Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny + wzmacniacz do 650 zł (do komputera)

Ajdahoa 22 Lis 2015 18:16 2763 42
  • #1 22 Lis 2015 18:16
    Ajdahoa
    Poziom 6  

Witam, napaliłem się (ostro) na kolumny ze wzmacniaczem, chciałbym je podłączyć do komputera. Idealnym przykładem dźwięku którego szukam jest ten filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=6M9BzWgMpN4
    Szukam czystego przestrzennego dźwięku.
    Karta dźwiękowa zintegrowana Realtek.
    Pokój mam mały, mieszkam w bloku.
    Te kolumny JBL LX800 to REWELACJA ale nigdzie ich nie ma...
    Jestem z Legnicy(Dolny śląsk ) na OLX znalazłem ciekawą ofertę.
    http://olx.pl/oferta/amplituner-pioneer-7-1-k...wymi-glosnikami-CID99-IDcIPgj.html#e2d0ce5b54

Polecicie coś Panowie? Ogromnie byłbym wdzięczny!

0 29
  • #2 22 Lis 2015 20:33
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

Witam, dosyć niski budżet, ale widziałem jakiś czas temu Kenwood KA-3020SE za niecałe 150zł. Bardzo dobry wzmak, który użytkowałem ponad 2lata.
    Zostaje ci 500na kolumny. Jeżeli masz jakiś znajomych w Anglii, którzy będą jechali autem to mógłbym ci pomóc znaleźć dobre kolumny, bo wysyłka niestety zbyt droga

0
  • #3 23 Lis 2015 08:22
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

Ajdahoa napisał:
    Karta dźwiękowa zintegrowana Realtek.

Pomyśl jednak nad dodatkową kartą dźwiękową, wewnętrzną czy zewnętrzną, ponieważ przy zintegrowanej możesz nie w pełni wykorzystać potencjał kolumn i wzmacniacza i nie będziesz zadowolony z dźwięku.

0
  • #4 23 Lis 2015 08:58
    k52
    Poziom 32  

Ajdahoa napisał:
    Idealnym przykładem dźwięku którego szukam jest ten filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=6M9BzWgMpN4

Jeśli kolumny oceniłeś na postawie filmiku to tak naprawdę grał twój komputer, a nie wymienione kolumny. Film pokazał tylko pewien styl i efekt, który wynikał z 2 rzeczy
    - Nagranie Metalliki brzmi detalicznie, bo tak je zrealizowali
    - Pokój był totalnie pusty, dominowało echo, odbicia, stąd efekt który Tobie się spodobał.

Ajdahoa napisał:

Te kolumny JBL LX800 to REWELACJA ale nigdzie ich nie ma...

??? Ofert Jbl lx na popularnych serwisach aukcyjnych jest parę, bo to popularny model.

Ajdahoa napisał:

Jestem z Legnicy(Dolny śląsk ) na OLX znalazłem ciekawą ofertę.
    amplituner-pioneer-7-1-kolumny

Jak lubisz dźwięk jak z filmu, i masz mały pokój kup detalicznie grające kolumny podstawkowe i wzmacniacz stereo. Amplituner kina domowego i duże kiepskie kolumny, są do efektów kinowych, a nie do słuchania dobrej muzyki, zwłaszcza na jakimś poziomie.

0
  • #5 23 Lis 2015 13:22
    Ajdahoa
    Poziom 6  

Dzwięk z filmiku słuchałem na słuchawkach maxella . Więc kupię karte dzwiękową zewnętrzą , ale prosiłbym o jakieś propozycje z allegro np . + Kolumny i wzmacniacz oczywiście ... Licze na jakieś ciekawe propozycje... Znajdzie się coś do 600 zl na allegro co by mnie mogło zainteresować ? Słucham muzyki Trance Chillout czasami coś mocniejszego ... Tylko jaka karta dzwiękowa zewnętrzna do kolumn ... ? Chyba ze kolumny kupie 10tego po wypłacie... A teraz tylko karte zewnętrzną bo miejsca nie mam w kompie bo mam grafike Gigabyte 7970 i nic innego wcisnąc do płyty nie mogę.

