Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] [EXCEL][WORD] - Jak zrobić "dynamiczne łącza" między plikami Excela i

ziga17 23 Nov 2015 18:41 2493 3
    ziga17
    Level 11  
    Witam wszystkich.
    Dotychczas miałem do czynienia z Excelem 2003. Tworzone tam były różne modele, tzn. zestaw plików Excela i Worda zapisane w jednym folderze. Poszczególne pliki Excela, Worda były ze sobą połączone wieloma łączami w różnych kierunkach. Można było sobie skopiować cały taki duży folder np. na pulpit i te łącza między plikami ciągle działały, tzn. ścieżka do pliku automatycznie zmieniała się na nową lokalizację na pulpicie. Po zmianie na Excel 2007 łącza między plikami stały się sztywne, tzn. po skopiowaniu tego całego folderu i otwarciu któregoś z wewnętrznych plików okazuje się, że Word ciągle ma łącze do poprzedniej lokalizacji i nie zmienił jej na nową lokalizację na pulpicie. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem i wie jak można sobie z nim poradzić?
    W excelu mam tabelki z bilansem, rachunkiem zysków i strat etc., natomiast w wordzie tekst sprawozdania finansowego i fragmenty tych tabel.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    ziga17
    Level 11  
    Przejrzałem cały internet chyba, na amerykańskich stronach dużo osób zgłaszało ten problem jednak nie został dobrze rozwiązany. Niektórzy proponują różne makra, inni grzebanie w kodzie i metafile.
    Mi udało się sprawę załatwić tak, może komuś kiedyś się przyda:
    "pośrednią" metodą jest zapisanie wszystkiego w formacie ms office 97-2003, wówczas przy przenoszeniu folderu na jednym komputerze łącza są relatywne, jednak przy wrzucaniu folderu na pendriva i otwarciu na innym komputerze wyskakuje komunikat o nieaktualnych ścieżkach i trzeba wskazać ręcznie plik dla każdego łącza. W przypadku zapisania jako .docx takiej opcji nie było i łącza były od razu usuwane więc jakieś wyjście to jest ;)
    W każdym razie dzięki za zainteresowanie
    ziga17
    Level 11  
    Jak wyżej. W nowszych Office problem nie występuje.