Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notepad ++ - Czy da rade tak zrobić?

lagor11 23 Lis 2015 16:58 714 5
  • #1 23 Lis 2015 16:58
    lagor11
    Poziom 4  

Witam.
    Mam 2 problemy związane z tym programem.
    Pierwszy problem polega na tym np. zrobię <a href="saper.exe" >Saper</a>
    no i jak nacisnę na Saper to najpierw pobiera mi plik saper.exe i potem wchodzę w niego i dopiero gra mi się włącza. A czy da rade zrobić żeby od razu mi grę odpaliło? Jak da rade to jak to zrobić?

Drugi problem polega na tym zrobię <table><tr><td /><td /></tr>
    <tr><td colspan="2" /></tr> to czym w drugim td można np. zrobić takie coś ze tam będzie jakiś filmik na youtube.com leciał czy z innej strony a ja w tym samym czasie na tej samej stronie będę mógł robić coś innego?

0 5
  • #2 23 Lis 2015 17:05
    -psiak-
    Poziom 32  

Ad 1. To kwestia wyłącznie ustawień systemu (brak automatycznego odpalania związany z bezpieczeństwem)
    Ad 2. Tak, można.

0
  • #3 23 Lis 2015 17:06
    lagor11
    Poziom 4  

1.Gdzie to zrobić?
    2.Jak to zrobić?

0
  • #4 23 Lis 2015 17:37
    -psiak-
    Poziom 32  

Ad 1. Mam to wytłumaczyć dla wszystkich znanych mi systemów operacyjnych?
    Ad 2. Odpowiedź bardzo zależy od definicji: - "na tej samej stronie ... robić coś innego"

Generalnie zacznij od jakiegoś kursu HTML, bo próbujesz wleźć na Slalom Gigant a jeszcze nie umiesz porządnie stać na nartach - efekt do przewidzenia.

0
  • #5 27 Lis 2015 21:55
    Rezystoreczek
    Poziom 20  

lagor11 napisał:

Drugi problem polega na tym zrobię <table><tr><td /><td /></tr>
    <tr><td colspan="2" /></tr> to czym w drugim td można np. zrobić takie coś ze tam będzie jakiś filmik na youtube.com leciał czy z innej strony a ja w tym samym czasie na tej samej stronie będę mógł robić coś innego?

Po prostu w odpowiedniej komórce wklejasz kod jaki chcesz :!:
    ale uwaga - jeśli to do szkoły, to nie rób po staroświecku - teraz stron nie robi się na tabelkach, ale na divach. Z użyciem parametrów float itp. :!:
    Przykład: http://www.w3schools.com/cssref/tryit.asp?filename=trycss_float6

0
  • #6 27 Lis 2015 22:15
    -psiak-
    Poziom 32  

@Rezystoreczek, chyba źle zrozumiałeś, wg mnie: - "na tej samej stronie ... robić coś innego" - oznacza jakąś wymianę z serwerem lub ewentualnie JS. Twoja odpowiedź dotyczy: - "na tej samej stronie ... oglądać coś innego" - zaś robić i oglądać to raczej różne rzeczy.

0