Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupiłem dziadostwo ? LG 49UF640V

claner 23 Lis 2015 17:55 4062 8
  • #1 23 Lis 2015 17:55
    claner
    Poziom 5  

Miesiąć temu kupiłem tv lg 49 cali model LG 49UF640V .
    Przyznam się że nie dowiedziałem się za wiele o tym tv, widziałem piękny obraz w sklepie i pod wpływem emocji go po prostu wziąłem.
    Obraz w domu juz nie jest taki piękny chyba że nie potrafię poustawiać. w Hd idzie rożnie, chyba zalezy od nadawanego programu. Filmy hd też róznie, nie które wyglądają jakoś nienaturalnie, jakbym stał za kamerami i oglądał grę aktorów..Dziwnie się to ogląda. Chyba że tak ma być bo przy normalnych filmach tego nie widać, normlanych tzn nie 1080. Sport, szybkie akcje, siatka, piłka wszystko elegancko, ale w filmach full hd czasami albo mi się wydaje ruchy jakieś spowolnione.
    Jaką ma matryce ten telewizor bo nie mogę znaleźć info nigdzie.
    I jak się ma odswiezanie do matrycy?? Bo piszą że odswiezanie 1000 hz a matryca??
    Myślałem że zawsze to oznaczenie np Picture Quality Index 1000hz oznacza własnie matryce.
    Aha, filmy z youtuba np teledyski idą nieporównywalnie lepiej od telewizji hd ( mam z multimedia ) czy filmow hd z cda.
    Dzięki za wszelakie odpowiedzi.

• #2 23 Lis 2015 18:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie znam modelu ale matryca w porywach 100Hz, ale nie wiem czy nie 50Hz.
    Teraz takie czasy że producenci nie podają odświeżania matryc a jedynie odświeżanie marketingowe. Będzie trzeba się ....przyzwyczaić.

• #3 23 Lis 2015 18:47
    vigo
    Poziom 20  

Matryca prawdopodobnie 50 Hz, ale możesz sam to sprawdzić:

"Wchodzimy w menu obrazu, następnie w menu opcji i sprawdzamy, czy jest tam funkcja TruMotion. Jeśli jest to upewniamy się, że po wybraniu trybu "Własny" mamy dwa suwaki: de-judder, oraz de-blur. Jeśli tak, to na pewno matryca ma przynajmniej 120Hz.

Daj znać jak jest...

• #4 23 Lis 2015 19:15
    claner
    Poziom 5  

Jest tylko de-judder . Ustawiony na 5 w akli 1-10

• #5 23 Lis 2015 19:22
    xury
    Poziom 38  

claner napisał:
    Filmy hd też róznie, nie które wyglądają jakoś nienaturalnie, jakbym stał za kamerami i oglądał grę aktorów.
    Chodzi ci pewnie o tzw. efekt teatru.
    Powyłączaj wszystkie upłynniacze i zobacz. Nie wiem jak to się nazywa w LG. W Panasach to jest Inteligent frame creation.

• #6 23 Lis 2015 19:26
    vigo
    Poziom 20  

claner napisał:
    Jest tylko de-judder . Ustawiony na 5 w akli 1-10

Czyli tylko 50Hz

• #7 23 Lis 2015 19:44
    claner
    Poziom 5  

Chuiówka :( jak ustawić de-judder żeby znikł efekt teatru ?

• #9 23 Lis 2015 20:07
    claner
    Poziom 5  

Dzięki,
    dobrze sport wygląda dobrze.
    Mam jeszcze taką funkcję jak super rozdzielczość. włączyć czy wyłączyć, albo prawdziwe kino?? musze to jakoś optymalnie poogarniać.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME