Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router Airlive próba zresetowania.

piko100 23 Lis 2015 22:06 1044 3
  • #1 23 Lis 2015 22:06
    piko100
    Poziom 12  

Witam, piszę ponieważ mam bardzo spory problem z routerem Airlive n.power... Już dwoje się i troje ale ten badziew mnie coraz mocniej doprowadza to złości .. I to wszystko z mojego błędu..

Więc tak, od pewnego czasu mam problemy z internetem co pisałem już i innym temacie, dzisiaj postanowiłem zmienić kanał na taki na którym pasmo innego routera by mogło nie zakłócać mojego. Sprawdziłem iż kanał 14 jest całkowicie wolny, i tak też zmieniłem w routerze, router się zresetował i koniec, brak sygnału Wifi z jego strony.. Dobra myśle sobie coś jest nie tak więc go zresetuje, AHA !! JASNE ! Wyczytałem iż reset odbywa się w takiej kolejności, odłączenie routera od zasilania, wciśnięcie przycisku Reset i podłączenie routera do sieci, tak też zrobiłem, dalej.. W instrukcji pisało iż powinienem trzymać 10sec, więc tak też trzymałem, i co ?! I jedna wielka d.... Nic się nie zresetowało, nadal brak sygnału wifi.. Ok, więc zrobiłem jeszcze raz, lecz teraz trzymałem przycisk 30sec, i nadal nic.. Myśle sobie, inaczej cie dziadu załatwie, i podłączyłem router przez kabel pod laptop, ,,Połączenie Ograniczone" myśle sobie ok, spróbuję wejść na router (192.168.1.254), miele miele i nic, dobra zrobiłem Diagnoze przez Windowsa, wykryło iż jest problem z DHCP, Win naprawił wszystko i miałem internet na laptopie przez kabel, to myśle, OK teraz na pewno się uda wejść na ten pie...router, NIC bardziej mylnego, oczywiście się nie da.. Ok, odłączyłem i znowu ,,zresetowałem", po czym ponownie podpiąłem kablem pod laptop i znowu ta sama sytuacja, lecz teraz win już tego nie naprawił i wywalił mi komunikat że jest jakiś problem z IP..

Jestem już totalnie bezradny co mam w tej sytuacji zrobić, czy wypieprzyć go na zbity pysk czy co... Na prawdę osiwieje zaraz z tym badziewem. Mój Pentagram Cerberus P 6391 działał bez problemu, a musiałem go wymienić ponieważ myślałem iż ten router (n.power ,,Najmocniejszy" na rynku) da mi więcej zasięgu Wifi. Jakież było moje zdziwienie jak podłączyłem oba routery i zmierzyłem u siebie na piętrze moc obojga wynosiła -60dbm. I teraz już nie wiem czy inwestować znowu w jakiś sprzęt czy co z tym wszystkim zrobić.. Poradźcie coś bo sam z tym nie dam rady, albo w jedną stronę (jakoś zresetować lub dostać się na ten piep...router) albo w drugą (kupno routera do max 200zł który będzie mocny )

PS: Jeszcze takie pytanie, jeżeli kupię router dwu zakresowy czyli 2,4 i 5 Ghz to czy jest możliwość aby ten router nadawał w tych dwóch zakresach jednocześnie ? Skąd takie pytanie, ponieważ ja osobiście mam kartę Intela która obsługuje zakres 5 ghz, lecz w moim domu jest jeszcze parę urządzeń które mogą tej częstotliwości nie obsługiwać (2 laptopy, telefon, 2 TV)

0 3
  • #2 23 Lis 2015 22:22
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Zazwyczaj routery 2.4GHz i 5GHz mają możliwość ustawienia jednoczesnej transmisji w obydwu tych pasmach (często jest to ustawienie domyślne). W instrukcji: http://fs.airlive.com/manual/AirLive_N.Power_Manual.pdf Nie ma nic o odłączaniu zasilania. Reset jest dokonywany poprzez przytrzymanie przy podłączonym zasilaniu przycisku reset przez ponad 10s. (zresztą jak w większości routerów)

0
  • #3 23 Lis 2015 22:27
    tomiok
    Poziom 33  

A czy zamykałeś między tymi operacjami przeglądarkę ?
    Czyściłeś śmieci z cache przeglądarki ?
    Próbnie mogłeś zobaczyć w innej przeglądarce.

0
  • #4 24 Lis 2015 07:18
    piko100
    Poziom 12  

trzymałem 10sec i nic nie dało ..

sprzawdzałem na IE i również nic..

0