Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KKZ Elektromechanik E7 ; elektryk E7+E8 ; technik elektryk E7 E8 E24

22 Nov 2015 22:59 9030 11
  • Level 13  
    Witam.
    Jak to jest - Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy KKZ. w zawodzie technik elektryk?

Zawód = kwalifikacja:
    elektromechanik = E.7
    elektryk = E.7 + E.8
    technik elektryk = E.7 +E.8+E.24 + średnie wykształcenie żeby otrzymać tytuł technika.

Wszystkie te trzy kwalifikacje trzeba zdać przed OKE i dodatkowo wykształcenie średnie by otrzymać tytuł technika.

Moje pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w necie wyczerpującej, uzasadnionej przepisami, ustawami itp...

Posiadam już 15lat zawód elektromechanik po zasadniczej szkole zawodowej (czyli teraz E7),
    posiadam także wykształcenie średnie.

A chciałbym zdobyć zawód elektryk lub technik elektryk (czyli po prostu chciałbym podnieść swoje kwalifikacje zawodowe) E.8 + E.24
    Pytanie brzmi?
    Czy posiadany przeze mnie zawód elektromechanik zwalnia mnie z kwalifikacji E.7 i mogę zacząć od E.8 potem E.24 i to wystarczy!

Czy ktoś jest mi na to pytanie w stanie odpowiedzieć konkretami ,przykładami itp..

Dziękuje i pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
  • Level 10  
    Jeżeli jesteś elektromechanikiem i możesz to udokumentować to możesz ubiegać się o egzamin eksternistyczny zawodowy (na podstawie minimum dwóch lat pracy w zawodzie) w kwalifikacji E.07.
    Na pozostałe E.08 i E.24 musisz mieć kursy (KKZ) i po nich zdać egzaminy (konkretny egzamin możesz zdać od razu po danym kursie).
    E.07, E.08 i E.24 mają część wspólną (np. elektrotechnika) i z niej możesz być zwolniony np. na podstawie zdanego E.07 - to zależy od prowadzącego kurs. Bez tej części wspólnej w E.08 i E.24 pozostaje niewiele zajęć.

Polecam natychmiastowy kontakt z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w której chcesz zdawać egzamin eksternistyczny, jeżeli zdążysz z papierami to podejdziesz do egzaminu w połowie stycznia, z tym że musisz dopełnić formalnośći około 30 dni przed egzaminem i nie wiem czy już nie jest za późno. Egzamin trochę kosztuje, ale da się to przeżyć (171zł).

Jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic, nawet dalszych, to sprawdź kursy tutaj:
    http://www.elektryk2.i365.pl/news.php

Pozdrawiam,
    JH.
  • Szkolenia SonelSzkolenia Sonel
  • Level 12  
    Na pewno musisz potwierdzić E.8 i E.24. Stare świadectwo elektromechanika powinno wystarczyć za E.7. Stare świadectwo ukończenia zsz było równocześnie świadectwem potwierdzającym kwalifikację więc nie widzę powodu do ponownego potwierdzania E.7.
    Dla pewności zadaj to pytanie do właściwej OKE. Na egzamin musisz zgłosić się, na odpowiednim druku, 4 miesiące przed rozpoczęciem sesji. Ukończenie KKZ nie jest wymagane gdy zgłaszasz się jako ekstern.
  • Level 13  
    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    Na początku grudnia 2015 wysłałem list polecony do OKE w Gdańsku z zapytaniem właśnie o omawiany tutaj temat , dołączyłem ksero świadectwa z zsz.
    I ciągle czekam za odpowiedzią z ich strony .
    Ale z innych źródeł mogę potwierdzić wasze przypuszczenia odnośnie E.7 być możne będę zwolniony z zajęć lecz do egzaminu właśnie eksternistycznego będę musiał podejść .
    Czekam za odpowiedzią z OKE.
    Obecnie kończę kurs E.8 i zapisuje się na E.24 ,
    myślałem ze całkowicie ominę E.7 wraz z egzaminami.
    Nadal się łudzę zobaczę co odpiszą.

Jeżeli odpiszą dam znać :)

Pozdrawiam.
  • Level 12  
    Proponuję następujące postępowanie:
    1. potwierdzić kwalifikację E.8 i świadectwo potwierdzające E.8. oraz świadectwo ukończenia zsz w zawodzie elektromechanik (ksero lub odpis) prześlij do OKE z prośbą o wydanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie elektryk.
    Będą musieli coś zrobić - albo wydać dyplom algo zażądają świadectwa z E.7.

2. Po uzyskaniu świadectwa z E.24 dołączasz dyplom elektryka oraz świadectwo potwierdzające wykształcenie średnie i prosisz o dyplom technika elektryka.
    W ten sposób będziesz miał 3 zawody: elektromechanik, elektryk, technik elektryk.
    Z tego co wiem to dyplom technika elektryka potrzebny ci będzie dopiero (może to właśnie teraz :D ) jak będziesz starał się o awans na stanowisko jakiegoś brygadzisty, mistrza czy innego kierownika grupy robotników

3. Napisz jaki będzie efekt z pierwszej części - czy zażądają od absolwenta starej zsz elektromechanik nowego świadectwa z E.7.
  • Level 13  
    Ciągle czekam.
    Nie odpowiedzieli muszę się do nich odezwać.

Pzdr.
  • Level 13  
    Witam.
    Dostałem odpowiedz z OKE.

" ......ukończona prze ze mnie trzy letnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa nie spełnia :cry: (...przepisów ustawy...) ponieważ nie przystępowałem do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie elektromechanik.
    Natomiast ..... uprawnia do :D przystąpienia do eksternistycznego egzaminu zawodowego z zakresu E.7... "

Także ukończenie KKZ nie będzie mi potrzebne tylko sam egzamin eksternistyczny z E.7.
    Ciesze się że mi odpisali.

Pozdrawiam
  • Level 7  
    moim zdaniem też :D
  • Level 13  
    Witam.
    A więc jednak postanowiłem ukończyć szkolenie z E.7 przy okazji odświeżyć swoją wiedzę, następnie podejść do egzaminów.
    Także 2 lata zleciały na zajęcia chodziłem i wszystkie egzaminy zdałem czyli E.8 , E.24 i teraz E.7.
    Teraz czekam za dyplomem Technika elektryka który odbiorę około października.
    Było warto :D

Pozdrawiam.

Na JPG sposoby uzyskania dyplomu
  • Level 13  
    Odkopię trochę, bo ma pytanie -czy uzyskanie "dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik elektryk" jest jednoznaczne z uzyskaniem tytułu zawodowego technik elektryk?
  • Level 4  
    Sharuga wrote:
    Odkopię trochę, bo ma pytanie -czy uzyskanie "dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik elektryk" jest jednoznaczne z uzyskaniem tytułu zawodowego technik elektryk?

Tak