Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amator stereo DSS 101 - Wyłączenie konturu/loudness

23 Lis 2015 12:22 1308 8
  • Poziom 14  
    Witam,
    Nie znalazłem podobnego tematu, a jest to dosyć popularny problem w amatorze. Jak wiadomo, sprzęt ma tak mocny kontur, że głośniki basowe najchętniej wyfrunęłyby z kolumn - jest tłukący, zbyt mocny i nieprzyjemny. Czy ktoś wie, w jaki sposób odłączyć go w tym sprzęcie na stałe?
  • Poziom 23  
    Odlutuj odczepy górne potencjometra.
  • Poziom 31  
    Ale suwakowy od głośności też ma, o ile pamiętam jeszcze Amatora, odczep... podwójny potencjometr 47K i ma po 4 nóżki na stronę (po 2 na każdym końcu a nie, jak zwykłe, układ 2 + 1).
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    W swoim Amatorze 2 pozbyłem się problemu w nieco prostszy sposób. Wylutowałem tylko te kondensatory 68n, resztę pozostawiając bez zmian. Może w Twoim przypadku brzmienie powstałe po tej operacji też będzie zadowalające.
  • Poziom 14  
    ZbeeGin napisał:
    W swoim Amatorze 2 pozbyłem się problemu w nieco prostszy sposób. Wylutowałem tylko te kondensatory 68n, resztę pozostawiając bez zmian. Może w Twoim przypadku brzmienie powstałe po tej operacji też będzie zadowalające.

Dzięki, faktycznie bas nie tłucze już tak mocno. To te dwa kondensatory odpowiadają za kontur w tym odbiorniku?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Tak, plus 1,5nF i rezystor 1K do masy - taki zestaw w każdym kanale. Poniżej fragment schematu:

Amator stereo DSS 101 - Wyłączenie konturu/loudness