x540 pod TV Sharp

takie mam wejścia w TV, oraz w subwooferze. Kompletnie nie znam się na AUDIO więc bardziej liczę na waszą pomóc, niż to, że sam to ogarnę.

0
  • #5 22 Lis 2015 12:28
    crosscs3
    Poziom 7  

Zależy mi po prostu na lepszym dźwięku, poprzez wszystkie głośniki a nie na dźwięku przestrzennym, także to dla mnie nie stwarza problemu. Możesz przedstawić jakiś przykładowy link do zakupu takiego konwertera? Chcę aby grały wszystkie głośniki.

Ponadto wspomnę, że mam na pilocie od głośników tryb MATRIX (Starsze gry i inne dwukanałowe źródła stereo są przekształcane na dźwięk przestrzenny 5.1. - info zaczerpięnie z sieci) i nie wiem jak to się ma do podłączenia tego pod TV, może jednak da się uzyskać dźwięk przestrzenny.

@Edit
    Czy ten kabel zadziała tak samo jak droga przejściówka od Logitecha?
    http://allegro.pl/rozdzielacz-audio-jack-3-5-wtyk-3x-gniazdo-0289-i5290073269.html

1
  • Sklep HeluKabel
  • #6 22 Lis 2015 13:50
    _kli_
    Poziom 32  

Czy Twój Sharp w menu Dźwięk ma pozycję Opcje Wyjścia Audio : Słuchawki / Wyjście?

0
  • #7 22 Lis 2015 13:53
    crosscs3
    Poziom 7  

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-...=411eba9cd8dd08aa84aa9d029ee605af&oe=565403C1 to jedyne ustawienia dot. wyjścia audio dostępnego w menu

@edit

do tv dostałem jeszcze dwa takie kable --> https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-...=6101768270a2b8fa02ddd422c3ff19af&oe=5653CCD8

to chyba przejściówka 1 jack - 3 rca albo mi się wydaje, może z tym kablem można coś zrobić? czy nie bardzo? nie znam się :D

0
  • #8 22 Lis 2015 13:59
    _kli_
    Poziom 32  

Powinna być opcja regulacji wyjścia słuchawkowego. Jaki to model Sharpa?
    To co pokazałeś to przejściówka Audio/Video.

0
  • #10 22 Lis 2015 14:22
    _kli_
    Poziom 32  

W specyfikacji widzę że tv ma cyfrowe i analogowe wyjścia audio. To pierwsze widzę, ale drugiego nie. Może więc być zastosowane rozwiązanie jakie Sharp stosował w innych modelach, że to gniazdo słuchawkowe pełni podwójna funkcję (po zmianie ustawienia w opcjach). Wówczas mógłbyś zastosować taki konwerter, ale na głośnikach i tak będziesz miał tylko stereo.

0
  • #11 22 Lis 2015 14:35
    crosscs3
    Poziom 7  

Generalnie podłączając np. tylko zielony (jeden z trzech wychodzących z subwoofera) pod gniazdo słuchawkowe w TV dźwięk się wydobywa z głośników lecz jest bardzo cichy i nie grają wszystkie głośniki. Chciałbym aby grały wszystkie głośniki, jestem świadomy tego, że dźwięk będzie stereo jednak wciąż będzie lepszy od fabrycznych głośników wbudowanych w TV. Czy mogę więc kupić taką przejściówkę jak wysłałem wcześniej (http://allegro.pl/rozdzielacz-audio-jack-3-5-wtyk-3x-gniazdo-0289-i5290073269.html)? Cena różni się znacznie a ogólny sens logiczny tych przewodów za 100 zł i 17 zł wydaje się być taki sam.

0
  • #12 22 Lis 2015 16:46
    _kli_
    Poziom 32  

crosscs3 napisał:
    Generalnie podłączając np. tylko zielony (jeden z trzech wychodzących z subwoofera) pod gniazdo słuchawkowe w TV dźwięk się wydobywa z głośników lecz jest bardzo cichy

Będzie cicho póki podajesz sygnał słuchawkowy. Jeszcze raz sprawdź
    _kli_ napisał:
    Powinna być opcja regulacji wyjścia słuchawkowego

i o ile jest możliwość zmień "Słuchawki" na "Wyjście".
    Co na ten temat masz w instrukcji?

0
  • #13 22 Lis 2015 16:56
    crosscs3
    Poziom 7  

Instrukcja ogranicza sie jedynie do opisu poszczegolnych funkcji telewizora i jego ustawień, nie wyglada na to zeby byla mozliwosc jakiejkolwiek zmiany wyjścia słuchawek na inne, nie ma o tym mowy ani w instrukcji ani w menu telewizora.
    @edit
    A co z wejściem vga(pc) audio in? Wczesniej bylem przekonany ze to tam należy podlaczyc przewod od glosnikow jednak wtykajac kabel wlasnie w ten slot nie ma juz w ogole kompletnie zadnego dzwieku, jedynie podlaczajac pod sluchawki.

0
  • #16 22 Lis 2015 17:47
    crosscs3
    Poziom 7  

Jeszcze raz przejrzalem wszystkie mozliwe opcje dostepne w menu telewizora - nie ma zadnej mozliwosci manipulacji wyjściem sluchawkowym. :(

@Edit
    A moze jest mozliwosc podlaczenia tych glosnikow przez hdmi (chociaz tych gniazd producent nie pozalowal...)? W jakis w miare tani sposób?

0
  • #17 22 Lis 2015 18:37
    _kli_
    Poziom 32  

HDMI odpada. To jest gniazdo cyfrowe, a Ty chcesz wyprowadzić sygnał analogowy.
    Możesz jeszcze spróbować wykorzystać gniazdo scart. Taka przejściówka (OUTPUT) i kabel 2xRCA/2xRCA. Wpinasz go z jednej strony w gniazda AUDIO R/L, z drugiej w adapter Logitecha z Twojego pierwszego postu i powinno zagrać. Ale efektu 5.1 nie będziesz miał na pewno.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2190959.html

0
  • #19 23 Lis 2015 22:57
    _kli_
    Poziom 32  

No tak - masz rację. Nie zauważyłem na pierwszym zdjęciu wpiętej w gniazdo końcówki HDMI. W takim razie dźwięk ze scarta tylko przy użyciu tunera wbudowanego w TV.
    Ewentualnie wykorzystanie dostępnych analogowych wyjść audio w używanym źródle zewnętrznym (dekoder?).

0