1
  • #6 23 Lis 2015 13:48
    buczo11
    Poziom 27  

Ajdahoa napisał:
    Więc kupię karte dzwiękową zewnętrzą , ale prosiłbym o jakieś propozycje

Ja używam Maya U5 i sobie chwalę.

-1
  • #7 23 Lis 2015 13:49
    Ajdahoa
    Poziom 6  

buczo11 napisał:
    Ajdahoa napisał:

A ona będzie pasować do kolumn wolnostojących ?

0
  • #8 23 Lis 2015 14:25
    k52
    Poziom 32  

Ajdahoa napisał:
    Tylko jaka karta dzwiękowa zewnętrzna do kolumn ... ?

I nic, zero reakcji...
    Ajdahoa napisał:
    buczo11 napisał:
    Ajdahoa napisał:

A ona będzie pasować do kolumn wolnostojących ?

Do żadnych, bo jest do czego innego.

Ajdahoa karta dźwiękowa, czy DAC to nie wzmacniacz, więc jak ma pasować do kolumn? Nie tam ma wejść na kolumny i końcówek mocy. Jest między źródłem muzyki ( np. laptop), a wzmacniaczem. Maya standardowa jakość i klasa próbkowania sygnału, lepsza od zintegrowanej i nic ponad to, jak masz płyty cd za te kasę lepiej kupić odtwarzacz CD, będzie wygodniej i komp nie będzie szumieć i Maya zbędna.

Jak ktoś ma 600zł na wszystko, to proponowanie karty, DACa jest bez sensu, po co takie czcze gadanie ?
    Ile zostanie wtedy na kolumny i wzmacniacz ? Karta/DAC owszem poprawia nieco brzmienie względem karty wew. zintegrowanej PC , ale w tym budżecie to absurd. Więcej wniosą droższe i lepsze kolumny, odpowiedni wzmacniacz.
    Sens tu taki jakbyś miał 600zł na zestaw garnitur, koszula i buty, ale kupił sobie z tej kasy jedwabny krawat za 200zł.

1
  • #9 23 Lis 2015 14:30
    Ajdahoa
    Poziom 6  

k52 napisał:
    Ajdahoa karta dźwiękowa, czy DAC to nie wzmacniacz, więc jak ma pasować do kolumn ? Jest między źródłem muzyki ( np. laptop), a wzmacniaczem.
    Jak ktoś ma 600zł na wszystko, to proponowanie kupowanie karty, DACa jest bez sensu, po co takie czcze gadanie ?
    Ile zostanie wtedy na kolumny i wzmacniacz. Karta/DAC owszem poprawia brzmienie względem karty wew. zintegrowanej PC , ale w tym budżecie to absurd. Więcej wniosą droższe i lepsze kolumny, odpowiedni wzmacniacz.
    Sens tu taki jakbyś miał 600zł na zestaw garnitur, koszula i buty, ale kupił sobie z tej kasy jedwabny krawat za 200zł.

A więc kolumny i wzmacniacz do 600 - 700 zł pod zintegrowaną kartę .... Dasz jakiś link ? Dzwięk alby był przyzwoity z w miare basem, ale bass to sprawa 2 rzędna.

0
  • Pomocny post
    #10 23 Lis 2015 14:49
    k52
    Poziom 32  

Linków wklejać nie będę, poszukaj kolumn detalicznych, z dźwięcznych, z dobrym timingiem . Acoustic energy, KEF, B&W, Elac, Canton, Monitor audio, Gale, Heco oczywiście nie najmniejszych, tylko modele z głośnikiem raczej 13-17cm i nie grzebane. W tym budżecie w lepszym stanie kupisz amplituner stereo, niż wzmacniacz, jakieś ampli. Yamaha, Onkyo, Denon.

0
  • #12 26 Lis 2015 19:53
    Ajdahoa
    Poziom 6  

Ktoś się zainteresuję tym tematem ? Byłbym wdzięczny... NOWY budżet 800 zł

0
  • #13 27 Lis 2015 11:05
    k52
    Poziom 32  

Ajdahoa napisał:

Pytałem już na początku jaki ten mały pokój jest ,10m, 30m ? Nie odpisałeś.
    Dlatego sugerowałem monitory, bo mały pokój w bloku to taki raczej do 10m .
    Teraz zaczynasz pisać o STX f200 i Heco victa 701 i pewnie ktoś kto to czyta nie wie co poradzić .
    Pytasz kto interesuje się tematem, ale sam to widzę niewiele, co było widać już wcześniej jak podłapałeś temat DACa, nie poznawszy do czego jest.

0
  • #14 29 Lis 2015 21:22
    Ajdahoa
    Poziom 6  

k52 napisał:
    Ajdahoa napisał:

Pytałem już na początku jaki ten mały pokój jest ,10m, 30m ? Nie odpisałeś.
    Dlatego sugerowałem monitory, bo mały pokój w bloku to taki raczej do 10m .
    Teraz zaczynasz pisać o STX f200 i Heco victa 701 i pewnie ktoś kto to czyta nie wie co poradzić .
    Pytasz kto interesuje się tematem, ale sam to widzę niewiele, co było widać już wcześniej jak podłapałeś temat DACa, nie poznawszy do czego jest.

Racja. Pokój mały[Mieszkam w bloku] Więc kolumny podłogowe będą nieodpowiednie ? Podobają mi się JBL ale e80 sporoo kosztują i są to kolumny podłogowe (

0
  • #15 30 Lis 2015 08:47
    k52
    Poziom 32  

Seria e jest w dość udana, niezłe brzmienie i duża, jak za te kasę. Jednak model 80 pasuje do pokoju 17-30m. Tu lepszy byłby model model podstawkowy duży es30 , słyszałem es30 w pokoju 25m i też było ciśnienie i czuło się energię. Jasne że szukałbym do małego pokoju dobrego monitora z głośnikiem 6" -6,5".

0
  • #16 30 Lis 2015 15:42
    Ajdahoa
    Poziom 6  

k52 napisał:
    Seria e jest w dość udana, niezłe brzmienie i duża, jak za te kasę. Jednak model 80 pasuje do pokoju 17-30m. Tu lepszy byłby model model podstawkowy duży es30 , słyszałem es30 w pokoju 25m i też było ciśnienie i czuło się energię. Jasne że szukałbym do małego pokoju dobrego monitora z głośnikiem 6" -6,5".

Hmm intersujące... Jakieś propozycję Allegro OLX ....

0
  • #17 01 Gru 2015 14:34
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

Do pokoju 12m2 będzie dobry Kef Q35.2. Gabarytowo mniejsze od wolnostojących Missionów. Basu ci wystarczy, średnie tony są całkiem wyraźne i sąsiedzi nie będą aż tak źli

0
  • #18 02 Gru 2015 04:26
    Ajdahoa
    Poziom 6  

brachu_sq8diett napisał:
    Do pokoju 12m2 będzie dobry Kef Q35.2. Gabarytowo mniejsze od wolnostojących Missionów. Basu ci wystarczy, średnie tony są całkiem wyraźne i sąsiedzi nie będą aż tak źli

Tylko że tego modelu nigdzie na allegro nie widziałem w tej cenie :)

0
  • #19 02 Gru 2015 17:42
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

Chwilowo rzeczywiście nie ma, ale da się znaleźć za 500-600zł ew Mission M73, Mission 702e

0
  • #20 03 Gru 2015 03:17
    Ajdahoa
    Poziom 6  

brachu_sq8diett napisał:
    Chwilowo rzeczywiście nie ma, ale da się znaleźć za 500-600zł ew Mission M73, Mission 702e

Nigdy ich nie słyszałem. Wypełniają przestrzeń dzwiękiem tak by było słychać najdrobniejszy dzwięk ? JBL coś takiego mają ale JBL 800 drogie i podłogowe.

CO myślicie o tych ?
    http://allegro.pl/kef-q-30-limited-i5817955255.html

http://allegro.pl/heco-victa-ii-701-czarne-gw24-salon-slupsk-i5459908949.html

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-jamo-s426-zestaw-s-426-i5195173142.html

http://allegro.pl/solidne-kolumny-jbl-lx-300-mk-ii-super-okazja-i5820245928.html

http://olx.pl/oferta/monitor-audio-7-super-okazja-stereophile-CID99-IDcoT2L.html#bec55979b1

0
  • #21 06 Gru 2015 00:58
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

Szkoda ciężko zarobionych pieniążków na Heco czy Jamo. Poszukaj w internecie trochę info na temat Kef Q30 jbl lx-300 i tych Monitorów z ostatniego linka. 300zł z pierwszego linka to dobra cena i zostanie ci na wzmacniacz. Przy Monitor Audio 7 możesz spróbować stargować bo widzę, że od dłuższego czasu ktoś próbuje je sprzedać i schodzi z ceną.

Posiadałem Mission M73 i to udana konstrukcja jednak miejsca sporo zajmuje. Mission 702e posiadam jeszcze i nie mam im nic złego do zarzucenia. Mogłem wspomnieć w poprzednim poście, że jest spora różnica w średnich tonach porównując do Kef Q35.2.Nie jestem też w stanie powiedzieć jak to się ma do Q30 bo to całkiem inne kolumny.
    Z czasów Kef Q30 - 1993-96r znam Kef Coda 9.2 i grały naprawdę świetnie. Czysto z głębokim basem. Jeśli masz możliwość zapytaj o możliwość odsłuchu daleko nie masz ;)
    Pozdro

0
  • #22 06 Gru 2015 08:31
    Ajdahoa
    Poziom 6  

brachu_sq8diett napisał:
    Szkoda ciężko zarobionych pieniążków na Heco czy Jamo. Poszukaj w internecie trochę info na temat Kef Q30 jbl lx-300 i tych Monitorów z ostatniego linka. 300zł z pierwszego linka to dobra cena i zostanie ci na wzmacniacz. Przy Monitor Audio 7 możesz spróbować stargować bo widzę, że od dłuższego czasu ktoś próbuje je sprzedać i schodzi z ceną.

Posiadałem Mission M73 i to udana konstrukcja jednak miejsca sporo zajmuje. Mission 702e posiadam jeszcze i nie mam im nic złego do zarzucenia. Mogłem wspomnieć w poprzednim poście, że jest spora różnica w średnich tonach porównując do Kef Q35.2.Nie jestem też w stanie powiedzieć jak to się ma do Q30 bo to całkiem inne kolumny.
    Z czasów Kef Q30 - 1993-96r znam Kef Coda 9.2 i grały naprawdę świetnie. Czysto z głębokim basem. Jeśli masz możliwość zapytaj o możliwość odsłuchu daleko nie masz ;)
    Pozdro

Q 30 średnio mi się podobają, JBL są niezłe ale słyszałem tylko lx 800 .Znalazłem https://www.youtube.com/watch?v=SD31vcPlByw coś pięknego ale 650 zł ( Chyba że wzmachol kupię za jakiś czas jeżeli warto by było je brać.(( DALI Zensor 1 ))

0
  • #23 06 Gru 2015 15:46
    k52
    Poziom 32  

Dali to świetna firma, ale Dali zensor 1 to średnio udana kolumna, co innego dużo większa zensor 3, bajka( lepsza niż niejedne powyżej 2,5tys ).
    Ale zensor 1 to raczej nie w Twój gust i potrzeby, zresztą używane to i tak koszt koło 800zł, a lepsze nowe w tej cenie są np. Monitor audio bx2 .
    Zresztą dajesz link gdzie pokazują kolumnę, a podkład muzyczny dołożony jest przy montażu, zachwycasz się urodą kolumn, że te piękne, inne brzydkie. W Twoim budżecie powinny być przede wszystkim sprawne i mądrze wybrane, a uroda rzecz drugorzędna.

0
  • #24 06 Gru 2015 19:20
    Ajdahoa
    Poziom 6  

k52 napisał:
    Dali to świetna firma, ale Dali zensor 1 to średnio udana kolumna, co innego dużo większa zensor 3, bajka( lepsza niż niejedne powyżej 2,5tys ).
    Ale zensor 1 to raczej nie w Twój gust i potrzeby, zresztą używane to i tak koszt koło 800zł, a lepsze nowe w tej cenie są np. Monitor audio bx2 .
    Zresztą dajesz link gdzie pokazują kolumnę, a podkład muzyczny dołożony jest przy montażu, zachwycasz się urodą kolumn, że te piękne, inne brzydkie. W Twoim budżecie powinny być przede wszystkim sprawne i mądrze wybrane, a uroda rzecz drugorzędna.

