Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

fiat punto 1 - brak hamulca przedniego

22 Lis 2015 22:11 1053 17
  • Poziom 5  
    Witam. Mam problem z kropkiem. Samochód nie hamuje na przednia oś. wymieniłem zaciski przednie odpowietrzałem nowy płyn nalałem. Zauważyłem ze pedał hamowania jest miększy niż przed tym gdy hamował na sam tył.
  • Sklep HeluKabel
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A tylne? Odpowietrzyć musisz całość od najdalszego koła zaczynając.
  • Poziom 5  
    odpowietrzylem wysztkie a i pompe nowa mam zalozona
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 5  
    pompa wydaje sie ok ale niewiem czy czasami za malo nie jest odpowietrzony a vi czy korektor sily hamowania ma cos wspolnego z przednia oska?
  • Poziom 23  
    Tak.
    A jak przewody hamulcowe? Oglądałeś?
  • Poziom 7  
    Może masz przewody gumowe zapchane co idą do zacisku a jak odpowietrzałeś to ciśnienie było w zacisku
  • Poziom 16  
    A oglądałeś czy klocki hamulcowe mają luz. Miałem już kilka takich przypadków że przyczyną byly zapieczone klocki. Najprościej mówiąc wyjmij klocki i wyczyść rdzę. Wszystko musi luźno chodzić
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    marek1772 napisał:
    Miałem już kilka takich przypadków że przyczyną byly zapieczone klocki.

I nie tylko klocki, same cylinderki hamulcowe też muszą być sprawne i nie zapieczone.

BTW - przed wymianą pompy przednie hamulce działały? Jaka była motywacja dla wymiany pompy?
  • Poziom 5  
    Samochod mi zaczął hamować na sam tyl i dlatego wymieniłem zaciski i pompę. Zaciski chodza lekko przewody nie są zatkane ani nic bo jak odkręcę zaworek to ladnie leci bez niczego. A i cylinderki tez ok są bo wypycha je cale sprawdzałem. Zastanawia mnie jeden fakt moze te przednie przewody sie rozpierają bo są z gumy a i wycieków nigdzie niema na żadnej rurce. Moze przewody mam źle podlaczone? A odpowietrzalem tak najpierw prawe tyle potem lewe tylne prawe przednie i lewe przednie
    Nie spuchły ci? Zapytam jeszcze, jak odpowietrzałeś hamulce.
  • Poziom 5  
    Ale cobby miało spuchnac ?? Najpierw tyl prawy od pasażera potem tyl lewy od kierowcy nastepnie lewy przód od pasażera i prawy przód kierowcy.
    Przewody elastyczne. Nie w jakiej kolejności, ale JAK? Metodę opisz.
  • Poziom 5  
    Szczerze to wygladaja na normalnie. A to tak najpierw odpalilem samochod druga osoba weszla do kanalu odkrecil lewy tylny ten kurek ja pompowalem do samego końca dusilem pedal z 5 razy a jak lecial plyn jednolicie to naciskałem do końca i wtedy ten kurek byl zakrecany i pilnowany stan plynu hamulcowego
    No to jest odpowiedź - ŹLE odpowietrzone hamulce! Jedna osoba wchodzi do auta i pompuje pedałem. Jak pedał zrobi się twardy, to naciska i trzyma. Druga osoba w tym czasie luzuje odpowietrznik. Wyleci z niego płyn z powietrzem. Pedał wpadnie w podłogę, ale ma on być cały czas naciśnięty! Wtedy osoba w kanale zakręca odpowietrznik, a osoba w kabinie dopiero w tej chwili może ściągnąć nogę z hamulca. Po czym pompuje ponownie i cykl powtarza się do momentu, aż z odpowietrznika przez wężyk założony na odpowietrznik nie będzie wypływać jedynie czysty płyn. I tak wszystkie koła.
  • Poziom 5  
    dobra dobra zrobie tak ale powiedz mi czy na odpalonym silniku czy jak??? A i w jakiej kolejności mam to robić?
    Na zgaszonym. Od najdalszego koła. Z reguły jest to koło prawe tylne, choć np w moim samochodzie, to do lewego tylnego miałem najdalej idąc po przewodzie hamulcowym.
  • Poziom 5  
    Wielkie dzięki sprawdzę to. Oby wszystko bylo dobrze z tym wszystkim w końcu.