Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NTT 707G - modyfikacja programowa i sprzętowa

23 Lis 2015 01:01 1191 6
  • Poziom 10  
    W związku z tym iż NTT (tablet NTT707G) nie ma jakiejkolwiek aktualizacji, firma NTT milczy (ale odwiedzę ich osobiście z hukiem po weekendzie i na pewno nie w pojedynkę!) postanowiłem zapytać ludzi którzy modyfikują smartfony i tablety od strony programowej. Jak to jest z tym całym Androidem np. ze stajni Cyanogenmod? Przecież np. twórcy CM nie mają kodów źródłowych pod konkretne modele a od czegoś zacząć pisać soft muszą, prawda?

HTC nie wydało nigdy kodu źródłowego do modelu Wildfire S a pojawiła się na rynku dosłownie lawina innych wersji systemu pod tego smartfona.

Mam pytanko. Jakie pliki na pewno są wymagane w ROM-ie by taki tablet mógł uruchomić się na innej wersji Androida jak tej z którą został wydany?

Są różne środowiska do pisania własnych ROM np. InteliiIdea no ale od czego zacząć? W moim NTT jest tyle błędów w oprogramowaniu że mam ochotę wywalić to za okno. Pół systemu jest po Angielsku! Opcje telefonu są pomieszane! Dla przykładu: ręczne wyszukiwanie sieci i automatyczne jest pomieszane nazwami ze sobą! Tryb sieci 3G to u mnie 2G! Gdy ustawię 2G to wyświetlają mi się sieci 3G! Tego jest bardzo dużo. Wersja systemu Android to 4.1.2. Na dodatek nic nie mam zainstalowane, nic nie jest uruchomione a pozostała pamięć RAM to 80-100MB! Firefoks i przeglądanie np. Allegro z fotkami powodują RESET i komunikat LOW MEMORY! I tak jest ze wszystkim!
    Tablet ma 3 tygodnie i pełną gwarancję.
    Czy mam prawo udać się do NTT w celu zwrotu kasy?

Zapytałem o możliwość modyfikacji softu ponieważ pamiętam bo miałem, a miałem HTC Wildfire S w którym miałem 1GB pamięci RAM. Dzięki CM10 miałem podstawowej 256MB oraz partycja na karcie pamięci 768MB! I to działało!
    Wszystko działało! Telefon wyszedł z Androidem chyba 2.3.1 a po czasie go rootowałem i wymieniłem na CM10! Wtedy było super. Zastanawiam się jak trudne było by przerobienie czystego np. Lolipop 5.0 pod to urządzenie!

------
    Dodano po trzech dniach:

Potrzebuję kod źródłowy Androida 4.4 (czysty, bez wsadów pod dane urządzenie). Najchętniej projekt spod InteliiIDEA jak by ktoś miał.
    Na dzień dzisiejszy udało mi się z:

1. root - pełen
    2. recoveryMenu by CWM
    3. zgrać oprogramowanie urządzenia
    4. rozszyfrować co to za urządzenie więc produkuje to ALPS a samo urządzenie występuje w kilkunastu krajach pod inną nazwą.
    5. najprawdopodobniej można rozszerzyć pamięć RAM dokładając kostkę na płytę główną. Za mało mam informacji by zaryzykować z opisami modyfikacji z zagranicznych for ale może kiedyś to sprawdzę.

PS. Gdybyście byli kiedyś zainteresowani zakupem tabletów firmy NTT to jako elektronik i pasjonat informatyki stanowczo odradzam! Nawet gdyby oddawali super modele za 100zł!
    Firma NTT ma wspaniałe podejście do klienta. Na e-maile (reklamacje gwarancyjne) nie odpowiadają. Na e-maile z zapytaniami technicznymi nie odpowiadają. Wczoraj dzwoniłem do NTT w kilkoma sprawami, w prawdzie zaczęło się tak jak by mieli mi pomóc (porada) a skończyło tym iż słuchałem muzyczki przez 20min w dziale techn. Drugi telefon spowodował że nie mogłem się dodzwonić (ID rozmówcy) bo z drugiego aparatu odebrali rozmowę od razu. Stanowczo odradzam zwłaszcza że sprawdziłem wczoraj po drodze sprzęt NTT w jednym sklepie i wszystkie tablety są niedopracowane! Mam tu na myśli polsko-angielskie Menu i błędy w tłumaczeniu. Dlaczego o tym wspominam? Bo jestem wnerwiony! To już Huawei czy Goclever łamaną angielszczyzną odpisują ale odpisują. Po czasie ale odpowiedź jest. Dlaczego wybrałem NTT? Cena+opinia historyczna. NTT wieki temu to była podobna firma do dzisiejszego HP. Myślałem że po latach wróciła na rynek a że NTT produkowało super sprzęt (np. tunery satelitarne NTT Nokia z lat 90). Nabrałem się. NTT to po prostu nazwa małej, Warszawskiej firemki. Oby tak dalej z tą obsługą!
    Ale i tak nie popuszczę! Nie da się telefonicznie? No to pojedziemy osobiście!

Gdyby ktoś miał sprawdzony kod czystego Androida to proszę o link.
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    tiqi napisał:
    Potrzebuję kod źródłowy Androida 4.4 (czysty, bez wsadów pod dane urządzenie).
    Po co? Kod można pobrać od Google. Natomiast bez modyfikacji pod konkretny sprzęt, taki kod jest bezużyteczny.
    tiqi napisał:
    Najchętniej projekt spod InteliiIDEA jak by ktoś miał.
    Zupenie nierealne. Po pierwsze takie modyfikacje kosztują ogromne pieniądze, więc nikt tego nie udostępni jako kodu. Po drugie: po co? "Czysty" system bedzie o wiele stabilniejszy. I bezie zajmował mniej miejsca w pamięci.
    tiqi napisał:
    1. root - pełen
    To żaden problem.
    tiqi napisał:
    2. recoveryMenu by CWM
    Z tym także nie powinno by problemu. CWM jest do elastyczne i na pewno można dobrać odpowiednią kompilację do tegoż tabletu.
    tiqi napisał:
    4. rozszyfrować co to za urządzenie więc produkuje to ALPS a samo urządzenie występuje w kilkunastu krajach pod inną nazwą.
    Nie sądzę, żeby to urządzenie miało cokolwiek wspólnego z firmą Alps. Już chyba bliżej mu do Chin. Na płycie głównej urządzenia powinny się znajdować odpowiednie oznaczenia.
    tiqi napisał:
    5. najprawdopodobniej można rozszerzyć pamięć RAM dokładając kostkę na płytę główną.
    Nigdy nie spotkałem tabletu tej klasy z miejscem na "dodanie" pamięci.
    tiqi napisał:
    Za mało mam informacji by zaryzykować z opisami modyfikacji z zagranicznych for ale może kiedyś to sprawdzę.
    Proszę pamiętać, że w tej "kostce" znajduje się nie tylko "pamięć RAM" ale także cały system. Po dokonaniu np. wymiany takiej kości na większą, tablet zamieni się w cegłę. Jeżeli nie posiada kolega odpowiedniej wiedzy i sprzętu, aby ten tablet postawić na nogi, to sugeruję się za to nie brać.
  • Poziom 10  
    arnoldziq napisał:
    Kod można pobrać od Google.

Wszystko pod Nexusy. Szukałem i jedyne co znalazłem to to Link

Jeśli nie wyjdzie mi w sklepie możliwość zwrotu (a najprawdopodobniej nie) to dziś wieczorem go rozkręcę by zerknąć na płytę. Z tego co już znalazłem w necie to naprawdę produkuje to niby Alps. Wiem, wiem co to za firma i raczej nie zeszli by aż tak na psy by wypuścić takie coś a te "takie coś" nie działa. No i Alps nie ma nic wspólnego z softem! Sam sprzęt hardware'owo działa ok. Nie grzeje się, nawigacja szybka, cała technika jest ok. Głośny, w miarę szybki. Krzywdę temu Tabletowi zrobił pismak od oprogramowania! Pół systemu jest po Polsku a pół po Angielsku nie licząc błędów i całej reszty.
    Nie mogę na tym uruchomić nic! Zero możliwości na pracę z czymkolwiek. Zajętość pamięci ram praktycznie jest cały czas >90%. Odinstalowałem już wszystko co mogłem a i tak zajętość pamięci jest non stop na poziomie 440-460MB i nie wiem dlaczego. Obecny system to 4.1.2 i jądro 3.4.0. Obecnie na urządzeniu nie da się:
    - przeglądać stron www na jakiejkolwiek przeglądarce, nawet na Operze w trybie Turbo, zawiesza się i wyświetla LOW MEMORY
    - rozmawiać przez Skajpa, gdy tylko pojawi się obraz Video tablet robi zwiechę pokazując LOW MEMORY
    - nawigacja GPS z włączoną Automapą działa ale gdy ... przewiniemy mapę bardzo szybko to widzimy słynny napis LOW MEMORY i mapa stoi
    - odczytywać dokumentów pdf Adobe Readerem bo gdy dokument szybko przewiniemy (a dokument ma powiedzmy więcej jak 10MB) to widzimy to co zawsze.

Udało mi się zgrać zawartość urządzenia. Niby wszystko co w nim jest wydobyłem za pomocą ADB z wiersza poleceń. Trwało to długo ale podstawy już mam.
    Teraz potrzebuję czyściuteńkiego Androida.
    Nie wiem czy szukać 4.1.2 czy może nowszego 4.4 od Mediateka.
    Bardzo mocno mi się marzy skonstruowanie czegoś na wzór CM czy AOKP z możliwością rozszerzenia RAM na kartę pamięci. Myślę że coś takiego uratowało by sprzęt który i tak kwalifikuje się do śmietnika bo w obecnej formie nadaje się jedynie na multimedialną ramkę do fotek na szafkę!
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    tiqi napisał:
    AOKP z możliwością rozszerzenia RAM na kartę pamięci.
    Po wykonaniu ROOT-a, sugeruję użyć jednego z programów typu "app2SD" i odpowiednio przygotowanej karty pamięci. Po odpowiednim jej sformatowaniu, jest możliwość "rozszerzenia" pamięci urządzenia o dodatkową partycję znajdującą się na karcie pamięci.
  • Poziom 10  
    No niestety nie widzę odpowiedniego app2sd w tym celu. Przerobiłem kilka wersji i nic. Ani jedna wersja app2sd nawet pro nie ma opcji by podzielić kartę w taki sposób by była na niej partycja dla pamięci RAM. Z tego co już wiem, nie działa taka opcja w stockowym sofcie. Tylko mody np. AOKP czy Cyanogenmod lecz ja mam jeszcze oryginalne oprogramowanie. Pod ten sprzęt w necie nie ma nic. Nie znalazłem jakichkolwiek zamienników oprogramowania stąd jestem zmuszony sam coś z tym zrobić na bazie stocka.
    Jedyne co znalazłem to "coś" od Alpsa ale nie ma info do czego właściwie to jest.
    https://github.com/ghornby/alps

Przy okazji: znalazłem fajną bazę oprogramowania (ROM):
    http://www.needrom.com/category/others/a-b-c-d/#
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    U mnie też Polskie ogonki choć są to nie działają. Problem jest w tym iż po przytrzymaniu klawisza (ekranu z klawiszem) "e" pojawia się zestaw znaków pod którym jest "ę" ale by to szybko kliknąć to już nie da rady. Puszczenie "e" powoduje że zestaw znika, trzymanie "e" i próba wciśnięcia drugim palcem też nic nie daje. Z takimi jak "Ż" "Ń" nie ma problemu bo po przytrzymaniu Z pojawia się zestaw w którym jest Ż ale jest ono od razu podświetlone. W przypadku Ę trzeba przejechać palcem w inne miejsce zestawu a to jak na razie mi się nie udało. Dzisiaj testowałem tablet z różnymi przeglądarkami. Z tą standardową też. Nic nie działa. Zainstalowałem więc apkę do czyszczenia pamięci RAM która "zabija" procesy w tle i dopóki nie uruchomią się ponownie śmieci od Google, jakoś to działa to znaczy da się surfować na resztkach ramu na małych stronach z wyłączoną grafiką!! Gdy strona ma trochę grafiki to od razu reset. Pasek zajętości pamięci RAM idzie na max. i koniec zabawy. NTT się odezwało że mam oddać go do serwisu i oni sprawdzą! Oprogramowania mi nie dadzą bo nie mogą. Pewnie że nie ale załadować sklepy szmelcem już mogą. Sprzęt ma już ROOTA i nie idzie zrobić UNROOTA więc mam po gwarancji. Zresztą, co oni chcieli z nim zrobić? Pogłaskać? Ten soft jest do kitu i tyle.