Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Stralis 420 - świtała mijania świecą bez przerwy przy włączonej stacyjce

23 Lis 2015 17:47 1902 5
 • Poziom 9  
  Witam. Mam problem ze światłami w Iveco Stralis 420, Euro 5, 2008 rok, ciągnik siodłowy 4x2. Mianowicie podczas przekładania instalacji elektrycznej kabiny na samym początku światła były w porządku, natomiast później światła mijania zaczęły świecić wraz z włączeniem zapłonu i nie ma możliwości ich wyłączenia. Zamieniłem już komputer sterujący światłami znajdujący się w przedniej części ramy z prawej strony oraz multiplekser i nie dało to żadnej poprawy. Spotkał się już ktoś może z takim problemem?
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Tak spotkałem się parę razy, jak np. ktoś zamontował wtyczkę J1 na miejsce J2 - czyli sprawdz swój komputer w przedniej części ramy czy nie pomorze zamiana wtyczek z góry na dół.
 • Poziom 9  
  Przechodzi w tryb awaryjny bez jakiego przełącznika?
 • Poziom 9  
  Witam. Więc przyczyną ciągłego świecenia świateł mijania i pozycyjnych był uszkodzony komputer tylnej ramy (RFC). Jednakże nadal bez przerwy działają awaryjne. Niestety nie mam pomysłu co z tym dalej zrobić... Kłopotem jest też to, że nie mogę połączyć się texą z body komputerem ani 1 ani 2 oraz z silnikiem przez tzw. 30 pinowe złącze. Udało mi się połączyć z silnikiem przez OBD i wyświetla takie błędy:
  - Linia magistrali CAN (VDB) - komputer pokładowy: prąd przekracza normy lub zwarcie do masy; Kod Błędu: 0xCB;
  - Napęd dodatkowy 3: Napięcie wysokie lub zwarcie do plusa; Kod błędu: 0x11;
  - Panel Sterowania CAN- komputer pokładowy.
  Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną tych wszystkich problemów?
 • Poziom 9  
  Witam. Problem został nareszcie do końca rozwiązany: okazało się, że komputer przedniej ramy także był uszkodzony i przez to awaryjne migały cały czas. Co do błędów CAN przy przekładaniu instalacji mechanicy pomylili kostki przy bezpiecznikach ( były 3 identyczne, które dało się zamienić) i stąd było tyle błędów. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.