Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 4K do grania i ogladania 45-50 cali

art.yard 23 Lis 2015 13:27 1173 11
  • #1 23 Lis 2015 13:27
    art.yard
    Poziom 5  

Witam Serdecznie

Jestem tu nowy

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?17 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5-2.8m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Kanapa jest na wprost , chociaż jak są goście to pod kątem również
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z boku ale są żaluzje
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE 40a536
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K,niski input lag, najlepszą jakość,mozliwość zainstalowania w tv telewizji inernetowej weebtv,przeglądanie yt w 4K
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) sd,hd,4K?
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? -konsola PS4 4K-Blu-ray 4K, karta dżwiękowa creative x7,laptop,sieć lokalna,może dekoder
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-8h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? zależy co lepsze
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film,filmy blu-ray, ,sport-piłka nożna, discovery chciałbym zacząc 4K
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS4 ok 4h jak wciągnie to dlużej ;)
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczór
    17. Preferencje co do wielkości? 48-55
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? pixeloza , smużenie , brak kontrastu,niewyraźny obraz
    19. Preferencje co do marki ? im więcej czytam tym bardziej nie wiem- samsung linia J pfilips cx, sony,
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? -obojętne
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5 500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? TAK

Witam

Wróciłem zaa granicy i już palnuje zostać własnie co skonczyłem remontować mieszkanie i zabieram się za domowe kino domowe- mam nadziję że mogę na Was liczyć.

Planuję zakup TV w 4K .Nie kupuję TV co rok więć chcę mieć dobry tv z dobrym kontrastem,wyrażnym obrazem, lubię grać na konsoli- obecnie posiadam PS3 (ale juz zarezerwowane na sprzedaż przez mojego kolegę) kiedy tylko wyjdzie nowsza wersja PS4 poprawiona która będzie obsługiwać video w 4K na blu-ray(końcem tego roku ma się pojawić), mam też kilka tytułówych gier które będę musiał przejść.

Lubię też wieczorkiem z dziewczyną obejrzeć jakis film na blu-ray które przepuszczam przez laptopa Sony i5- tutaj juz nie pooglądam filmów 4K które już sa w wypozyczalniach. więć alternatywa ma być odtwarzać 4K bądz konsola PS4, laptop podpiety kablem hdmi, do tv, mam też kartę dzwiękowa creativa 5.1- która też zamierzam zmienić na creative x7- mega kozak !- oraz głośniki Logitech x 530 5.1 które też planuję podmienić.

Mieszkając za granicą nauczyłem się używać telewizji internetowej weeb.tv- bez umowy i jest wszędzie gdzie tylko jest net.

Chciałbym mieć możliwość zainstalowanie w/w aplikacji na TV zeby uwolnić laptopa który czasem jest zabierany do pracy.

I jeszcze jedna ważna uwaga- czy na TV wszelkich marek jest możliowość obejrzenia teledysków 4K które bardzo lubię oglądać na YT- bo słyszałem ze niektóre tv sa zablooowane.a kupując tv na kilka lat fajnie by to było mieć.

Stąd moje pytanie- jaki TV 4K pod konsole i do filmów w zimowe dni i na lata polecacie.

Ma mieć:
    -TV ma być w 4K

-Tv ma miec 3D (choć nie dokońca)
    -TV 48-55 cali
    -Tv do 5500zl
    -Tv pod konsole PS4, oraz filmy w 4K
    -TV bedzie ogladana telewizja internetowa weeb.tv- czy w modelach niżej jest opcja ogladania tv bez laptopa i kabli.

- TV ma odtwarzać teledyski an yt w 4K

Zakupu tv nie robi się co rok- wiec prosze o porady- bo jestem amatorem w tej dziedzinie- codzinnie czytam i spędzam mnóstwo czasu na forachi im dłużej czytam tym bardziej nie wiem który- więc poprostu zapytam Was Drodzy Specjaliści-Fachowcy-Spece

który wybrać ???

