Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 207 - Diagbox usterka egr, sprawdzenie fap, podgrzewanie foteli

22 Lis 2015 22:50 4944 14
  • Poziom 9  
    Witam,
    kupiłem puga i poprzedni właściciel zapewniał że FAP jest wyprogramowany, zakupiłem interfejs i połączyłem się poprzez diagbox 7,02 i działa ;)
    wykonałem test chyba wszystkich lampek, kontrolek itp a nie znalazłem nic na temat podgrzewania foteli ... ktoś wie gdzie to sie mieści ? nie działa na żadnym z 3 stopni.
    Kolejna sprawa to czy da się z tego wywnioskować czy fap jest wyprogramowany ?
    Peugeot 207 - Diagbox usterka egr, sprawdzenie fap, podgrzewanie foteli Peugeot 207 - Diagbox usterka egr, sprawdzenie fap, podgrzewanie foteli
    kolejne pytanie to czy taki komunikat o EGR jest prawidłowy ? czy mogę coś z tym zrobić ?
    z góry dziękuję za poświęcony czas ;)
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Podglądnij bsi, ale z tego co pamiętam przy diagnozie powinien znaleźć moduł podgrzewanych siedzeń.Fapu niema, przy ciś. różnicowym wynoszącym 0 musiałby świecić błędem.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź, jeden problem już z głowy ;) bsi przeglądałem, niestety chyba to jest jakoś inaczej opisane bo nic nie znalazłem, a czy taki komunikat o EGR o czymś świadczy ? Czytałem że niektóre części trzeba "przyuczać" nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego ale jak rano odpalam(lub na zimnym silniku) to jest ogromna chmura białego dymu, w trakcie jazdy już ok.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    no nie grzeją i chciał bym jakoś rozpoznać jaka tego może być przyczyna, bezpiecznik ok ,a fotel kierowcy jak i pasażera zimne ...
  • Poziom 27  
    Należało by zajrzeć pod fotel i sprawdzić na wtyczce do fotela plus i masę czy jest jak się załączy, może przełączniki uszkodzone często bywa lub w BSI uszkodzony jakiś przekaźnik.
  • Poziom 9  
    no tak, ale do tego już trzeba fotel wyjmować, myślałem że jest jakaś opcja wstępnego zdiagnozowania komputerowo...
  • Poziom 9  
    Jeszcze jedno pytanie gdzie aktywować, aby na wyświetlaczu między zegarami pojawiała się informacja o jeździe na tempomacie ? tak jak na obrazku poniżej :

u mnie cały czas jest przebieg dzienny i całkowity, nawet jak auto ustawione na tempomacie.
  • Poziom 9  
    czy ktoś wie ?
  • Poziom 2  
    Witam. Podgrzewanie siedzeń można tylko włączyć lub wyłączyć w diagu. Sprawdź czy daje napięcie po przekręceniu włącznika na końcówce wtyczki pod fotelem. Najprawdopodobniej masz uszkodzony moduł podgrzewania fotela nr katalogowy
    8906.GR 96380533BD. Zeby prawidłowo działał tempomat musi być odblokowany w bsi i kalkulatorze w 2 miejscach przy czym w pierwszym wraz z ogranicznikiem prędkości. pozdr.
  • Poziom 9  
    Czy ten moduł znajduje się pod fotelem? Bo u mnie przy obu nie działa podgrzewanie
  • Poziom 2  
    Tak, Moduł jest pod fotelem. Z przodu trzeba odpiąć 3 kostki. Od tyłu siedzenia nad modułem jest spinka, trzeba ją wyjąć i można wysunąć już moduł. Można to zrobić bez demontażu fotela. Choć jeśli nie działają ci oba, sprawdź zasilanie. Może to być również wina mat grzejnych, przepalonych drucików niemniej powinny być wtedy ślady na tapicerce. Najlepiej byłoby sprawdzić na innym module. W ASO to dość droga część. Około 400-500 pln. używany rzadko spotykany. Jak trzeba będzie, mam komplet w zapasie :)
    Moduł podgrzewania podłączony dwoma szarymi i jedną zieloną wtyczką. Choć w zależności od produkcji może się to różnić.

Peugeot 207 - Diagbox usterka egr, sprawdzenie fap, podgrzewanie foteli Peugeot 207 - Diagbox usterka egr, sprawdzenie fap, podgrzewanie foteli
  • Poziom 9  
    active napisał:
    Czy ten moduł znajduje się pod fotelem? Bo u mnie przy obu nie działa podgrzewanie

I jak podmieniałeś moduł? Działa grzanie ?

Dodano po 3 [minuty]:

active napisał:
    Jeszcze jedno pytanie gdzie aktywować, aby na wyświetlaczu między zegarami pojawiała się informacja o jeździe na tempomacie ? tak jak na obrazku poniżej :

u mnie cały czas jest przebieg dzienny i całkowity, nawet jak auto ustawione na tempomacie.
    Aktywujesz w sekcji licznika bodajże musi być coś odnośnie LVV czy jakoś tak. Jeżeli aktywacja będzie wadliwa oznacza, że licznik nie ma funkcji tempomatu.
  • Poziom 2  
    Jak najbardziej. Po wymianie modułu grzanie działa sprawnie. Mój był od citroena C5 choć to bez różnicy większej. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    moran8206 napisał:
    Jak najbardziej. Po wymianie modułu grzanie działa sprawnie. Mój był od citroena C5 choć to bez różnicy większej. Pozdrawiam.
    No to fajnie, że u Ciebie tylko to. Ja podmieniałem moduł z drugiego fotela, przycisk włączania i wychodzi, że mam maty uszkodzone. Dzięki za info ;)