Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung T220 - Wyłącza i włącza się wielokrotnie w czasie pracy

Clepec 23 Nov 2015 21:07 1218 2
 • #1
  Clepec
  Level 8  
  Witam. Mam następujący problem ze swoim monitorem: jak w tytule urządzenie w czasie pracy wyłącza się i włącza wielokrotnie. Pojedynczo lub całą serią w różnych odstępach czasu, czasem tylko na sekundę gaśnie na czarno pomiędzy wyłączeniem i włączeniem, a czasami musi ponownie szukać sygnał.

  Monitor za pomocą przejściówki DVI/HDMI podłączony bywa raz do laptopa, raz do konsoli PS4.

  Dzieje się to następujących przypadkach:  1. Kiedy podłączony jest do laptopa lub PS4, po różnym czasie, jak się wydaje w losowych momentach monitor dostaje wspomnianych problemów. Raz zgaśnie tylko na sekundę, czasami po parę razy pod rząd. Czasem też gubi sygnał w takiej sytuacji, a czasami nie. Problem wydaje się nasilać kiedy na ekranie coś dzieje (odtwarzany film lub jakaś akcja w grze)

  2. W czasie grania na PS4 monitor wydaję się ponad to mieć problem w określonych sytuacjach, np. podczas wejścia do menu PS4 lub gry, podczas ponownego załadowania zapisanego stanu gry, nagłego przerywnika filmowego. Tak jakby... monitor "dawał się zaskakiwać" w rożnych sytuacjach.

  3. Monitor ma z prawej strony panel z przyciskami do konfiguracji. Wciśnięcie któregokolwiek z nich w 90% powoduje omawiany problem.

  4. Po odłączeniu wszystkich urządzeń od monitora, monitor z braku sygnału nic nie wyświetla oprócz standardowego komunikatu, również wtedy po pewnym czasie zaczyna występować omawiany problem.

  Problem już kiedyś, rok temu, wystąpił. Wtedy z braku lepszego pomysłu przedmuchałem go bez rozkręcania i chyba pomogło, aż do teraz. Czy więc może to wina zakurzenia? Czasem wydaje mi się że kabel zasilania śmierdzi gdy go się z bliska powącha... ale jestem laikiem, może wszystkie takie kable śmierdzą gdy są dłużej podłączone do kontaktu.
  Czy któreś z moich podejrzeń wydaje się być prawdopodobne? Czy może lepiej nastawiać się na inną przyczynę...
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  MARCIN.SLASK
  Home appliances specialist
  Jakiś czas temu miałem w takim samym modelu podobny przypadek, że monitor potrafił się sam wyłączyć, nie zawsze reagowały boczne przyciski.
  Z braku czasu, skończyło się tylko na sprawdzeniu pracy zasilacza i poprawnych napięć i został sprzedany jako uszkodzony, ale podejrzenia miałem co do płytki z bocznymi przyciskami / sensorem włącznika.
 • #3
  Clepec
  Level 8  
  Przeszukując sieć wpadłem na trop, że winowajcą jest ang. Inverter Transformer TM-10160. Niestety (o ile to prawda), wymiana tego maleństwa przekracza moje możliwości. Czy ktoś się orientuje ile może to kosztować u fachowca?

  edit: No dobra, obecna cena rynkowa tego monitora jest tak niska, że pewnie koszty naprawy byłyby porównywalne lub wyższe ;d. Nie ma co się chyba nad nim pastwić, tylko pisać listy do Mikołaja.

  Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł lub inne rozwiązanie to będę wdzięczny.