Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy się da podłączyć monitor kablem DVI-HDMI do tunera dvbt?

Paweł1000 22 Nov 2015 18:08 2112 9
 • #1
  Paweł1000
  Level 26  
  Jak to jest z podłączeniem zwykłego starego monitora LCD, który nie ma gniazda HDMI do tunera DVB-T? Czy się da z powodzeniem jakoś to podłączyć? Kupiłem kabel DVI na HDMI i podłączyłem go do monitora, z myślą że będzie obraz, okazało się że jednak monitor nie reaguje bo nie ma sygnału z tunera (dekodera). Potem podłączyłem ten monitor i tym kablem do dekodera UPC i znowu bez efektu. Jednak jak podłączę się tym kablem do komputera z gniazdem HDMI to obraz jest. Czego to wina? Czy coś źle robię? Czy może to jest w ogóle niemożliwe (podłączenie monitora LCD kablem DVI-HDMI do tunera DVBT?
 • #2
  andrzej55
  Level 36  
  Jaki to konkretnie monitor? Być może nie ogarnia rozdzielczości Full HD generowanej przez dekoder. W tym dekoderze(jakim?) pewnie jest też możliwość przestawiania, na którym wyjściu wystawia sygnał -EURO lub HDMI.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  Paweł1000
  Level 26  
  Monitor to jakiś stary Dell 15 cali konkretnie 1504FP. Faktycznie nie ogarnia HD, a zmienić na mniejszą rozdzielczość w dekoderze się nie da, bo w ogóle nie ma sygnału z dekodera, chyba żeby to zrobić na innym monitorze? a potem podłączyć tego Della? Nie bardzo mogę w tej chwili się za to zabrać bo monitor mam w domu, a dekoder DVBT jest u rodziców, (chciałem im zrobić tanim kosztem telewizor na działkę, dekoder dałem już dużo wcześniej, a monitor dopiero co miałem podłączyć), za to mam dostęp do dekodera UPC horizon, tylko gdzie to się ustawia? (te rozdzielczości? teraz dziecko okupuje telewizor więc pytam)

  Znalazłem jakieś ustawienia rozdzielczości HDMI i ustawiłem na rozdzielczość najmniejszą (576P) i dalej nic.
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  Paweł1000
  Level 26  
  W menu dekodera to wiem, ale czy tam gdzie pisałem czy gdzieś indziej? bo ja nic innego nie widzę (oczywiście w tej chwili mam dostęp tylko do dekodera UPC horizon) Domyślnie ustawione jest na "ROZDZIELCZOŚĆ TV", po przestawieniu na mniejszą rozdzielczość monitorek Dell 15 cali dalej nie wyświetla obrazu. Podłączyłem tym kablem do większego mianowicie DELL DU2312HM i tu obraz jest, tylko że tego monitora rodzicom nie dam.
 • #7
  kazikszach
  Level 36  
  Czy da się ustawić rozdzielczość 576i, bo na innych może być problem z HDCP.
 • #8
  Paweł1000
  Level 26  
  576i to niema jest tylko 576P, pewnie coś może z tym HDCP być na rzeczy, ale nie wiem co i jak.
 • #9
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  @Paweł1000
  Paweł1000 wrote:
  (podłączenie monitora LCD kablem DVI-HDMI do tunera DVBT?

  mihal2002 wrote:
  pamiętaj że nie będzie audio.

  Oczywiście Kolega pamięta o tym drobnym szczególiku ;) ?.
 • #10
  Paweł1000
  Level 26  
  Przecież to oczywiste że przez gniazdo DVI nie płynie dźwięk, więc mogę potwierdzić że zdaję sobie z tego sprawę.