Kompletnie nie interesuje mnie uroda głośników, mogą być obdarte priorytet to jakość dzwięku ma być czysty i wyrazny , słucham Trance Chillout głównie.
    Nawet bass mnie nie interesuje ,może być byle jaki. A Monitor audio bx2 na allegro po 800 zł na dzień dzisiejszy tak jak pisałeś... Od rana siedzę na Allegro i olx i ciężko mi coś wybrać. Chciałbym aby ktoś na forum napisał że znalazł fajną oferte dał linka i wtedy licytuję . Ide dalej szukać :)

0
  • #25 06 Gru 2015 19:48
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

Witam jeżeli wygląd nie jest priorytetem to zapytaj gościa o odsłuch kefa. Masz w miarę blisko i możesz spróbować licytować. W rzeczywistości mogą wyglądać lepiej niż na zdjęciach, a to chyba jedna z tańszych opcji na chwilę obecną ;)

0
  • #26 06 Gru 2015 23:29
    Ajdahoa
    Poziom 6  

brachu_sq8diett napisał:
    Witam jeżeli wygląd nie jest priorytetem to zapytaj gościa o odsłuch kefa. Masz w miarę blisko i możesz spróbować licytować. W rzeczywistości mogą wyglądać lepiej niż na zdjęciach, a to chyba jedna z tańszych opcji na chwilę obecną ;)

Jakoś doła załapałem po tym ( to chyba jedna z tańszych opcji na chwilę obecną )
    Wysłałem mu wiadomość,zobaczymy co odpiszę .
    Monitor Audio 7 albo Kef Q30. Chyba że coś lepszego znajdziecie...
    Pytanie : Jaki wzmachol do tych głośników aby dzwięk był wyrazny czysty przestrzenny , tak aby dzwięk wypełniał pokuj , wiecie o co chodzi ^^

0
  • #27 07 Gru 2015 12:58
    k52
    Poziom 32  

Ajdahoa napisał:

Kompletnie nie interesuje mnie uroda głośników, mogą być obdarte

To dobrze. Po prostu tak wcześniej odebrałem twoje słowa, bo w każdym zdaniu pisałeś, że nie podobają się, lub że jest piękne np.

Ajdahoa napisał:

Q 30 średnio mi się podobają, JBL są niezłe ale słyszałem tylko lx 800 .Znalazłem https://www.youtube.com/watch?v=SD31vcPlByw coś pięknego ...
    [quote="Ajdahoa"]

Co do poszukiwań to popatrz na marki Canton , Elac, B&W, jakieś tańsze MB quart, Gale, Acooustic energy. Mają fajny szybki twardy, bas, dobrą przestrzeń w dźwięku.
    Zwróć uwagę żeby to była klasyczna w wielkości kolumna podstawkowa, a nie jakaś miniaturka od efektów z kina domowego.
    Co do wzmacniacza , to z racji małego budżetu popatrz aby był głównie sprawny i potencjometry nie chrobotały. Moc nie musi być duża, z racji jeśli faktycznie patrzysz na dobrą selektywność dźwięku lepiej kupić wzmacniacz, niż amplituner stereo, ale to też zależy od stanu.

Ajdahoa napisał:
    Jaki wzmachol do tych głośników aby dzwięk był wyrazny czysty przestrzenny , tak aby dzwięk wypełniał pokuj , wiecie o co chodzi ^^

To sprawa akustyki i ustawienia kolumn, jak źle ustawisz nawet kolumny za 10k to będzie kiszka, a nie przestrzeń i wypełnienie.

0
  • #30 07 Gru 2015 20:53
    Ajdahoa
    Poziom 6  

buczo11 napisał:
    Ajdahoa napisał:

Dodam że mam zamiar kupić kartę muzyczną :
    http://allegro.pl/audiotrak-maya-u5-usb-5-1-i5834035743.html Licytuję...

Ja używam takiej do wyprowadzenia muzyki z komputera do zestawu stereo i bardzo sobie chwalę.

I też tak mam zamiar zrobić :) Tylko muszę dobrać Kolumny i wzmacniacz pod tą kartę z tego co wiem.

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

http://allegro.pl/kolumny-magnat-monitor-110-super-okazja-i5846652115.html
    + YAMAHA A-500 + Maya u5 USB Ciekaw jestem jak by to grało .

0