Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit k3g21/u - gaśnie piekarnik jak puszczę pokrętło

nieWiemjaka 22 Lis 2015 11:44 711 6
  • #1 22 Lis 2015 11:44
    nieWiemjaka
    Poziom 25  

Witam. Mam problem z kuchenką gazową indesit k3g21/u a mianowicie gdy zapalam piekarnik i trzymam pokrętło to się pali a gdy puszczę to gaśnie, zauważyłem że ten przewód/drucik którym ruszę poprawia się, czy to tego przewodu wina? Jak to się nazywa? Wymienić, naprawić ?

• #2 23 Lis 2015 09:36
    stiff12
    Poziom 19  

Rozumiem, że chodzi ci o światło w piekarniku? Czy piekarnik się nagrzewa bez światła? Należy sprawdzić połączenie najlepiej za pomocą miernika, jeśli przewód uszkodzony to wymienić ewentualnie zalutować. Najważniejsze - nie dotykaj rękami przewodu pod napięciem, jeśli chcesz sprawdzić uszkodzenie przewodu odłącz kuchenkę od prądu!

• #3 23 Lis 2015 09:40
    balonika3
    Poziom 36  

stiff12 napisał:
    Rozumiem, że chodzi ci o światło w piekarniku? Czy piekarnik się nagrzewa bez światła? Należy sprawdzić połączenie najlepiej za pomocą miernika, jeśli przewód uszkodzony to wymienić ewentualnie zalutować. Najważniejsze - nie dotykaj rękami przewodu pod napięciem, jeśli chcesz sprawdzić uszkodzenie przewodu odłącz kuchenkę od prądu!
    Bzdety piszesz. Termopara nie łączy i odcina gaz.

• #4 23 Lis 2015 09:46
    stiff12
    Poziom 19  

Sorki, prawda! Nie sprawdziłem zdjęcia, piekarnik na gaz. Przepraszam.

• #5 23 Lis 2015 16:41
    nieWiemjaka
    Poziom 25  

Dokładnie chodzi o odłączenie gazu a nie o światło, co to może być ? jak to się nazywa?

• #6 23 Lis 2015 16:52
    balonika3
    Poziom 36  

Termopara i elektrozawór. Ogólnie to jest zaraza, też z tym kiedyś walczyłem. Połączenie musi być idealne, a panujące tam warunki nie ułatwiają tego.

• #7 23 Lis 2015 16:52
    stiff12
    Poziom 19  

Zdejmij górną pokrywę , odkręć palniki z góry i dowiesz się jakie masz termopary i jakie długości , zamienniki są dostępne.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME