Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Orange TV Sagecome WHD 80 -

SWF 22 Nov 2015 20:36 1596 4
 • #1
  SWF
  Level 8  
  Witam od dłuższego czasu mam problem z ustawieniem dekodera i anteny sat. Wszystko aktywatorem i guzik brak sygnału. Ustawiam antenę korzystając z programu Satellite Director i nic brak sygnału. Pomyślałem ze może być uszkodzony kabel ale sprawdziłem podłączając zasilacz 12 v pod kabel w domu po wcześniejszym zdjęciu końcówki i odłączeniu dekodera, na dachu z miernikiem w ręku było tyle samo 12 v. Zmierzyłem ile volt wychodzi z dekodera i jest 0,6 volta z wybranym w menu zasilaniem anteny z dekodera. To chyba za mało jak na zasilenie konwertera anteny ?
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  SWF
  Level 8  
  Kurdę tylko że ja dzisiaj wymieniłem dekoder na nowy i to samo jest !!!!
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  Darek.S
  Level 33  
  SWF wrote:
  Ustawiam antenę korzystając z programu Satellite Director

  czyli nie używasz miernika sat czy bodaj wskaźnika

  SWF wrote:
  Zmierzyłem ile volt wychodzi z dekodera i jest 0,6 volta z wybranym w menu zasilaniem anteny z dekodera. To chyba za mało jak na zasilenie konwertera anteny ?


  Bo te dekodery zasilają konwerter przez krótką chwilę a potem napięcie jest wyłączane ( jak dekoder nie wykryje sygnału). Osobiście sprawdziłem. Przynajmniej jak był włączony program. Szczerze mówiąc nie próbowałem w sytuacji gdy na dekoderze włączone jest menu pomiaru sygnału, bo wtedy taka sytuacja miejsca mieć nie powinna. Ale nie wiemy jak to ustawiałeś. Bo Satelite Director pokazuje Ci tylko kierunek a to ciut mało :|