Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit k3g21/u - gaśnie piekarnik jak puszczę pokrętło

22 Nov 2015 11:44 2046 6
  • Level 25  
    Witam. Mam problem z kuchenką gazową indesit k3g21/u a mianowicie gdy zapalam piekarnik i trzymam pokrętło to się pali a gdy puszczę to gaśnie, zauważyłem że ten przewód/drucik którym ruszę poprawia się, czy to tego przewodu wina? Jak to się nazywa? Wymienić, naprawić ?
  • Level 22  
    Rozumiem, że chodzi ci o światło w piekarniku? Czy piekarnik się nagrzewa bez światła? Należy sprawdzić połączenie najlepiej za pomocą miernika, jeśli przewód uszkodzony to wymienić ewentualnie zalutować. Najważniejsze - nie dotykaj rękami przewodu pod napięciem, jeśli chcesz sprawdzić uszkodzenie przewodu odłącz kuchenkę od prądu!
  • Level 36  
    stiff12 wrote:
    Rozumiem, że chodzi ci o światło w piekarniku? Czy piekarnik się nagrzewa bez światła? Należy sprawdzić połączenie najlepiej za pomocą miernika, jeśli przewód uszkodzony to wymienić ewentualnie zalutować. Najważniejsze - nie dotykaj rękami przewodu pod napięciem, jeśli chcesz sprawdzić uszkodzenie przewodu odłącz kuchenkę od prądu!
    Bzdety piszesz. Termopara nie łączy i odcina gaz.
  • Level 22  
    Sorki, prawda! Nie sprawdziłem zdjęcia, piekarnik na gaz. Przepraszam.
  • Level 25  
    Dokładnie chodzi o odłączenie gazu a nie o światło, co to może być ? jak to się nazywa?
  • Level 36  
    Termopara i elektrozawór. Ogólnie to jest zaraza, też z tym kiedyś walczyłem. Połączenie musi być idealne, a panujące tam warunki nie ułatwiają tego.
  • Level 22  
    Zdejmij górną pokrywę , odkręć palniki z góry i dowiesz się jakie masz termopary i jakie długości , zamienniki są dostępne.