Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie czujki dualne do ochrony szopy?

22 Lis 2015 22:42 1362 9
  • Uczeń
    Witam.
    Będę montował system alarmowy w troche większej szopie narzędziowej.
    Do zabezpieczenia 2 pomieszczenia. Są nieogrzewane, a drzwi i sama konstrukcja szopy nie jest zbyt szczelna. Z oczywistych powodów trzeba zastosować czujki dualne (będą 2 sztuki, po jednej czujce w każdym pomieszczeniu).

Pytanie, jakich czujek użyć?

Ze względów cenowych wybrałbym Satel Grey lub Satel Cobalt.
    Co możecie powiedizeć o tych czujkach? Są dobre? Można je kupić, czy polecacie coś innego/lepszego ??

Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Poziom 12  
    Witaj ja u siebie zrobiłem drzwi i okna na kontraktonach magnesik czujki mi wariowały ze wzgledu na temperature własnej konstrukcji diody wskazuja czy wszystko zamkiete zielone otwarte czerwone syrena z samochodu w stodole lub mały buzer w domu zapala sie czerwona co jest otwarte szybka domowa konstrukcja jest nie zawodna moim zdaniem a co sam zrobisz to i naprawisz . :|
  • OptexOptex
  • Poziom 23  
    Witam!
    Ja osobiście użyłbym DD100 lub DD105 f-my Interlogix (ARITECH). Nie są za bardzo tanie, za to zero fałszywych alarmów pomimo tego, że zamontowałem je pod wiatą pełniącą funkcję garażu. Klient zadowolony, że dał się przekonać do zakupu tych czujek.
    Pozdrawiam
    KG
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Mientek007 napisał:
    Z oczywistych powodów trzeba zastosować czujki dualne

Z oczywistych powodów nie wracajmy do tych "oczywistych powodów" :wink:
    Z tańszych to IX z Vidiconu ( dawny matrix). Tyle że w przypadku takich pomieszczeń to zawsze będzie loteria.

Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam
    Z czujników które wymieniłeś wybrałbym Satel Cobalt a polecam jeszcze DSC LC 104 w przypadku fałszywych alarmów dość przyjemna i skuteczna regulacja :)
  • Poziom 20  
    Najpewniejsze kontaktrony, LC-104 czy LC-103 zapomnij, zresztą zwrócić też należy na temperaturę pracy, bo nie każdy dual będzie miał zakres do pracy na zewnątrz. Ja bym popatrzył jeszcze na duale boscha chyba były od -30 albo typowe czujki zewnętrzne, ale tu cena minimum 2x dobry dual.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Kontaktrony dobre, tyle że czasami takie drzwi od szopy nie zawsze na to pozwalają. No i poziom ochrony taki sobie.
    Czujki zewnętrzne owszem ale raz cena, dwa skuteczność.
    I chyba jesteśmy w domu. Tak naprawdę nie da się chronić tego typu obiektu bez odpowiedniego przygotowania jego samego i za małe pieniądze. Owszem może się zdarzyć że nasze czujniki nie będą generowały fałszywych alarmów, ale równie dobrze z przyczyn od nas niezależnych tych alarmów może być całe mnóstwo.
    Całe szczęście współpracę z agencjami i "ochronę" tego typu szop mam za sobą :)
  • Poziom 17  
    bhtom napisał:
    Witam,

bartek0808 napisał:
    polecam jeszcze DSC LC 104 w przypadku fałszywych alarmów dość przyjemna i skuteczna regulacja :)

Czyli co? Skręcanie czułości do minimum?

Pozdrawiam.

Jeżeli to jest twój jedyny sposób to współczuję. Założyłem sporo czujników DSC LC-100 i DSC LC 104 i nie miałem z nimi problemów. Jeżeli chodzi o kontaktrony na pewno najpewniejszy sposób żeby uniknąć fałszywych alarmów ale czy najskuteczniejszy sposób zabezpieczenia ? Natrafiłem na czujniki zew. CROW D&D dość niska cena nie stosowałem ale chyba lepszy najtańszy czujnik zew, niż dual w tej samej cenie.
  • Poziom 25  
    bartek0808 napisał:
    Założyłem sporo czujników DSC LC-100 i DSC LC 104 i nie miałem z nimi problemów.

Owszem, są to czujki dobre i bezproblemowe jeśli zakładane są w domach , w pomieszczeniach ogrzewanych i szczelnych.
    Chyba nie zakładałeś ich nigdy w takich warunkach o których napisał autor (szczególnie LC-100) bo z pewnością generować będą mniej lub więcej fałszywek.

Co do problemu samego autora to uważam że jak chce to zrobić dobrze niech zastosuje czujki dualne zewnętrzne np wspomniany wcześniej Bosch OD-850 (który jest dość "tępy" przy testach ) lub DG85.
    Generalna zasada będzie tutaj taka że czym taniej tym więcej fałszywek ;)