Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niemożliwe podłączenie TV LG z wieżą Hi-fi Sony Stereo?

rusel 23 Lis 2015 21:00 1113 3
  • #1 23 Lis 2015 21:00
    rusel
    Poziom 2  

Witam

Kilka dni temu kupiłem telewizor LG 49UF675 i mam problem z podłączeniem do niego wieży SONY MHC-NX3AV.
    Telewizor połączony z tunerem NC+ za pomocą HDMI oraz Euro oraz z wieżą za pomocą cinchy biały/czerwony w wieży VIDEO/AUDIO IN w telewizorze Component IN AUDIO/VIDEO.
    W poprzednim TV miałem audio OUT więc czegoś tu nie rozumiem...
    Nie ma głosu. Dopiero po wyłączeniu tv jest głos w wieży, słychać kanały NC+, po włączeniu tv głos znika.

0 3
  • #2 23 Lis 2015 21:16
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro na telewizorze te złącza są opisane jako IN, czyli wejście, to raczej sygnału z nich nie uzyskasz. Sygnał audio powinieneś mieć dostępny w złączu euro na pinach 1 i 3.

0
  • #3 23 Lis 2015 22:49
    Polon_us
    Poziom 41  

rusel napisał:
    Telewizor połączony z tunerem NC+ za pomocą HDMI oraz Euro

Po co telewizor jest podłączony z tunerem NC+ podwójnie? Nie wystarczy HDMI tylko?

Jesli celem jest uzyskanie głosu tylko z tunera, to można go bezpośrednio podłączyć do wieży.

Ale jeśli głos z telewizora jest potrzebny również np. USB czy DLNA, to konieczny będzie konwerter cyfrowo-analogowy. Telewizor ma przecież wyjście cyfrowe audio.
    W tym przypadku tj. zastosowanie konwertera, bezpośrednie połączenie tuner -> wieża nie będzie konieczne.

0
  • #4 24 Lis 2015 17:58
    rusel
    Poziom 2  

Telewizor podłączyłem z tunerem Hdmi oraz Euro ponieważ euro sparowane mam dodatkowo z magnetowidem ktory rozdziela mi sygnał do telewizora w kuchnii oraz drugiego pokoju.

Skłaniam się do zakupienia w takim razie tego konwertera i zobaczę czy coś pomoże. Nie wiem jakim cudem ten sygnał z telewizora dociera jednak do glosnikow pod warunkiem ze tv jest wylaczony. Zalezy mi na ogolnym zastosowaniu glosnikow od wiezy aby moc słuchac Nc+, komputera ktory podlaczony jest rowniez do tv

0