Z góry dziękuje za odpowiedzi

• #2 23 Lis 2015 16:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dobre podejście.
    Jeśli będzie weeb tv - to albo stare modele Samsunga serii H 6400 , albo nowe modele Sony lub Philipsa z Androidem.
    Czyli Sony 49X8309 z kalibracją, Sony 49X8005 z kalibracją, Philips 48PUS7600 z kalibracją.

• #3 23 Lis 2015 16:26
    art.yard
    Poziom 5  

a jak jest z obsługiwą teledysków na yt w 4K
    - bo jak gdzieś wyczytałem nie wszystkie tv je odtwarzają- jakieś sa poblokowane przez google

• #5 24 Lis 2015 03:25
    szmalu
    Poziom 9  

Generalnie nie ma żadnego 4K i sam się o tym przekonałem. Obsługa smart tv na tych telewizorach to żarty. Otóż wytłumaczę jak to jest. System który siedzi w tych telewizorach (android tv) jest maksymalnie w rozdzielczości 1920x1080 choć idę o zakład, że będzie nawet w mniejszej czyli 1280x720 - tak to nie żart 720p. I WSZYSTKIE aplikacje, które są tam zainstalowane również MUSZĄ działać w rozdzielczości 720p. W tym KODI, YouTube, Vimeo i co tam sobie zainstalujesz. Także producenci telewizorów cofnęli się o jakieś 10 lat i wciskają nam kit na patyku.

4K w tych tv jest obsługiwane jedynie przez złącza HDMI dlatego jeśli chcesz mieć dobry obraz to polecam nie przejmować się systemem na TV który chcesz kupić (bo przy rozdzialce 720p to aż żal na taki syf patrzeć), tylko dokupić jakiegoś boxa w stylu np. MINIX z obsługą 4K (kosz około 600zł) lub zrobić samemu jakiegoś mini peceta media center i spiąć to przez HDMI.

Denerwuje mnie tylko, że w polskim internecie taka cisza na ten temat. Wszyscy sprzedawcy zachwalają TV 4K jakie to cuda i bez oddechu dodają info o obsłudze YouTube, TV internetowej, filmów z nośników itp. a ŻADEN się nawet nie zająknie o tym, że TV wyświetla te rzeczy w rozdzielczości 720p - czyli, że generalnie całą tą funkcjonalność można sobie wsadzić w 4 litery. I taka sytuacje występuje niezależnie czy jest to Android w Soniaku czy Philipsie, tylko identycznie temat wygląda na WebOS LG itp.

• #6 24 Lis 2015 19:16
    art.yard
    Poziom 5  

wybrałem juz kika modeli;

co sądzicie o tych modelach:

Samsung UE55JU7000

Samsung UE55JU6872

Samsung UE55JU6800

• #7 24 Lis 2015 20:30
    Mariano11
    Poziom 26  

Czemu same podsłuchujące telewizory? Philipsy w 4K mają najlepszy obraz na rynku.

PS. Masz materiały 4K do oglądania?

• #8 24 Lis 2015 21:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 24 Lis 2015 21:25
    art.yard
    Poziom 5  

albo ten :
    Sony KD-55X8509C

• #11 29 Lis 2015 23:19
    art.yard
    Poziom 5  

Dziekuje za pomoc w wyborze TV

Wybór padł na Sony KD-55X8509C- jutro ma przyjść:D :D

Jaka antena i jak dobrze podłaczyć TV zeby sie cieszyć wszelakimi dobrami tunera w moim nowym TV

tunery w moim TV:

DVB-C - cyfrowy kablowy, DVB-T/T2 - cyfrowy naziemny, DVB-S/S2 - cyfrowy satelitarny, analogowy

mam satelitke z której nie korzystam ale mam powieszoną na balkonie - kiedyś miałem N-kę.- kabel wpuszczony do mieszkania

potrzebuję napewno antene do dobioru sygnału naziemnego- może ktoś mi polecić jakąś sprawdzoną?? ze wzmacniaczem czy bez ??

• #12 30 Lis 2015 01:24
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME