Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzone gniazdo w tablecie Vedia X6 - jak naładować?

22 Nov 2015 14:04 6084 13
  • Level 5  
    Witam, mam problem z tabletem Vedia X6 ponieważ ma uszkodzone gniazdo ładowania, nie mam pojęcia jak mogę naładować tablet tzn: czy w ogóle się da jakoś pominąć wejście ładowania i jakoś ładować lub naładować tablet?
    Dodam, że wejście ładowania jest takiego typu jak u starszych Nokii z bolcem. Bezpośrednio tablet ładowałem ładowarką z Nokii i było dobrze, dodam że bateria to 3.7V - 3000mAh.
    Pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 5  
    Gdy podłączę ładowarkę do portu MiniUSB żadna lampka się nie wyświetla, a gdy podłączę pod komputer to jest możliwy tylko przesył danych.
  • Level 31  
    Możesz rozebrać tablet i wyprowadzić dwa przewody do ładowania.
  • Level 18  
    Skoro jest możliwy przesył danych to prąd dochodzi do urządzenia. Powinna się pokazać ikona baterii. Jak jej nie ma, to potrzymaj go na kablu przez jakiś czas i sprawdź stan baterii. Może jednak ładuje, ale nie wyświetla. Jeśli nie, to rozbiórka.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 5  
    Możesz mi jakoś zailustrować jak to miało by wyglądać ? , bo z tego co wiedze po rozebraniu
    mam wyprowadzone dwa kabelki + i - do baterii tylko przelutowane i to tylko takie kabelki mam na wierzchu .

Dodano po 1 [minuty]:

mogę rozebrać tablet jest przesył danych ale nie ma ladowania , bo spadają %
  • Level 31  
    Spróbuj bezpośrednio do uszkodzonego wtyku dolutować przewody i podłączyć do ładowarki, pilnując przy tym żeby nie pomylić biegunów + -
  • Level 31  
    Bardzo możliwe, konstrukcja tego wtyku jest prawie niezniszczalna.
  • Level 5  
    tzn tak gniazdo przerywało już wczesniej i tak to zignorowałem bo nie był mi potrzebny , poprostu
    a teraz chciałbym go ożywić ale teraz juz gniazdo kompletnie nie chce sie łączyć
    tutaj daję taki mały rysuneczek jak to te gniazdo na płycie wygląda
    proszę o podpowiedź gdzie mam tu przylutować + i - od kabelków ładowarki. Uszkodzone gniazdo w tablecie Vedia X6 - jak naładować?

Dodano po 25 [sekundy]:

to jest wtyk 2,5mm

Dodano po 1 [sekundy]:

to jest wtyk 2,5mm
  • Level 31  
    Bardzo chętnie, tyle że ja nie wiem, nic mi nie mówi ten obrazek, dlatego milczałem.

Do bolca podłączasz plus ładowarki, znajdź gdzie ma wyprowadzenie na płytce i tam przylutuj przewód. To samo z minusem. Musisz znaleźć wyprowadzenia na płytce, a najlepiej spróbuj wylutować te gniazdo.
  • Level 5  
    hm wylutowanie wejścia pewnie nie wchodzi w grę ponieważ nie operuję Hot Airem ani stacją lutownicza , tylko zwykłą kolbówką 230v bez regulacji temperatury , dlatego wykluczam tą możliwość bo nie chcę uszkodzić laminatu .
    Tu przedstawiam foto jak wygląda moja płyta pierwsze wejście które posiada tam te 5 wyprowadzeń mam takie samo identyczne . Płyta jest oczywiście tylko podglądowa bo troszke się inaczej u mnie prezentuje ale tylko takową znalazłem
    i właśnie gdzie miałbym tu kabelki od ładowarki ten ( + - ) przylutować do których wyprowadzeń byłbym wdzięczny na zaznaczeniu na fotografii ale mam też inny
    pomysł .
    czy coś takiego przeszło by przez ten tablet ?
    Czy ładowanie byłoby poprawne i czy na ekranie będzie widoczne ładowanie akumulatorka ?
  • Level 43  
    slavo666 wrote:
    Ten tablet da się naładować przez USB.
    Nie wprowadzaj w błąd. Ten tablet ma specjalne gniazdo do ładowania i nie da ise go naładować przez USB.
    @bartek2191081 słuchaj dalej tych bzdur, to tablet do kosza wywalisz.
    Trzeba wymienić gniazdo zasilania na nowe i tyle. Jeśli to nie pomoże uszkodzony jest układ ładowania, jego też da się wymienić.
  • Level 5  
    Panie Freddy może pan mi zechciałby pomóc mogę podać wszytkie niezbęde info :)
    wejście do ładowania mam takie
    http://lutownicze.pl/pl/gniazdo-zasilania-jac...op/1347-gniazdo-zasilania-tablet-25x07mm.html

Dodano po 54 [minuty]:

dodam że po podłaczeniu do prądu i po pomierzeniu miernikiem napięć To na wtyczce ładowania
    miernik pokazuje 0.17v i tak stale .
    a przy podłączeniu do wejścia micro usb na przesył danych pokazuje już 5.04v
    czyli mam rozumieć ze wejście w tablecie kwalifikuję siędo wymiany ?
  • Level 43  
    Może masz uszkodzony zasilacz. Zmierz napięcie na jego wyjściu.