Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny surround do wieży ?

adrian_mat 22 Lis 2015 18:04 633 2
  • #1 22 Lis 2015 18:04
    adrian_mat
    Poziom 2  

Witam :)
    To jest mój pierwszy post na tym forum.
    Mam dość starą wieże Sony LBT-A290. Mam podłączone do niej kolumny 2 x 60W. Te kolumny są podłączone do wieży poprzez takie druciki. Chciałbym jeszcze dokupić kolumny surround. Wiem że kolumny surround podłącza się do wieży pod chinch. Z tyłu wieży jest napisane, że kolumny surround mogą być tylko 16ohm. Więc do takiej wieży jakie kolumny surround będą najlepsze? Ile mogą mieć W, gdzieś słyszałem że o połowę mniej niż te główne, ale nie wiem czy to prawda. Z góry dzięki za odpowiedź :)

0 2
  • #2 22 Lis 2015 19:52
    intenso
    Poziom 38  

A czy przypadkiem te wyjścia cinch surround to nie są wyjścia pre out?

0
  • #3 22 Lis 2015 20:12
    k52
    Poziom 32  

Też wątpię czy ta wieża stereo ma funkcje ,,surand,, bo i do czego i po co ?

adrian_mat napisał:
    Witam :)
    Ile mogą mieć W, gdzieś słyszałem że o połowę mniej niż te główne, ale nie wiem czy to prawda. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Jeśli masz jednak instrukcję i tak faktycznie jest to dla takiego wzmacniaczyka istotne jest by dodatkowe kolumny były faktycznie mało obciążające czyli 16 ohm, problem gdzie takie kupić.
    Natomiast to że kolumna ma mieć mniej ,,W,, czy więcej dla wzmacniacza ma małe znaczenie. Kolumna 100W i tak nie zagra głośniej od kolumny 50W itd. Bo ,,W,, nie jest parametrem głośności kolumny. To jak głośno gra kolumna zależy od wzmacniacza i wskaźnika dB kolumny:-)

0